Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EEPROM írási probléma
Lapozás: OK   2 / 2
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 5, 2012 /
 
Sziasztok
PK2-vel próbálok eepromot írni, létezik olyan, hogy kitörölni ki tudom, de írni már nem tud?
Üdv
(#) niedziela hozzászólása Márc 12, 2015 /
 
Szia !

Irok egy programot aminek fontos adatai a PIC mellett egy 24Cxx eepropmba vannak.
Kérdés az lenne, hogy ezt az eepromot hogyan lehet másolás ellen védeni ?
(#) Hp41C válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
A 24Cxx -eket sehogyan sem lehet kiolvasás ellen védeni.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Akkor úgy teszem fel a kérdést, van olyan 8 lábú eeprom amit lehet védeni ?
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Mit értessz védelem alatt?
Mindaddig amíg a PIC tudja olvasni addig más is fogja.
Titkosítsd el a memóriában tárolt tartalmat úgy, hogy a kulcs per panel egyedi legyen és a PIC-en belül legyen védve tárolva (belső EEPROMban pld. és azt lezárva).
(#) Hp41C válasza niedziela hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
A PIC -en belüli adat eeprom -mal nem lehetne megoldani?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Nem, itt az a lényeg, hogy másolás elleni védelem kell, úgy hogy a pic tartalmát nem én írom be.
Szóval ez mint hardver azonosító működne. Azt hiszem az lesz, hogy teszek egy 12Fxx piket eeprom helyett az majd azonosít, és véd is.
(#) jdani hozzászólása Jan 15, 2017 /
 
Üdv. 24c04, (24lc04?)
Lényeg az, hogy a 24x04es eepromok között mi a különbség?
Van olyan, amibe nem lehet használni a WPt?
Vagy mindegyik 24x04es eepromban van ilyen írás védő funkció? Van egy autó ECU, immibilizert kell deaktivalni. Beirom a jó programot, megy egy pár nap, aztán nem működik. Nézem az eepromot, az ECU átirta. Na mondom visszaégetem azt ami ment, és a 7es lábát összekötöm a 8assal.
Az autó igy még csak be se indult..
Állítólag csak a 24LC04esen van ilyen funkció?
(#) aderka hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Sziasztok,
LC24LC256-os EEprom-ba szeretnék egy meglévő programot (.hex)-et tölteni, PICkit2-őn keresztül, de sehogy sem akar összejönni.
A PICkit2 readme fájl-ban megtaláltam a pinout-ot a programozáshoz, amit elvileg jól is csináltam, de állandóan azt a hibaüzenetet dobja ki a PIC kit hogy 000-ás az EEprom címe. Olvastam az eprom adatlapjában hogy az első 3 lábbal lehet beállítani neki valamilyen címet, de milyen címet adjak neki?
Csatolok 2 képet a problémáról.

Előre is köszönöm!

Üdv,
aderka
(#) Bakman válasza aderka hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
A0, A1 és A2 lábak nem lebeghetnek, vagy GND-re vagy VCC-re kell húzni őket és eszerint beállítani a PICKit2-t is. SDA lábra kell felhúzóellenállás, 4,7 - 2,2 kOhm. A képeden lévő hibaüzenet csak annyit jelent, hogy rákattintottál a "Blank Check" gombra, a PICKit2 kiolvasta a tartalmat és szerinte az EEPROM nem üres.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2017
(#) Hp41C válasza aderka hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Azt a címet add neki, amin a pickit2.pgn képen a levágott checkbox -ok meghatároznak. Mivel feltételezhető, hogy az egyik sincs kipipálva, kösd az A2, A1, A0 lábakat földre. Az AUX lábat a Vdd -re húzó ellenállásról ne feledkezz meg.
(#) aderka válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Köszönöm, így működik.
A felhúzó ellenállás maradt el.
(#) Blintux hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Vettem 5db Atmel 28C16 eepromot. Igazából csak három kell, de 5 volt egy csomagban.
Még szerencse, mert 3-4 írás után kettő már nem is volt írható rendesen. Egyiknek a fele teljesen írhatatlan, másikban 2-3 bit.
Ez normális szerintetek, hogy ilyen keveset bírnak? Vagy valami vacakot fogtam ki?

Esetleg léteznek trükkök a "javításra" ?
Még legalább egyszer jó lenne őket felülírni a végleges kóddal
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) szepi003 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Sziasztok. Egy mosógép elektronikában találtam ezt az 41288wp eepromot,eddig ezekben az elektronikákba 24c32 volt. Ezt a 41288wp tudom irni a PIic kit 2 vel. köszönöm
(#) oatti hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Szia. Van egy 24c32 eeprom fel kell programozni.
0000-0FF
100--1FF
200--2FF
300--5FF
600--8FF
900--BFF
C00--CFF
D00--FFF

Ezeket cím tartományokat adta meg a szerző. 100 hex-ig megy. Utána FF-k vannak a 101 hex már
nem tudom írni. Tudtok ebben segíteni.
(#) Bakman válasza oatti hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Hogy érted azt, hogy nem megy? Kellene bővebb info. Ha egy bájtot tudsz írni, akkor a többit is tudni kellene, csak a címbitek változnak. Jobb lene laponként írni de ettől perpillanat tekintsünk el.

000939.jpg
    
(#) bbb válasza szepi003 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Ahogy elnézem nagy esélyed van rá, hogy tudod írni/olvasni PICKit2-vel is.
(#) szepi003 válasza bbb hozzászólására (») Jún 24, 2020 /
 
Köszi de már megoldódott .Ez egy sima M24c128 as volt ,meg írható bármelyik soros programozóval
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem