Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfok épités
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
én is csak véletlenül vettem észre ezt a jelenséget
esetleg még mélysugárzó tölcsér építésén gondolkodom
Hátha nagyobb hangnyomást tudok elérni vagyis erőteljesebb basszus hangot
(#) lamalas válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Idézet:
„...akár hogy rendezem a falakat midig a sarokban a leg jobb a basszus..”


En inkabb ugy fogalmaznek, hogy a sarokban a legtobb a basszus, nem a legjobb Ez azert van, mert onnan 2 oldalrol is kozvetlen visszaverodnek a melyhangok es megnovelik azok hangossagerzetet. Ez is izles kerdese ... van aki a sarkokba tolja a hangdobozait es jol megdöngeti mert ugy szereti. Van aki inkabb a kevesebb, feszesebb, nem ömlengős basszusokat kedveli. Izles kerdese. A basszusok mennyisege dobozfuggo, illetve szobaakusztika es elhelyezes fuggo is (nem beszelve a hangszinszabalyzokrol, de en olyat nem hasznalok )
(#) epyn válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
oksa!az mnc jó az mnc finom az mnc tökéletes...de nem nem megfelelő használat miatti tönkremenetelről van szó.lehet hogy én voltam épp szerencsétlen,vagy csak tényleg szériahibás volt de 3 heti használat után egyszerűen szétmállott a cone -perem...de ez nem ide tartozik...
(#) Skyline válasza lamalas hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
elvileg ha építenék egy szub tölcsérsugárzót és befordítanám a sarokba lehet jobb mélyhang átvitelt érnék el?
(#) aflmor válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Idézet:
„én is csak véletlenül vettem észre ezt a jelenséget”

Javallott kicsit több, célirányos irodalom olvasgatása! Máris nem lesznek ilyen véletlenek. A "sarok" maga is egy tölcsér... :yes:
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
a mélysugárzó tölcsérek 2 okból készülnek
1,:nagyobb hangnyomás elérésére a szabadtérben,vagy szórakozóhelyeken
2,:a legalacsonyabb frekik elérésére...16Hz-ig akár
de mindkettő hatalmas méretekkel jár és lakásba nem is való(esetleg ha nem lakásban laksz hanem cs.-i házban még igy is elég morbid ötlet a hallható hangtartomány hallható lesugárzása)egyébként
ezeketa tölcséreket komoly számitógépes software-ek tervezik és házilag csak megtervezett bemért konstrukciót érdemes megépiteni a hozzá javasolt driverrel,máskülönben a teljesitménye gyenge lesz...
(#) valve válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
(#) lamalas válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ez mar perverzio Egyebkent nem fogsz elferni a szobaban ha szub tolcsert epitesz, mert ha megfeleloen vannak meretezve akkor 2 olyan tolcsersugarzo egy egesz szobat is elfoglalhat ... egyszeruen nincs ertelme, legalabbis az en szememben. Ha szereted a melyhangokat akkor inkabb epits TL dobozokat ... csak rohadt sokat fogsz veluk szivni ha magad akarod tervezni oket. En egy bevalt TL dobozt ajanlanek utanepitesre (a neten lehet talalni ilyeneket), de ezek altalaban komolyabb, dragabb es jobb hangszorokkal keszulnek mint a SAL, MNC es tarsaik. Magyarul nem lesz olcso es annak a dobozaval, hangolasaval is sokat lehet szivni.
(#) lamalas válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ehhez csak annyit, hogy az egesz topiknak nincs ertelme, akar le is lehetne lőni mert millio erositos topik van mar ....
(#) szamóca válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ha a pihenő pákásokhoz topikolsz benünket, lessz kapsz a modiktól!
(#) valve válasza szamóca hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Ott kiöntheti a lelkét a "nemszeretéséről". De, hogy-nézne ki, ha minden ilyen Topic abból állana,
hogy mindenki elkezdi mondani az igazát az ő általa kedvelt/nemkedvelt sugárzóról,..
(#) epyn válasza szamóca hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
való igaz letértünk a tárgyról.... :yes:
(#) Skyline válasza lamalas hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Mi az a TL doboz?
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
hát igen kicsit letértünk de a végfokhoz jó hangfal is kellvagy legalábbis jó lenne.Anyi jó ötlet születik itt
(#) epyn válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
szerencsétlenül jártam és ez bennem maradt.ennyi
(#) epyn hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
szerintem maradjunk a végfokoknál...a tl doboz megint csak nem ide tartozik-és alapban a hang-fal és a hang-sugárzó sem
Transmission Line(TL doboz)csak hogy még odarakjam magam
(#) valve válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Amiről epyn kollega beszélt,.. (csak pár konstrukció, több megoldás létezzik) "Transmission Line"
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
köszi az infót!!!
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
visszatérve az erősítökre a csöves erősítökböl maximum mekkora teljesítményt lehet kihozni?
(#) Skyline válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
köszi mindenkinek az infót!!!!!
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
kb olyan változatosságban mint a félvezetős.na de itt ne godolj kW-okra,(talán max 1-2száz W)mert ilyent szerintem avilágon senki még nem csinált,ha egyáltalán lehetne a felépitéséből adódóan...(ugyanis a csöves erőlködőben van egy bűvös alkatrész a kimenőtrafó ami a végfok cső magas kimeneti impedanciáját illeszti a hangszóró alacsony impedanciájázoz.és ennek a teljesitményének akkorának kell lennie mint amekkora teljesitményű a csöves végfokunk,valamival persze nagyobb a veszteségek miatt.)
és mégvalami:ezek magasfeszültséggel(DC 300-500 V)müködnek,igy az ebben nem jártas kollégákat eltanácsolom a hozzákezdéstől...
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
nem nagyon szeretnék megpörkölödni ezen a nagy feszültségen csak ugy érdekelt volna egy 100-200W os csöver erősitő rajz!és az igaz hogy a csöves erölködönek van a legszebb hangja ha lehet ezt igy mondani?
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
én még nem hallottam csövet muzsikálni de sokan mondják hogy nem hasonlitható semmihez a hangja."Melegebb,lágyabb"emberi fülnek fogyaszthatóbb---mondják rá.Ez valójában az erösitőeszköz(elektroncső) karakterisztikályából adódik amit ugy hivnak hogy négyzetes erősités. de én ezt már nem értem.
(#) epyn hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
nagyon remélem most a (#176398) beszólásomtól oda vannak a modifikánsok:
"és mégvalami:ezek magasfeszültséggel(DC 300-500 V)müködnek,igy az ebben nem jártas kollégákat eltanácsolom a hozzákezdéstől..."
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
csöves erősítöt nem fogok építeni,de nagyon sok segítséget kaptam itt mindenkitől ezt mindenkinek szeretném megköszönni!!
Üdv:Skyline
(#) _Peti_ válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Érkezett pár száz hozzászólás pár óra alatt... Alig találtam meg a választ a kérdésemre. Felteszed nekem akkor a kapcsolási rajzot? AC 38V-os trafóm van, tehát 55V körüli feszről szeretném majd üzemeltetni, elsősorban gitárerősítőként.
(#) valve válasza _Peti_ hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Egyátalán nincs tapasztalatom gitárerősítőkkel kapcsolatban,.. Sztem még kérd ki pár ember véleményét erről, hogy megfelelne-e neked. Ugy halottam, hogy azok a jelek elég négyszögesek,..
(#) _Peti_ válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hát igen, valóban elég négyszögesek . De attól még végfok és végfok között nincs jelentős különbség, szóval megfelelne nekem az a végfok.
(#) Góré88 hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Kinek kell egy valódi /400wattos 8ohmon és 800wattos 4ohmon/ erősítő kapcsolási rajza? Kb 8 000 ft-ból kijön az egyész nyák+végtranyók meg miegymás. Én már összeraktam 2db 800wattos mikró trafóról hajtom a végerőt. Mióta összeraktam az óta tudom h mi is az a 400watt. Kimeneten max 120v távozik ez az áram elég ahhoz h kinyírjon néhány hangszórót. Sajnos védelmet még nem tettem bele ezért nem ölhetem/EGYENLŐRE/ Vettem egy hangszórót PA30100-asat, de ez is a végét járja 2 hetes pedig ráírták, hogy 400/600w. DE AKKOR MIÉRT HAZUDNAK?!?!?Ha valakinek kell a kapcs csak írjon. Tanács "PA50100" ez már csak kibírja.
(#) Góré88 hozzászólása Feb 7, 2008 /
 

800w.JPG
    
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem