Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   26 / 26
(#) pic13 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Oké!
Szeretnék majd csinálni rá ébresztő órát lehetséges,
esetleg egy másik pic16f628a-val kell?!
És stopper órát is segítenél ebben?
(#) don_peter válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Ennyi tudással egyelőre ezeket ne erőltesd.
Kicsit tanuld nézegesd és majd később vissza lehet térni rá, de nem szeretném én megépíteni megírni az egészet.
Most benne vagyok egy óra projektben abból tovább lehet gondolni a dolgot.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 15, 2015 / 1
 
Kérésre az SMD RGB Bináris órám nyáktervét és .hex fájlját közkincsé teszem
Sikeres után építést.

Az átkötés és a forrpontok a nyákon már javítva vannak.
SDM mérete: 1206,
LED mérete: 1210 (3528)
A nagy 0-s SMD áthidaló: 5mm*2mm-es, nem tudom mi ennek a szabványmegfelelője,
PIC: 16F628
Shiftergiszter: 74HC595
Darlington sor: ULN2003
PNP tranzisztor: BC 807-16
Bármi kérdésed van itt tedd fel.

Egy kis videó is róla: DPTP System - SMD RGB Bináris óra
(#) pic13 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 16, 2015 /
 
Köszi!
De a bejelölt helyeken ott vagy az egyik vagy mindkét lába nincs bekötve!

k.jpg
    
(#) don_peter válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 16, 2015 / 1
 
Kapcsold be a Teliföld-et
(#) pic13 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 16, 2015 / 1
 
Koszi!
(#) pic13 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 19, 2015 / 1
 
Hello

3 ceruza elemről (4,5 v) meddig működik a bináris óra?
(#) don_peter válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 / 1
 
Nem tudom, számold ki.
Őszfogyasztásod meg kell mérned vagy ki kell számolnod, és ha azt tudod illetve tudod az ellem kapacitását abból jó eséllyel tudod kiszámolni meddig fogja bírni.
(#) zenetom válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Idézet:
„Nem tudom, számold ki.”

Hát ezzel nem sokat segítettél..


pic13: Sima ceruza elemről nem sokáig, inkább használj 2000mAh körüli akkukat, arról pár napig, esetleg hétig el tud ketyegni.
(#) don_peter válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Hogy neve is legyen a gyereknek és ha én is jól számolok, akkor a következő képen fog kinézni a fogyasztásod:
Van 20db LED-ed amelyeket, ha jól emlékszem 220Ohm-os ellenálláson keresztül hajtasz.
Ha 4.5v-od van, akkor 4.5/220 == ~0,0205mA (Ohm törvénye)
Ezt az eredményt fel kell szoroznod az egyszerre legtöbb világító LED számával:
Azt hiszem 17:37:37-kor fog a legtöbb LED-ed világítani egyszerre, ami 14db-ot jelent.
14*0,0205mA == 0,286mA
Tehát a LED-ek fogyasztása legrosszabb esetben 0,286mA.
Ehhez hozzájön a 16F628-as PIC fogyasztása is ami ugyan elenyésző, de akkor is van és persze ez az adat is majd csak körülbelüli lesz mert a LED meghajtás multiplexes, tehát minden LED csak egy pillanatig villan fel, de a sebessége miatt mi már folyamatos világításnak látjuk.
Szóval számolhatsz KB ~300mA-es fogyasztással.
Ehhez képes ahogy zenetom is említette, inkább egy akkut válasz, mert tovább fogja bírni és tölthető is, és persze pontosabb adatokból tudsz kiindulni.
(#) pic13 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Köszi zenetom!
De milyen aksiról képet bírsz?
Köszi don_peter!
Vagy ujratölthetös elemmel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2015
(#) don_peter válasza pic13 hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Igen, újratölthető elemnek is hívhatod.
Nem reklám, de ilyesmire gondolunk..
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Ha ez az óra karóra méretűben el lenne készítve, hogy oldanátok meg, hogy az idő kijelzésre kerüljön? Gondolok itt arra, hogy gombnyomásra megjelenik az idő pár másodpercig, viszont ehhez akkor két kéz kell. Néhány ötletem lenne: van billenéskapcsoló, ha kétszer egymás után a csuklómat vízszintesbe fordítom, megjelenik az idő, ez lehet, hogy több hibás megjelenést okozna. A másik ötlet, spéci IC, amivel a dőlés szögét le tudom ellenőrizni. Ezzel már sokkal precízebben megoldható lenne a csukló állásának érzékelése, de nem okoz interruptot, és sokat fogyasztana a pollingolása. Esetleg a kettőt kombinálva már lenne interruptom is. Esetleg van valami ötletetek? Köszönöm.
(#) sooty válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Az én 318-as Gillette karórámban egy golyó van és teszi a dolgát 1976-óta.
(#) sooty válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Egy kis késleltetéssel szűri ki a véletlen kijelzést. Így...
(#) Kovidivi válasza sooty hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Nem szokott túl sűrűn bekapcsolni? Pl. ha buszon fogódzkodik az ember, vagy vezetés közben mikor kanyarodik? Tetszene, ha ilyen könnyen megoldható lenne. Itt van az óra szétszedve: Bővebben: Link
(#) sooty válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Nem tudom hogy oldották meg a golyó pályáját, de az a lényeg, hogy csak 45°-ban megdöntve tud bemenni a helyére, más helyzetekben kiesik az érintkező közeléből. Persze néha azért bekapcsol fölöslegesen is. De ez a funkció ki be kapcsolható az órában, ha olyan a jelyzet marad a gomb nyomkodása.
(#) Kovidivi válasza sooty hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Köszi a tippet! Ezt ki kell próbálni, és akkor derül ki, hogy jó-e.
(#) sooty válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Megnéztem, de kinyitni nem tudom az érzékelőt. Szerintem valami ilyesmi lehet benne mint régen az a türelemjáték aminél a bohóc szemét kellett két golyóból a helyére tenni.
(#) Kovidivi válasza sooty hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Köszi a képet! Ez nagyon jó megoldásnak tűnik. Ami nekem van dőlésérzékelő ehhez kevés... Így néz ki kb: Bővebben: Link A tiéd jó, mert ha továbbgurul a golyó, nem történik semmi, viszont ennél a hengeres érzékelőnél pedig megáll a golyó, zárja az érintkezőt folyamatosan, ha továbbfordítom a csuklóm.
(#) kamika72 hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Sziasztok!Sima LED-ekkel már épitettem pár órát,most olyan ötletem támatd,hogy 8X8 LED mátrix-ból hozzak össze egy órát. 2 db. mátrixot használnék( minden LED helyett,a mátrixon 4 db. világitana).Így meg lenne a négy sor és hat oszlop).Szerintetek meg lehet oldani?

mátrix.jpg
    
(#) don_peter válasza kamika72 hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Biztosan meg lehet oldani, de azért ide már mindenképp tranzisztoros meghajtás fog kelleni.
(#) (Felhasználó 119324) válasza don_peter hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Esetleg egy kapcsolási rajzot lehet mellékelni hozzá?
(#) kaqkk válasza kamika72 hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Egy barátom éppen egy ilyen órát fejleszt de sajnos ő nincs fent itt az oldalon . A munkáját elérhetőségét az én oldalamon találod meg ha érdekel (órák minden menyiségben című témában )
(#) don_peter válasza (Felhasználó 119324) hozzászólására (») Szept 10, 2016 /
 
Sajnos nincs hozzá rajzom.. Javaslom töltsd le a nyáktervet és abból látni fogsz mindent.
(#) jocking hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Hali!
Megépítettem az oldal cikkei alapján az alábbi bináris órát.
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/binaris_ora.html
Lényegében működik, viszont van vele egy komoly gond. Míg az órák értékét tudom a gombjával állítani, a perceket már nem (ha felcserélem a kapcsolót akkor sem, jó mindkét kapcsoló), és ha közel viszem az ujjam a PIC-hez (16F628A), az óra elkezd vadul "rohanni", a perceket a másodpercek sokszoros sebességével számolja. Próbáltam kibogozni a hiba okát, de nem találtam semmit, minden a helyén van úgy tűnik. Mi okozhat ilyen jelenséget?
(#) nemgyuri válasza jocking hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Szia!
S1, S2 10k-s ellenállásait ellenőrizd, táptól a PIC lábáig. Én max. 1k-t raknék oda! (Test felé 10k-val sok zajt szedhet össze. )Szerencsésebb lett volna, ha az ellenállások a tápra húzták volna a PIC lábát, és a kapcsolók a testre. Persze a programot is ahhoz kellene igazítani.
(#) pittyu2 hozzászólása Jún 16, 2020 / 1
 
Bővebben: LinkHali . Rég jártam erre de nemrég összeraktam egy kicsit "dizájnosabb" órát.
A neheze a lézer vágás volt , ami nagyon precizre sikerült. A többi gyerekjáték :
WS2812 Ledek /5*6 /
Arduino nano v3
RTC és hőmérő szenzor.

http://rcpilot.hu/users/432/31769/b_202006162122274523.jpgBővebben: Link[/url]

Bővebben: LinkBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) Thowra válasza pittyu2 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Nagyon ötletes, szép munka
Következő: »»   26 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem