Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   516 / 607
(#) 1984white hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy aktív szubot a TDA7294 ic vel és az volna a kérdésem, hogy kapcsolóüzemű táppal meghajtható e az ic?
Egy átalakított pc tápról van szó +- 30V szimetrikus feszültséggel.
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Szia! Az autós szubok többnyire így működnek, az már a táp kimenetének közömbös, hogy 310V, vagy 12V a forrás-egyenfeszültség.
(#) 1984white válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ok, csak azért kérdezem mert ezeknek a tápoknak elég nagy a szórása és sok zajt termel. Ez nem gond?
(#) reloop válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Keress rá Bassmester munkáira itt a témában, igen jó eredményeket ért el kapcsolóüzemű tápokkal.
(#) Bassmester válasza 1984white hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Jó lehet hozzá, de szűrni kell és érdemes ránézni szkóppal hogy mennyi zaj van a DC-n.
(#) 1984white válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 18, 2015 /
 
Ok, megnézem.Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2015
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Upsz! Mintha egy "elkötést" látnék a rajzodon (Huzalozás.png) A potis panelről jövő SGND és a jelvezeték fel van cserélve.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Köszi javítva!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2015
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Amúgy nagyon korrekt dokumentáció, köszönjük!
(#) lukacsp hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
TDA7294 híddal építek végfokot. Készítek hozzá egy védelmet, amelyben túláram figyelés is van. Jelenleg 6A-re állítottam be a határértéket aminél a védelem lekapcsolja a kimenetet. Ez így megfelelő, vagy feljebb / lejjebb kellene állítani?
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia! Fix, vagy függ a kimenő feszültség pillanatnyi értékétől (S.O.A.-s)?
Kimenő csúcsáramban 6,5A-nél találkozom leggyakrabban a belső áramkorlátozó működésbe lépésével. Ez alatt fél amperrel remekül el van találva
Az építéseddel kapcsolatban kicsit kénytelen vagyok előre szaladni. Korábban a párhuzamos TDA7293 erősítőmet műveleti erősítős fázisfordítóval kötöttem hídba. Most a 2.1 építésem kapcsán kipróbáltam ezt a TDA7294-nél is. Azt lett az eredmény, hogy a két szép hagyományosan hidalt erősítőmet a héten szét is bontom, és egyelőre TL072-vel, majd később valami kisebb zajú opa-val kiegészítem - akkora a változás.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Az áramkorlát fix beállítású. Köszi a megerősítést a beállítással kapcsolatban!
A fázisfordítós tippet is köszönöm, ki fogom próbálni! Ez a verzió van megépítve jelenleg amit ebbe a projektbe szánok. Vannak szinglik is megépítve, majd azokon kipróbálom a külső fázisfordítós módszert, meghallgatom.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 3
 
Nekiálltam a dokumentáció pótlásának. Annyira kézenfekvő az a 2.1-es modell ami két szóló és egy híd TDA7294-esből áll, hogy inkább itt közlöm őket. A végerősítőn kívüli részletekkel kapcsolatban természetesen majd a hozzájuk tartozó témában állok rendelkezésetekre.
A NYÁK-tervek tájékoztató jellegűek, az alkatrészelrendezés remélem sokat segít.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Még annyit hadd kérjek, hogy légyszi szólj egy-két szót arról, mi a hangzásbeli különbség a két féle hidalás hangzása közt.
Erőt kell adj ahhoz, hogy kicsit szétkaparjam - tényleg egyszerű módosítás - ezt a szép panelt. Amúgy nem okoz gondot nekem, azért építek végfokokat, hogy szép hangja legyen, nem azért hogy szép legyen a panel, és az invertált jel amúgy is rendelkezésemre áll, mert az előfok-limiter kimenete "szimmetrikus" kivitelű eleve. Így két kaparás, egy ellenállás, meg egy becsatoló kondi utólagos beépítése a feladat, de kíváncsi vagyok mit tapasztaltál a hangzásban!
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Feb 27, 2015 / 2
 
Gondolom sztereó az erősítőd. Mivel van fázisfordított jeled, a hidaid első fokozatiból roncsolás nélkül összeállíthatsz egy tesztcsatornát. Gondosságból esetleg kiemelhetnéd az invertáló végfok bemeneti (22k) ellenállást.
Azzal, hogy nincs már olyan TDA-s hangja nem sokat mondanék Gyanítom abban lesz a magyarázat, teljesen szimmetrikussá vált a pozitív és a negatív félperiódus előállítás. Az élvezhető tartományban feltűnően nagyobb hangnyomást sikerült elérni.
Szerk.: dual monó esetén sajnos nem tudsz tesztelni ezzel a módszerrel.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2015
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Megcsináltam az összehasonlító tesztet, meggyőződtem róla, hogy a "hagyományos" hidalásnál valóban sokkal jobb eredményt ad az invertált jellel meghajtás - nem mintha nem hittem volna el. Át is alakítottam a paneleket ennek megfelelően, nem volt nehéz. Köszönöm szépen az útmutatást!
Még annyi bajom van, hogy az előfok-limiter miatt kicsit jobban "fúj a szél" a hangsugárzókból mint amit megszoktam. TL072-k vannak a fokozatban (foglalatban), milyen műveleti erősítőt ajánlanál helyette?
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 1, 2015 / 1
 
Az NE5532 zaja 5 nV/√Hz, a TL072 18 nV/√Hz-ével szemben.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Szia reloop!
Pdf formátumban elkérhetném táp és a potis panel rajzát? Fótózással szeretném elkészíteni, tehát a tükörképe kellene.
Köszi!
(#) reloop válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szia! Mail-t küldtem.
(#) akos153 hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ebből az IC-ből ki lehet-e hozni többet? Gondolok itt arra, hogy tranzisztorral kicsit felturbózni.

Köszi a választ.
(#) reloop válasza akos153 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Szia! Így keresd. Kipróbáltam, nagy fantáziát nem látok benne.
Tisztán tranzisztorokkal olcsóbb és jobb erősítőt lehet nála építeni.
(#) Helios hozzászólása Márc 21, 2015 /
 
Üdv!

Kaptam a mai napon előszülinapra egy 150/100W-os SAL mélyhangszórót, így tudok késztíteni egy sub ládát. Van kimaradva egy TDA7294-es IC-m. Egy olyan kapcsolásra és nyáktervre lenne szükségem, ami tartalmaz egy aktív subwoofer szűrőt (ami stereo jelből választaná le a szükséges jelet), kimeneti DC figyelőt, koppanásgátlót. Tud valaki ajánlani egy jól bevált kapcsolsát?
(#) gabesz2 hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Üdv!

Megépítettem az szimpla tápos TDA7294 kapcsolást, amit arra szerettem volna használni, hogy kiváltsam vele egy JVC RX5052 Stk végfokát. Az elkészült kapcsolás megfelelően működik egészen addig amíg rá nem kötöm a JVC jelét. Amikor ez megtörténik a JVC túlterhelést jelez a végfok panelen pedig elmászik a feszültség. Kérdésem az lenne, hogy a jelföld és a TDA föld különbsége okozhatja-e ezt a problémát és ha igen hogyan lehetne megoldani?
(#) reloop válasza gabesz2 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szia! Van jó ±27V-od, miért választottál szimpla tápos kapcsolást? Ahhoz egy független tápegység lenne ideális.
(#) gabesz2 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Eredetileg nem ebbe szántam, csak eszembe jutott, hogy bele lehetne rakni. Nem tudom pontosan a trafó 27 voltos ága mekkora terhelést bírna el, de ha megbirkózna 2 db TDA-val akkor megcsinálnám a szimmetrikusat.
(#) reloop válasza gabesz2 hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Nevezett készülékben H osztályú erősítő van, ennek az alacsony tápja ±VL a névleges terhelőimpedanciával minden további nélkül beterhelhető. Ezek mennek az STK413-430 2-es, 5-ös lábaira. A szimpla tápos panel a tranzisztorok eltávolítása után máris egyenértékű a szimmetrikus tápossal.
A készülék rajzát nem dolgoztam fel teljesen, de első ránézésre is számos buktató van amit nem tudom, hogy helyesen kezeltél-e. Szimmetrikus táplálással sima ügynek néz ki
(#) gabesz2 válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! Én is elgondolkodtam ezen a megoldáson, csak attól félek ,hogy a transzformátor nem fogja bírni a teljesítmény felvételt.
(#) Helios hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Üdv!

Kicsit elakadtam, úgyhogy segítséget kérnék... Összeraktam egy TDA7294-es végfokot. A hozzá használt trafó +-20V (egyenirányítva pufferelve ez +-30V lesz, lemértem), körülbelül 100-120VA-es lehet. Összerakás után erőtlen és nagyon recseg, alig lehet hallani a "muzsikát"... Mi lehet a probléma? Értetlenül állok a dolgok előtt, mivel 4db ilyen panelt építettem és eddig mind jó. Egy aktív subládát szeretnék majd vele építeni...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Szia! A trafó 2x20Vac, nem pedig +-!
Üzem közben mérd a tápfeszültséget és figyeld az IC hőmérsékletét!
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
A tápfeszültség +30V és -30V 0V-hoz képest, Az IC nem meleg, langyosnak sem mondható.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
Következő: »»   516 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem