Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PMR rádió
 
Témaindító: pet, idő: Júl 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) hg1dmt hozzászólása Ápr 18, 2015 /
 
Rádión beszélgettem PMR esekkel ( nekem GM300 van ) a dologról, és javasolták, próbáljak billenytű variációkat, mert van olyan készülék, ami erre megváltoztatja a frekijét.
Sikerült lezárnom a billentyűzetet, és nem is tudom feloldani.
Itt találtam user manuált, ami a menü, és a Felnyíl gombot adja feloldásnak, de nem működik.
Bővebben: Link
Mégis csak csináltam valamit - nem telt feleslegesen a napom
Még egy nyamvadt reset funkció sincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) pucuka válasza hg1dmt hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
A manual -ban azt írja, hogy a Menü gomb nyomvatartása mellett nyomd meg az UP gombot.
Reseteléshez a PTT, és a kikapcsoló gomb együttes nyomása vezet.
Többet én se tudok, még annyit megtehetsz, hogy kiveszed az elemeket, vársz egy jó ideig, és újra kezded a manővert.
(#) hg1dmt válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
Nem reagál semmire. Most kiszedtem az elemeket, aztán majd meglátjuk.
Egyébként tiltólistán van, most találtam rá. (Miért?? )
A betiltott rádiók PDF - 2011 esben.
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) pucuka válasza hg1dmt hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
A csoda tudja. Lehet nem kértek rá forgalmazási engedélyt, lehet nem teljesített valamilyen előírást.
Kéne látni a határozatot.
(#) hg1dmt válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
OK. Többet nem regélek róla. További szép napot, vagy jó estét. Szia!
Megyek is innen, mert semmit nem jól csinálok, előzzük meg a kitiltást.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2015
(#) CTAC hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Szakmai segítséget szeretnék kérni egy audio áramkör építéséhez.
Adott egy PMR rádió, egy headset, (hangszóró, mikrofon), valamint egy okostelefon.
Egy olyan elképzelésem lenne, hogy a headset kábelének végére párhuzamosan kötnék be egy-egy jack dugót.
Az egyik dugó a PMR rádió, a másik pedig a telefon aljzatába menne.
Eddig szerintem könnyen meg is valósítható az elképzelés...
Azonban azt szeretném elérni, hogy a telefon alaphelyzetben egy hanganyagot játsszon le a fülembe, de ha a rádión forgalom történik, akkor ne halljam egyszerre a kettőt, hanem a rádió ekkor tiltsa le a telefon felől érkező jelet.
Milyen áramköri elemmel lenne megvalósítható ez a kapcsolás?
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) hg1dmt válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Te tulajdonképpen zenei anyagot akarsz PMR frekvencián sugározni?
A környéken élő PMR esek mit szólnak hozzá?
(#) hg1dmt válasza hg1dmt hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Módosítottam, de nem írta át. A módosítás szövege:
Vagy a telefon csak a füledbe küldené a zenét, és én félre értettem?
(#) pucuka válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Nem egészen világos az elképzelésed. A PMR felől, vagy felé menne a hanganyag? Mikor mit kell elsőbségben részesíteni.
Az, hogy a kettőt összekötöd a hangfrekvenciás csatlakozóival, nem egy egyszerű feladat, mert a kettő nem kompatibilis egymással, sem funkcióban, sem szintekben.
(#) Lucifer válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Szerintem egyértelmű amit írt. Zenét hallgat és ha a PMR-jén kiold a zajzár akkor a zene helyett a PMR kimenetét kívánja hallgatni. Adásról szó nem volt.
(#) hg1dmt válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Én értettem félre, bocsi
(#) pucuka válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Mivel a PMR -ekben a zajzár nem hozzáférhető (legalábbis kivezetve nincs), mindenképpen illesztő dobozkát kell csinálni.
(#) CTAC hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Így van!Alapjában véve a telefonról szól a hanganyag, (de azt csak én szeretném hallani), amikor pedig rádió forgalmazás van, tehát adok, vagy veszek, akkor a jel letiltsa a zenét, és csak a rádió adást halljam.Mindezt egyetlen headsettel....
(#) dokidoki válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Helló. Akkor neked egy elsőbbségi keverő kell, így nem úszod meg az áramkörépítést. ha sikerül akkor ez egy külön dobozka lesz, kettő bemenettel, és egy füles kimenettel. A dolgot bonyolíthatja az, hogy gondolom sztereó kell a zenehallgatás miatt. A kísérletezést szerintem nem úszod meg, mert erre a konkrét helyzetre kipróbált kapcsolást még nem láttam. Az elv elég egyszerű, ehhez nem kell megbontani semmit a hozzákapcsolt készülékekben. Cserébe a kapcsolás nehezebb. Mellette a telefonhívást sem kezeli le, a beszélgetést is lekeveri, ha megszólal a PMR. A tervezendő kapcsolás egyszerűsödhetne, ha a PMR-be belenyúlnál, és kivezetnéd a zajzár kapcsoló jelét, aminek a pontos megoldását a rádióban lévő KF - ic adatlapja árulja el. MC3361-nél (ez a jellemző ic) a 14 lába lebegtetésével nyit a zajzára, becsukott zajzárnál, GND-re kapcsol. Ezt egy PNP tranzisztorral meg pár alkarésszel lehetne hasznosítani. De nem lenne ildomos ez miatt "szétgányolni a rádiót.
(#) CTAC válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Köszi a választ!Nos nem kell sztereó hangminőség, ugyanis a lejátszani kívánt hanganyag valójában egy rádióbeszélgetésekből összevágott dolog.Ezenkívül amikor használnám, repülőgép üzemmódba állítanám a telefont, szóval már a hívások sem zavarnának...A PMR-be semmiképp nem szeretnék belenyúlni...Sőt, ami azt illeti, még csak most tervezem a rádió megvásárlását...Tehát akkor megoldható ez az elképzelés valakinek, akinek nem kimondottan otthona az elektrotechnika?
(#) dokidoki válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 20, 2015 /
 
Menetközben gondolkoztam, mert amit szerettem volna ajánlani kapcsolást, azt nem találtam. De nem is lenne annyira jó, mert át kellett volna dolgozni a feladatra. Nos, szerintem elég lenne egy hangra kapcsoló áramkör, ami egy kétmorzés relével egyszerűen átváltaná a fülest a telóról a rádióra. Így hangra kapcsoló áramkörrel meg tele van a fórum, és a net is. Persze a kapcsolás még nem minden, mert a finomítása, és a korrekt kivitelezése csatlakozókkal, szerintem az a nagyobb munka. Hát ez esetben azért az alkatrészek ismerete, hozzávetőleges működésének ismerete elengedhetetlen. Kell próbanyák, meg a hozzávaló alkatrészek, páka és a cuccai... Szóval azért be kell rendezkedni valamennyire hozzá.
(#) pucuka válasza CTAC hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Idézet:
„akinek nem kimondottan otthona az elektrotechnika?”

Akkor nehéz lesz. A dobozka belsejét több áramkörből kellene összeollózni, és az, mint ilyen egyből biztos nem működik.
Vásárolhatsz viszont egy motoroknak készült fedélzeti interkom berendezést, meglehet nem olcsó, de tudja amire szükséged van. Igaz ennél többet is, dehát ha nem tudod útmutatások alapján megtervezni, akkor csak ez a lehetőség van, vagy valaki hozzáértővel megtervezteted. Az sem hiszem, hogy úgy olcsóbb lesz.
Az illesztő doboznak tartalmaznia kell ekgy kapcsoló áramkört, ami a hallhatót átkapcsolja a telefonról a PMR hangfrekis kimenetére. A kapcsolót a PMR hangfrekis kimenő jelének egyenirányításával, formálásával vezérelheted.
További probléma, ha a hedset -ről szeretnéd a PMR adásirányát is vezérelni, bár ez a PMR -ekben általában meglevő VOX áramkörrel megoldható. (egy ilyen VOX áramkört kell beépítened a hallgató átváltásához is)
(#) CTAC hozzászólása Ápr 22, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálkoznék az áramkör megépítésével.Amire most szükségrm lenne, az egy rajz, és egy lista a szükséges alkatrészekről.
(#) Lacaboy hozzászólása Aug 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Van ketto db puxing uhf radiom amik a pmr frekikre vannak programozva. Van egy harmadik de az kijelzős tipus, ezen manualisan mentettem el a pmr frekiket.
A programozottak tokeletesen kommunikalnak, viszont a kijelzos tipus es a programozos tipus kozotti kommunikacio olyan, mint ha az emberi hang par oktavval feljebb lenne. Ezt mi okozza?
(#) pucuka válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nem stimmelnek a frekvenciák. Pontosan csak akkor tudod beállítani, ha a csatornaosztás 6.25 kHz el állítható. Meglehet, hogy a kijelzős típuson nem lehet beállítani az utolsó digitet, mert nem is látszik.
(#) Lacaboy válasza pucuka hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
De igen latszik. 446.00625 re van allitva.
(#) pucuka válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Akkor meg kéne mérni a tényleges adófrekit. (mondjuk a vételi frekit sem ártana, bár az elég szoros kapcsolatban van az adófrekivel)
(#) mateatek válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Nagyon nem értek hozzá, de lehet állítani a modulációt is. Keskeny, illetve széles sávra. Ide a keskeny sáv kell, azaz az NB.
(#) KaloLaci válasza mateatek hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Szia! Most nem olvastam végig, a "problémádat" de biztos, hogy pmr rádiód van?
(#) KaloLaci válasza mateatek hozzászólására (») Aug 15, 2019 /
 
Jah, igen, nah már most, gondolom, hogy nincs a kezedben egy legalább urh a vizsga! (nekem sincs) de én is rendelkezek hasonló készülékkel. Ha van hozzá adatkábeled, akkor "faggasd ki őket, mert valószínű, hogy az egyik készülék "mellé" van állva, ez adásnál nem jelentkezik, de vételnél már probléma. Jah, igen, most végigolvastam, el van "mászva" a "kijelzős" rádiód megoldást jelenthet a széles sávra állítás, egy próbát meg ér, de szerintem egyszerűen nem tudja a 6.25-ös rasztert, adásban az ellennálomás nem veszi észre, csak te vételben. (velem is rlőfordult)
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2019
(#) Lacaboy válasza KaloLaci hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Megegyszer leirom. 6.25os osztasra van allitva a menuben

A beallitott freki 446.0625Mhz a masik radio 1es csatornan van
Adasnal es vetelnel is nyavogo a hangom. Ha a kijelzossel adok akkor is vagy ha a simaval adok akkor is.
A ket sima kijelzonelkuli kozott jo a hang.
Masik dolog. Megneztem a menuben es wide ra van allitva, viszont nem engedi narrowra atkapcsolni.
(#) Ktulu válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 16, 2019 /
 
Idézet:
„viszont nem engedi narrowra atkapcsolni”

Nem engedi, mert memória módban vagy. Válts át VFO-ba.
Attól, hogy mellé van állítva, nem fog nyávogó hangot adni.
Kapcsold ki a scrambling funkciót.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem