Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kék-piros villogó átalakítás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) TazFazer hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
Kedves Mindneki!

Segítséget szeretnék kérni a fórum azon lelkes hozzáértő tagjaitól akik tudnak megoldást a problémámra:
Kisfiamnak vettem Ebay-en a kerékpárjához rendőr villogó és szirénázó kiegészítést, és sajnos a feszültségek miatt a kék villogó rész led-jei is alapból pirosak. 2X1,5-es AA elemről működik és szeretném valahogy átalakítani, hogy kék piros villogás legyen benne, mert az úgy szép. Lehet esetleg 9V-os elemről (az fér be a villogó házába) ellenállás cserével és beépítéssel megváltoztatni, hogy jó legyen?
Esetleg még 3x1,5 AAA beférhet, ha ügyes vagyok.
Kérem akinek ötlete van írja le teljesen egyszerűen, mert nagyon rég foglalkoztam elektronikával.
Hogyha kell tudok képeket küldeni a szerkezetről.
Nagyon hálás lennék a segítségért, mert 21-én lesz szülinapja, és addig még van időm átvariálni.
Köszönöm!
Üdv Dávid

s-l140.jpg
    
(#) Csupasz válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 / 1
 
A kék ledek nyitófeszültsége 3,2V, tehát 2db 1,5V-os elemről nem mehet. Mindenképpen nagyobb tápot kell alkalmaznod, csak akkor a pirosak előtétellenállását meg kell növelned.
Ledeket általában sorba kötjük, de tedd párhuzamosan, és akkor egyedileg készíts előtétellenállást, hogy egyforma legyen a ledek fényereje. A pirosról se feledkezz el, mert annak sok lesz a táp!
(#) kadarist válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Na meg a kék a hatóságok meg a mentők színe, ezért közúton nem szabad ilyen fényt használni. Nyilván ezt a gyártó is tudta.
(#) TazFazer válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nagyon köszi a választ, még csak annyit had kérdezzek, hogyha 9V-os elemet használok akkor hova célszerű ellenállásokat pakolni, mert azt terveztem, hogy a szirénához, és a ledekhez egyenként teszek a lábaikhoz, viszont a chip ami a villogást és hangot szabályozza, az nem fog elszállni? Csatoltam róla képet, és a 4,5 V táp nem jobb a kékhez, a pirosakhoz meg rakok nagyobb ellenállást meg a szirénához? A kéknek mi a feszültség tartománya.
Adott esetekben mekkora ellenállások lennének ésszerűek?
Nagyon köszi!
(#) TazFazer válasza kadarist hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Igen köszönöm, annak mi is tudatában vagyunk, és mivel csak játszani kell, nem igen lesz közúton móka vele, mivel a kisgyerek ott nem is közlekedhet hivatalosan.
Én személy szerint a játék kedvéért szeretném, hogy szépen mutasson ha villog mivel rendőr festésű Csepel biciklit kapott korábban és ahhoz klassz lenne a kütyü.
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Ha jól látom a LED-ek egyesével vannak bekötve a kék ragacs alatti csipbe. tehét csak külön külön soros ellenállást lehetne alkalmazni. Csak azt nem tudhatjuk, hogy a csip elviseli-e a magasabb tápfeszültséget. Mérd meg a LED-ek jelenlegi áramát.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
0,5-2 V között ugrál, mivel nem tudok pontosat mérni a villogás miatt.
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem feszültséget, áramot írtam. Egy LED-del sorban az ampermérőt.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Bocsi igazad van, viszont olyat sajna nem tudok mérni.
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
A nélkül csak vakrepülni lehet. Ha hazárd játékos vagy megpróbálhatod kicserélni a LED-eket kékre és felemelni a tápfeszültséget mondjuk 4,5V-ra. Ha szerencséd van működik, ha nincs tönkre mehet a kütyü.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Akkor valahogy megpróbálom, mert a multiméterem a világon semmit nem mutatott, pedig próbáltam minden A tartományban mérni, de sehol nem írt értéket, ég a többi csatlakozáson sem (hangszóró). Lehet bekrepált a mérőm.
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
mA-es tartományban mérj. A legtöbb multin ehhez az egyik zsinórt át kell dugni az erre való csatlakozóba.
(#) zoszka válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem jól látod... párhuzamosan vannak a ledek... a beültetési oldalt nézd.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Előtte ellenőriztem és abba a csatlakozóba volt bedugva, viszont nem mért semmit. Lehet tényleg elromlott.?!
(#) TazFazer válasza zoszka hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
köszi a segítő hozzászólást, viszont mi számít beültetési oldalnak? Megpróbálom akkor ott mérni?
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Vagy valamikor ki ment a biztosítéka. Van egy üvegcsöves biztosíték a műszerben az elem mellett azt nézd meg.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Üdv!
Köszi tényleg a bizti ment ki.
200 m -es mérési tartományra állítva 2,3-at mutat a led világításakor a multiméter.
Ez segít valamit dologban?
(#) zolika60 válasza TazFazer hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Sajnos valószínűleg túl rövid az idő a műszernek, mert 20-50mA közötti értéknek kéne lennie. Én bevállalnám a helyedben, hogy felemelem a tápfeszültséget 4,5V-ra, az már elég lesz a kék LED-eknek és tán a pirosaknak sem lesz sok. Ha szerencséd van áramgenerátor van a csipben abba sajnos nem látunk bele. Viszont ott a kockázat, hogy tönkremegy és akkor építhetsz egy új villogtató kapcsolást. Sok kapcsolást lelhetsz rá.
(#) TazFazer válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2015 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget, most már nem esek neki, megkapja pirosan villogva, és ha később átvariálom és tönkremegy, még mindig tudok szerezni másikat, ami pár hét alatt meglesz.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem