Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nedvességmérő
 
Témaindító: tekizsolt, idő: Okt 23, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) balint730 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Hali. Egy lm3914-es IC vel hány ohm nál alakulna a ledek világítása és a két mérötüskét milyen távolságba kell rakni?
Elöre is köszönöm a segítséget.
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Hello! Számításom szerint, kb. 30Mohm-nál világítana az első Led. De hogy milyen közel kell tenni a tüskét, fogalmam sincs, mert én csak megrajzoltam az áramkört. De ki lehet próbálni, avagy multiméterrel megmérni..
(#) graham hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Üdvözlök Mindenkit!

Szeretnék kérdezni!
Van egy bökős nedvesség mérőm. A szárító kamrámból kivezetve két vezetéken ezzel tudnám mérni a
szárított fa nedvességét? Beütnék két szöget a szárítandó fába, és ahhoz forrasztanám a vezetéket.
Vagy van esetleg jobb, hasonló egyszerű ötletetek?
Sajnos most nincs pénzem több százezres szondára.
(#) nagym6 válasza graham hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ezt senki nem tudja megmondani. De próbálgatva kiderül. Megnézed az eredeti bökővel a fát. Utána szöget beütve, arra a bökő, hogy szögnél van-e eltérés. Utána szöget szükséges hosszú dróttal toldva, azonos eredményt kellene kapni minden esetben, akkor jó a szög drót beiktatás. A próbálgatást részeit többször elvégezve, mert lehet, hogy egyik bökés, másik bökés esetleg nem azonos kontaktus, és más eredmény lesz. Erős a gyanúm, hogy a bökő fém anyaga is számít, ha egyenárammal mér. A szög, és az eredeti bökő más anyag, itt kellene kezdeni a próbát, és többszöri sokszori eredményt elemezve.
Más ötlet nincs, minden fanedvességérő közvetlen kontaktussal mér.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) graham válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
Már próbálgattam, a szögön jó volt, de vezetéknél elakadtam. Gondolom annak is van ellenállása. Azt is számításba
kell venni.
Milyen vezetéket javasolsz?
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) nagym6 válasza graham hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
A vezetéknél mi volt a baj? Gyanítom, hogy a vezeték mint antenna által felszedett jelek zavarhatnak be. Meg lehet próbálni árnyékolt kábellel, pld. koax kábel. Ez csak akkor jó, ha egyenárammal mér, és az egyik bökő a testpont. Próba.
Azt nem tudni, hogy egyen, vagy váltóárammal mér?
A vezeték ellenállása nem számít. Az elhanyagolhatóan kicsi. Pár tized Ohm, míg a fában sok millió Ohm ellenállás van. Ehhez képest semmi a pár tized.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2015
(#) graham hozzászólása Márc 4, 2015 /
 
Egyenárammal megy (6v). A kábel volt a gond ezek szerint. Amit találtam gyorsan. Egyszerű réz.
Akkor a koax lesz a megoldás? Kipróbálom.
Ez a szerkezet ellenállást mér a két bökő között? Ahogy már fönt írtátok?
Akkor jónak kell lenni , amit írtál. Multival is lehet mérni? Tudod a módját?
Van egy jónak mondható műszerem.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2015
(#) nagym6 válasza graham hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Az egyen vagy váltóáramot a mérő jelre gondoltam, ami a bökőre megy, nem az elemre.
Nem biztos, hogy koaxkábellel jó lesz, ezt csak próbálva lehet megtudni. Próbáld felcserélve is a koax bekötést, tehát egyik bökőn árnyékolás, másikon a középső ér, és fordítva is, hogy a másik bökőn az árnyékolás. A sima dróttal mi a probléma?
Általában ellenállást mérnek ezek a szerkezetek, de itt nagyon nagy ellenállás van, amit multik nem tudnak mérni. Esetleg nagyon nedves fához lehet jó multiméter, de száradóhoz már nem.
(#) graham válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 5, 2015 /
 
Köszönöm a sok segítséget!
Most nagyon el vagyok havazva a melóval, de ahogy lesz egy kis időm, próbálgatom.
Az eredményt majd fölteszem, talán többen tudják használni. Ha bejön, akkor több
százezret lehet vele spórolni.
(#) Vasi82 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Üdv
Találtam egy kis segítséget a témához, szerintem hasznos lehet.
http://www.nyme.hu/fileadmin/Image_Archive/fmk/faanyag/eloadas/fizi...05.pdf
(#) csuvasregal hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy FC-28 talajnedvesség mérőm, aminek az analóg outputjával mérném az aktuális talajnedvességet. Nekiálltam mérni a szinteket, hogy belőhessem a megfelelő nedvességet a növényemhez, hogy akkor indítsa a pumpát, viszont kb 2 nap után egyszerűen megzakkant. Jelenleg 214-et mutat, ha kint van ha bent van. Kipróbáltam, hogy adok az arduino analóg bemenetének egy digital high értéket és szépen jött az 1023-as érték, ha kihúzom a kábelt, akkor meg a 0. Viszont amint rákötöm a szenzort, visszajön ez a konstant fals érték. Két szenzorral is kipróbáltam és minden alkatrészt (szenzort és a feldolgozó egységet) egyesével cserélgettem le és semmi hatása. Van valakinek tapasztalata, mi lehet a gond?

Köszi a választ
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem