Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6 V-os tápegység
 
Témaindító: Frankye, idő: Okt 28, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Frankye hozzászólása Okt 28, 2005 /
 
T. Fórumlátogatók!

Kérdésem: Tudna-e valaki ajánlani olyan kapcsolást, amely 230 V~ bemenet mellett 6V kb. 1A = kimeő teljesítmény leadására képes, stabilan?
(Egy vérnyomásmérő meghajtásához volna szükséges.)
Ezzel kapcsolatban kérdés: Mekkora feszültséget kell leadnia a trafónak, hogy a kimeneten - stabilizálás után - meg legyen a 6V?
Mekkora terhelhetőségű trafót kell beszereznem, ha az "előírt" 1A kimeneti teljesítményt szeretném hozni?
Milyen stabilizátort kell (érdemes) építeni?

Előre is köszi a válaszokat!
(#) zsilaci válasza Frankye hozzászólására (») Okt 29, 2005 /
 
Legegyszerűbb megoldás a 7806 IC. Ára kb. 100 Ft, bemeneti feszültség kb. 20V-7V-ig lehet, kimeneti feszültsége 6,0 V 1A.
Ha az IC-t magad felé fordítod, bal oldali láb a bemenet, középső a föld, jobb:kimenet, a be ill. kimenet és föld közé tegyél be 1-1 200 nF körüli kondit.
Trafónak bármilyen jó, ami kb 16-6 V váltót ad le kb. 1A mellett Graetz híd lényegtelen, legtöbb bírja azt az 1A-t.
Ha melegszik az IC, tegyél rá egy kis alu lemezt.
(#) Norberto válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 29, 2005 /
 
Na, azért a lábkiosztást én nem mondanám oly biztosra

Épp múlt héten találkoztam más bekötésűvel...úgyhogy ha megvan a 7806, csak UTÁNA érdemes gyártó alapján megnézni az adatlapot!
(#) _JANI_ válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 29, 2005 / 4
 
A Graetz hidat azért még érdemes egy 1000 vagy 2000MikroFarados PUFFER kondival-is megfejelmi.

Másképpen.

A diódahidról lejövő lüktető egyenáramot vagy egyenfeszt egy nagyértékű pufferkondival símítani kell.
Naggyából 1Amperra 1000Mikrofarad kell.
A pontos értékeket képlet alapján lehet kiszámitami, ezt mot mellőzöm.

Amúgy a többi korrekt
Üdv Mkinek: _jani_
(#) zsilaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Okt 29, 2005 /
 
Idézet:
„A Graetz hidat azért még érdemes egy 1000 vagy 2000MikroFarados PUFFER kondival-is megfejelmi.”


Ja persze, valahogy kimaradt.

Kösz a korrigálást!

Üdv: Laci
(#) Frankye válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 30, 2005 /
 
Köszi szépen a segítségeteket!
(#) blokkmetal válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 14, 2007 /
 
Üdv! Röpke kérdés: az graetz után levő (mondjuk 1000µF-os) pufferkondi mellé nem kell esetleg egy 100µF-s kondi meg vmi ellenállás a földre? Vagy jó ha csak a puffer van? Utána stabilizálnám 78xx -el az elkészítendő eszköznek megfelelő xx feszültségű típussal.

Ja, a puffer a + és a föld közé kell ugye?

Köszi!
(#) alex99 hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a következő dologban: egy Yongnuo 565ex vaku 4db sorba kötött ceruzaelemét szeretném tápegységgel helyettesíteni, vettem is hozzá ezt a tápot: http://tapegysegaruhaz.hu/spd/90094/Tapegyseg-Mean-Well-RS-50-5-50W...-0-10A
A vakunak kb. 6Vra lenne szüksége ugye, viszont próbáltam 1,2V-os újratölthető elemekkel és azokkal is működött, ebből kiindulva és mivel nem találtam 6V-os tápegységet erre esett a választásom. A problémám az lenne, hogy ha bekapcsolom a vakut akkor pár másodpercig működik majd hirtelen kikapcsol, a tápegység feszültsége leesik kb. 1,3V-ra, max áram pedig amit mértem kb. 1,5A-re nő.
Olvastam, hogy ezek a vakuk max 6A áramot szívnak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy egyszerűen nagyobb teljesítményű tápot kéne vennem, vagy valahol máshol keresendő a hiba? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) abcdabcd válasza alex99 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Én csak annyit szólnék hozzá, hogy azok az akkuk, amikre 1,2V van ráírva, teljesen feltöltött állapotban 1,45..1,47V-osak...
(#) elektroncso válasza alex99 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
A tápon a sorkapcsoktól jobbra van egy trimer. Azzal egy kis tartományon belül tudod a táp kimenő feszültségét állítani (fölé is van írva "V adj"). Azzal nagy eséllyel fel tudod húzni a tápot 6V-ra.
(#) proba válasza alex99 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
A tápegység után közvetlenül a vakuhoz jó minőségű elektrolit és valami kissebb 10mF 100nF kondenzátor is kellhet. Az elkó alsó határa ahol mág indul a vaku, felső ahol még nem tilt a tápegység.
(#) alex99 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszönöm a választ! Fel tudtam tekerni 5.86-ra a feszültséget, viszont sajnos itt is ugyanazzal a problémával szembesültem.
(#) Massawa válasza alex99 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Az a táp nem jo. (Ezzel én is megjártam). Az LED-szalagra lett tervezve igy átmegy áramgenerátorba. A vaku meg kis belsö ellenállásu tápot igényel.
(#) alex99 válasza proba hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszönöm a választ! A kondenzátor megoldja a Massawa által írt problémát, hogy a táp áramgenerátorba kapcsol?
(#) Massawa válasza alex99 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Valoszinüleg nem, mert a belsö elektronika már a kondenzátorra is reagál (legalábbis az enyém azt tette). Ezekben elég érzékeny a tuláramvédelem, és csak kikapcsolásra indul ujra.
(#) alex99 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Akkor egy csere lesz belőle erre a tápra gondoltam:http://tapegysegaruhaz.hu/spd/92894/Tapegyseg-Mean-Well-LPV-100-5-100W-5V-0-12A
Mit gondoltok ezzel működőképes lehet az elképzelésem?
(#) Massawa válasza alex99 hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Valoszinü az sem. Ezekben mind gyors elektronikus védelem van, a vakud meg jokat huz a tápbol, amikor tölt. Lehet, hogy egy párhuzamos jo 6V-s akku segitene, azt tölthetné a kisebbik táp is. Esetleg köss sorba a jelenlegi táppal egy autoizzot ( legalább 6V/10W-st). Az talán meggátolja, hogy lekapcsoljon a védelem. Ha nincs izzo akkor 1-2 Ohmos 10W ellenállás is jo, de az lehet hogy melegedni fog)
(#) alex99 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Köszönöm! Egy próbát teszek vele.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem