Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Impulzusszámláló
 
Témaindító: Satterhand, idő: Nov 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Satterhand hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy nem tudtok egy ollan kapcsolást ami valamilyen bejövő inpulzus (PL: induktív érzékelőből) számolja és a megfelelő db-nál amit megadok neki akkor kapcsol egy relét!

Előre is köszike!
(#) Balu válasza Satterhand hozzászólására (») Nov 23, 2006 / 1
 
Ilyenre gondoltál? lexikon
(#) Balu válasza Balu hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Vagy ezt találtam még a gúglival. link
(#) sirály12 válasza Satterhand hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Én 8051 és picpárti vagyok, tehát szerintem a legegyszerűbb egy ilyen megoldás lenne.

Akár ebből egy kicsit átalakítva: link1

vagy ebből: link2

Szinte csak a forráskódokat kell módisítani.
(#) Moderátor hozzászólása sirály12 hozzászólására (») Nov 24, 2006
 
Téma címét javítottam!
Nem "inpulzusszámláló", hanem "Impulzusszámláló"!
(#) Satterhand válasza (») Nov 24, 2006 /
 
köszike már énis felfigyeltem rá!
(#) Satterhand válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Sziasztok!

Sikerült szereznem nagy nehezen egy kübler gyári impulzusszámlálót ponton pénzért!
Köszönöm mindenkinek a segítségét!
(#) tecsa hozzászólása Máj 9, 2009 /
 
Helló,
Nekem szükség lenne egy impulzus számláló áramkörre ami ha kap 2 impulzust akkor, utat engedélyez 12Vnak. És bontja 12V útját ha egy másik ponton kap szintén 12Vot
(#) musika hozzászólása Júl 24, 2009 /
 

Sziasztok !

Keresek egy olyan 7 szegmenses kijelzőjű számláló áramkört amelyik PIC vagy AVR - en alapul és ami a legfontosabb, hogy áramkimaradás után a számolás ugyanonnan folytatódjon ahol abbamaradt és nem nulláról , sajnos a neten szinte csak olyan áramköröket találtam ahol nullárol indul mindíg illetve találtam olyan kapcsolást amin belehetet állítani , hogy bizonyos érték elérése esetén a számláló kapcsoljon egy relét és ezt az értéket elmenti a PIC de maga a számolás mindíg 0 ról indul ekkor is és nem az utolsó mért értékröl.
Kérem segítsetek.
(#) vicsys válasza musika hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Ha kiegészítenéd egy backup akkuval a számlálót...?
(#) jym válasza musika hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Üdv.

- a PIC-et úgy kell konfigolni, hogy okozzon IT-t feszültségcsökkenés esetén
- célszerű 3.3V-on is működő kontrollert választani, így ha pl. 4.5V-nál IT-t kapsz, akkor még van időd a 3.3V-ra eső idő alatt elmenteni FLASH-be vagy EEPROM-ba
- a kondi értékét úgy kell megválasztani, hogy a 4.5-ről 3.3 V-ra történő leeső idő biztosan elég legyen arra, hogy a PIC ez alatt el tudja menteni a szükséges dolgokat
- némely PLC-knél is így oldják meg a NON VOLATILE tárat, fesz. esés esetén kimenti a nem felejtő változókat FLASH-be

Imi.
(#) musika válasza vicsys hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Próbáltam már de így nem működött jól az áramkör , és ugyanúgy 0 ról indult bekapcsolás után.
(#) musika válasza jym hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Szia sajnos én még csak nagyon alap fokon űzöm a PIC és AVR programozást , ha van hozzá leírás akkor fel tudom programozni de ennél nem többet ,és ha jól értelmezem amit írtál akkor a meglévő progiba is bele kellene nyúlni ,hogy elmentse az adatokat ami nekem sajnos nem megy.......egyébként a következő áramkört építettem meg aminek megvan a forráskódja is ha jól emlékszem...............és a fenti linken érhető el :Bővebben: Link
(#) vill hozzászólása Aug 16, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Tud valaki egy olyan egyszerű számlálót, ami egy általam beállított impulzus mennyiség után meghajt egy 12V-os relét. Kb 160 impulzusonként kéne 1mp-re meghajtania a relét, aztán kezdje előről az egészet újra és újra. Az lenne az ideális, ha kb. 100-200 között lehetne állítani pl: egy potival.
Az impulzus is 12V DC.
Nem kell rá kijelző se meg semmi más, csak lehessen állítani, hogy mennyi imp. után adjon jelet.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.
(#) Tturpi válasza vill hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Sziasztok! Én meg közös Katódos nagy kijelzővel szeretnék készíteni számlálót és 12Vról táplálni a 7szegm. kijelzőket. Tudtok valamit az ULN2901A meghajtó IC-ről? Ezek a nagy kijelzők mint rájöttem kb. 8V-nál "gyujtanak" be cd 4543 vezérelné...
Kösz előre is .
(#) Lamboo hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy számlálót, ami nem PIC-es és AVR-es, és 4 helyértékig tud számolni?
(#) pucuka válasza Lamboo hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
4 db CD4510, és 4 db CD4511, valamint 4 db LED kijelzőből összeállíthatod.
(#) pinyó39 válasza Lamboo hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
ICM7217 a te számlálód, ***

* Mellőzd itt az ilyesmit, légyszíves köszi !
(#) pinyó39 válasza pinyó39 hozzászólására (») Okt 2, 2011 /
 
Te kérdezted, húsz éve építek be ilyeneket (is) mind kerámiatokos és egy sem ment tönkre.
(#) halasizs hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Üdv!

Egy olyan egyszerű számlálóra lenne szükségem, ami egy általam beállított impulzus mennyiség után meghajt egy relét.
Mondjuk 50 impulzusonként 1mp-re meghúzza a relét, aztán kezdje előröl az egészet újra és újra. Az lenne az ideális, ha kb. 10-500 között lehetne állítani impulzusokat pl: egy potival.
Az impulzus is 5V DC.
Nem kell rá kijelző, csak lehessen állítani, hogy mennyi imp. után adjon jelet.

Ebben kérném a segítségeteket.
(#) pic13 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Hello
Azt szeretném kérdezni, hogy hogy kellene áttervezni a kapcsolási tervet vagy a nyák tervet hogy ennél a kapcsolasnal 7 segmenses kijelzö lenne és nagyon megköszöném ha valaki megtervezné nekem a nyáktervét!?
(#) Zoli1974 hozzászólása Máj 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Építettem egy akkumlátor kapacitásmérőt proli007 cikkéből immár sokadszor és most egy 5 digites CD4026-al készült számlálólánccal láttam el. A kapcsolásból adódóan negatív oldali stabilizátor ad neki tápfeszt. A gondom az, hogy van impulzus a számláló bemenetén de maga a szerkezet nem számol. Ha viszont a kezemmel hozzáérek a bemenethez vadul számol. Az eddig bevált módon optocsatolót tettem a kapacitásmérő impulzus kimenetére, ami a vevő oldalon a pozitív feszültséget adja a számláló bemenetére.
Eddig ez pic-es számlálóval és ICM 7225 számlálóval működött is. Csak ezzel nem.
Mi lehet a hiba oka?
(#) kaqkk válasza pic13 hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Ez a kapcsolás hétszegmenses kijelzővel készült, és ha a pcblay feliratra katintasz ott a nyákterv ...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2016
(#) proba válasza Zoli1974 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Ezt így nehéz értelmezni,az hogy kézre reagál nagyjából azt jelentheti, kifelejtettél egy ellenállást, ami a bemenetet fix szintre állítja ( opto munkaellenállás). Valamint a tápfeszültség, és a földek viszonya is problémás lehet.
(#) Zoli1974 válasza proba hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Hello!
A mellékelt rajz szerint kötöttem össze a két kapcsolás mind tápfesz és föld valamint az opto és impulzusnak megfelelően.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016

IMG_0001.jpg
    
(#) proba válasza Zoli1974 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
A CLK bemenet meg a föld közé kellene egy ellenállás.(10-100k )
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Valamint a led része sem annyira tetszik, lehet a test felé egy soros ellenállással jobban járnál.Így egy leddel párhuzamosan az opto vagy világít vagy nem.
(#) proli007 válasza Zoli1974 hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Hello! Így van, ahogy Proba írja. Vedd ki, a D4 piros Led-et az áramkörből, és a gond meg van oldva. De arra felhívnám a figyelmedet, hogy az eredeti számláló, 5 digites. Vagy is egy-egy impulzus, 0.01Ah. Két digittel, csak 1Ah-ig tudsz számolni. Vagy több digit kell, vagy 10-es előosztó(k), olyan számban, ameddig mérni szeretnél.
(#) Zoli1974 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2016 /
 
Köszönöm az észrevételeket, a D4 ledet eredetileg sem kötöttem be -igaz nem is írtam- mivel párhuzamosan nem kötünk diódát ha jól emlékszem. Nem kell előosztó mivel a számlálóláncot 5 digitesre készítettem bár a rajz csak 2 digites, mivel az írta a készítője, hogy bármennyi digitet meg lehet vele oldani, igaza is volt, működik.
Az ellenállást meg beteszem a test felé.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2016
(#) dap hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Sziasztok! Kellene nekem egy szamlalo aramkor ami 5-30 impulzus utan jelez. A kuszob egy analog potmeterrel kb linearisan legyen allithato akar szamlalas kozben is. (Kavefozes automatizalasahoz kell, az impulzusokat egy atfolyasmero adja. PIC-et emiatt nem szeretnek programozni.)

Van otletetek?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem