Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   1 / 74
(#) miklajos hozzászólása Jan 9, 2006 /
 
Sziasztok !
A kérdsem annyi lenne hogy a 50MHz-es freki mérő érzékenységét amelyiket vicsys felrakott, melyik elem cseréjével lehetne csökkenteni? Mondjuk 1Vpp-re.
(#) vicsys válasza miklajos hozzászólására (») Jan 9, 2006 / 4
 
Hali!
Pl. lehagyhatod a fet-et a bemenetéről és közvetlenül a BF bemeneténél lévő 10µF-ról hajtod meg...
De szerintem az 1V nem vezérli túl...
(#) miklajos válasza vicsys hozzászólására (») Jan 11, 2006 /
 
Hi!
Nem is a túlvezérléstöl aggódok hanem ez a dolog rá lenne kapcsolva egy tekercsre ami már mindenféle zajt is össze szed ezért gondoltam az érzékenység csükkentésére. Amúgy a mérő nagyon jó!
(#) sanyo válasza miklajos hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Hello! A frekvenciamérőhöz bármilyen 2*16 soros LCD megfelel?
(#) vicsys válasza sanyo hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Sőt az egysoros is...
a HD vezérlőcsipesek biztosan
(az eredeti:EW162G0GLY)
(#) sanyo válasza vicsys hozzászólására (») Júl 24, 2006 /
 
Nekem van itthon egy használaton kivüli egysoros LCD-m amelynek a neve DEM16102SYH-PY/V vajon megfelelne erre a célra ?
(#) vicsys válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
[link=http://www.sos.sk/a_info/resource/d/dem/dem16101syh.pdf]http://www.sos.sk/a_info/resource/d/dem/dem16101syh.pdf[/link] ezt találtam...
szerintem jó lesz...(de ugye a puding próbája a ...)
(#) miklajos válasza sanyo hozzászólására (») Júl 25, 2006 /
 
Hi!
Én egysoros LCD-vel raktam össze a kapcsolást csak a progiban kellet egy kicsit módósítani.
miklajos
(#) Tetye hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
hali én egy CD4047 es ic 13 oscout lábáról hajtanám meg arra is kell ez a sok motyó?
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Nincs meg 16f627A- ba a prgija?
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
nincs de szerintem átirhatod...
(asszem a kezdőcímet meg a pic típusát kell csak átírni)
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
Idézet:
„kezdőcímet”


hmm?
Ez meelyik??
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 26, 2007 /
 
amelyik ugy kezdődik, hogy
ORG....
csatoltam egy mode-t, próba-cseresznye...
(#) szabi83 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 21, 2007 /
 
valamiért nem megy, átírtam 627A -ra, de nem jó, beégettem, berakom a helyére adok neki tápot, de csak 1 sor 8 karakter és második sorban 8 karakter teteje láccodik, semmi mást nem csinál.
5Vot kap, zárlat stb nincs.

karaktereket kiírja pic nélkül is

deguss pic prgiját átakkartam írni, amit mondtál 'org' és az elejét,de asm to hexnél 28 hiba van, azt meg nem vágom, hogy mért.

deguss-é 1 soros.

üdv :rinya:
(#) san398 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Most szeretném megépíteni a frekimérőt, a kérdésem az lenne , hogy a PIC-be lévő programot hogyan kell módosítani, hogy az 1*16-os kijelzővel működjön.Előre is köszi.
(#) ccs hozzászólása Jan 14, 2008 /
 
Látom régen volt már itt az utolsó hozzászóló.
Megépítettem a vicsys féle frekvenciamérőt. Köszönet a kapcsolásért és a hex-ért. A 47k-s ellenállást én is felhúztama +5V-ra.
A panelt úgy készítettem, hogy az LCD méretével megegyező legyen (ja,,, itt kérdezném meg : miért kellett kétsoros LCD ?) és a kijelző a panelra illeszthető.
Első beüzemeléskor tökéletesen indult, csupán egyetlen szépséghibája volt(van), hogy jel nélkül is 2000-3000 Hz között mért, összevissza. Aztán bezártam egy fémdobozkába, de így is 1000-2000 Hz között jelzett.
Próbáltam egy fémlemezkét becsúsztatni a kijelző és a panel közé, de semmit nem csökkent a kijelzett érték...
Majd gondoltam egyet, tákoltam gyorsan egy patch kábelt az LCD és a panel közé. Amint a kijelző kb 10cm-re került a paneltól, minden tökéletes lett. Nem jelzett értéket.
Próbaképpen ráakasztottam egy kvarcóra belsőt, állítólag ez az egyik legjobb 1Hz-es időalap.

Szerintetek mit tegyek, hogy a panelraültetve is tökéletesen működjön a műszer. ?
(#) bbatka válasza ccs hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Szerintem az LCD kijelzőjének valami órajele.
Még az is megfordult a fejembe hogy az egész szalagkábelt le kéne árnyékolni valahogy, ha másnem az UDMA66 szalagkábelt használni. (minden második vezeték GND)
(#) ccs válasza bbatka hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Félrenézted.
Ha szalagkábelen van és kissé távol a nyáklemeztől akkor tökéletesen műxik.
Akkor vannak hamis értékek, ha a panelra csatlakoztatom a tüskesort.
(#) bbatka válasza ccs hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Aha. Akkor az LCD a bűnős. Valahogy fémlemezzel el kell szigetelni a bemeneti erősítőtől. Horganyzott lemezből csinálnék egy lapos dobozkát az LCD hátuljára és csak egy furat lenne rajta, amin kijönnek a vezetékek vagy a tüskesor.
(#) sirály12 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Sziasztok.

Találtam egy frekimérőt, de ez csak ttl jelet fogad. Ajánlanátok egy előfokot, ami jó lenne hozzá, és lehetne mondjuk állítani, hogy milyen érzékeny legyen.
Pl.: 1Vpp, 5Vpp, 20Vpp

A frekimérő: Link
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Sziasztok, egy nagy problémám lenne. Megépítettem az egyel fentebb belinkelt ledes frekimérőt.
A problémám az lenne, hogy a leírásban pic16f877A van, de nekem pic16f877-esem van. kell valamit módosítanom a programban, vagy beleégethetem a már lefordított, az oldalon közzétett bin-t?

Egyáltalán milyen külömbség van a két pic között?


Előre is kösz a segítséget.
(#) kobold válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Ha a leírásban lévő nem használja a komparátorait (nem néztem meg), akkor jó a 877-be; meg kéne nézni, van-e a progiban CMCON és CVRCON regiszterekkel dolgozó rész, ha nincs, minden jó, ha van, de csak az inicializálásnál pl. a komparátorok tiltására, akkor ezeket a sorokat törölheted, és megint jó, de ha dolgozik velük a program a későbbiekben, akkor sajnos nem jó.
(#) sirály12 válasza kobold hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Ezeket az asm-ben nézzem meg? Ott nincs ilyen.

A program microC-ben van eredetileg.
(#) Medve válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 9, 2008 /
 
Hello, én a Rádiótechnika 2007-es évkönyvében találtam alapos leírást néhány változatról, a 127. oldal környékén
Bővebben: Link
(#) san398 hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Most építettem meg a frekimérőt. Vettem egy uj 2x16-os kijelzőt a lomexben, az eladó azt mondta hogy HD vezérlőcsipes de nem működik vele.(A kijelző típusa: Displaytech 162B).A Topi álltal bemutatott Segéd órajel generátor segítségével beállítottam, ideiglenesen tettem rá egy EDT 4x16-os kijelzőt, de azt mégse kellene beletenni.Van egy másik 1x12-es kijelző, kérdésem az lenne , hogy a PIC-be lévő programot hogyan kell módosítani, hogy működjön vele.Előre is köszi.
(#) Ferkógyerek válasza san398 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Szia!

Megnézted a kijelző adatlapját?
A kivezetései nem biztos hogy egyeznek a rajzon lévővel.
Ahogy elnézem ennek a kijelzőnek az 1-2 lába a háttérvilágítás és nem a 15-16 ahogy általában szokott.
Ezt csak azért írom mert én is éppen egy hasonló építés kellős közepében vagyok, és elolvasva a hozzászólásodat megnéztem az én kijelzőm adatlapját kicsit részletesebben, és most vettem észre hogy nálam pedig az 1-2 lábak funkciói vannak felcserélve.
Az 1. +5V a 2. GND a többi kivezetés stimmel.
Úgy látszik már a Kínaiak sem a régiek és kezdenek "fejleszteni" az 1:1-es koppintás helyett.
Ezentúl oda kell rájuk figyelnem
Szerencsére csak a maszkot dobhatom és nem a kész nyákot.
(#) titi válasza san398 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Ezen bizony KS0070B van, nem HD44780.
Ha kifejezetten olyat kértél, szerintem vidd vissza, mond meg, cseréljék ki.
(#) Ferkógyerek válasza titi hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Az nem biztos hogy baj ha nem pont HD44780-as vezérlő dolgozik a kijelzőn, csak legyen kompatibilis.
Én nem igazán vagyok otthon a mikrovezérlők világában (és akkor még nagyon enyhén fogalmaztam)így az adatlapból sem tudom megállapítani hogy a vezérlése egyezik-e.
De vettem már KS0066 vezérlővel szerelt kijelzőt ami tökéletesen működött és ezekszerint teljesen kompatibilis volt a HD-vel.
(#) san398 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Köszi a figyelmeztetést. Ezt nagyon elnéztem Reggel próba,mert most melózom.Remélem nem öltem meg a kijelzőt.
(#) san398 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Működik a frekimérő és a kijelző is életre kelt!!Köszi!
Most már csak azt kellene magoldanom, hogy ha nem teszek jelforrást a bemenetre akkor 20-30kHz-et mutat függetlenül attól,hogy közvetlenül vagy kábellel van csatlakoztatva a kijelző. A 47k-s ellenállást én is felhúztam +5V-ra.
Következő: »»   1 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem