Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LabVIEW tapasztalatok
Lapozás: OK   3 / 5
(#) diamik hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Labview-ban szeretnék egy olyan impulzus jelet bevinni, ami periódikus, amplitudója 5 egység, 0-tól 1/4T -ig nulla majd 1/4T-nél felugrik 5-re és T-ideig 5 majd-nél ismét nulla.
Tudna valaki ebben segíteni?
(#) El_Pinyo válasza diamik hozzászólására (») Okt 21, 2012 / 1
 
Szia!
Amit szeretnél, az ha jól értem egy 75% kitöltési tényezőjű négyszög jel.
Legegyszerűbben a Block diagramon a Functions context menu/ Express/Signal Analysis/Simulate Signal Express VI segítségével lehet előállítani a kívánt jelet. Dupla klikk a VI-n előhozza a konfigurációs ablakát, melyben a beállításokat a csatolmány alapján kell elvégezni.

LW.JPG
    
(#) diamik válasza El_Pinyo hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Megnézem köszönöm!
(#) diamik hozzászólása Dec 21, 2012 /
 
Ismét én. Remélem vannak hozzám hasonló, karácsony előtt unatkozó emberek. Szóval. Az említett programban szeretnék egy mérőműszert implementálni. Az lenne a kérdésem, lehetséges-e, hogy valamely módon egyedi dogokat rajzolok meg LAbView-ben? Gondolok itt számlapra stb...
(#) elektros90 hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Van itt olyan kolega, aki ismeri, használja a labviewt? Erősítő paramétereinek mérésére kell szoftvert készítenem. Elsőnek pl. amplitúdó és fázis karakterisztika mérése, majd THD a frekvenciától függően stb...
Adott egy NI-USB 6211 DAQ kártya és tételezzük fel, hogy van egy full 2013 as verzióm.
Nagyjából ismerem a programot, viszont még HW-t sosem telepítettem. A suliban van NI Max eszközkezelő is, az nekem viszont nincs. Kell? A kártyát csatlakoztattam USB vel, de nem jelentkezett. Éppen töltöm a drivert, mindössze 1.5GB. Aztán ujratelepítem a win-t is a biztonság kedvéért.
Remélem akad itt egy ebben jártas szakember, aki majd esetleg segítene nekem a projektben.
Köszönöm.
(#) Agépész válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Szia!

Én használtam Labviewt két fajta mérőkártyával is (USB-6009 és 6024E). A driver kellett hozzá és ha jól emlékszem a "Measurement & Automatiziton" programocska, és utána én Labview-hoz még DAQmx csomagot használtam. Nem azt mondom, hogy ez az egyetlen út, én ezt használtam, ez működött, erről tudok nyilatkozni. A Labview-ban (ezek telepítése után) megtalálható DAQ Assistanttal elég könnyen be lehetett állítani a méréseket, gyakorlatilag 1 "dobozzal". Utána meg a mért jellel már azt csinálsz, amit akarsz.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) elektros90 válasza Agépész hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod. Feltelepítettem tiszta win. 7 re, minden megvolt ami kell. Csak bedugtam és felismerte.
Csináltam egy egyszerű jel generátort, ami az AO0 kimeneten generál jelet. Ezt vezetékkel az AI1 bemenetre vezettem, ahonnat olvasni szeretném és grafikonon ábrázolni. Bekötési rajz, Panel.
Azt szeretném, hogy az alsó grafikonon ugyanazt lássam, mint a fentin. Mit kell beállítani? Valahogy lehet zoomolni is, de nemtalálom a lehetőséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2014
(#) sanya hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok !
Van egy 6501 -es NI kártya, ezen szeretnék digitális jeleket fogadni, +5V kapcsolóval.
Valahol láttam ,hogyan lehetne szoftveresen pergésmentesíteni a bemenetet.
Most egyszerűen nem találom . Tudna valaki segíteni ebben ?
Köszönettel.
(#) elektros90 hozzászólása Máj 25, 2014 /
 
Sziasztok. Tudna valaki nekem tanácsot adni, hogy miért csinálja ezt a DAQ kártya analóg bemenete? A bemenet üresen volt, mégis emelkedik a DC feszültség. Ha kihúzom az USB-t, aztán visszadugom utána újra ez van. Amúgy meg stabilan tartja az 5,4V ot. Függetlenül a bemeneti fesztől és csatornától.

Köszönöm
(#) elektros90 hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogy kell kiszámítanom LabViewben a fázis frekvencia jelleggörbét. Van egy bemeneti és egy kimeneti jelem. Ebből kiszámolom az Extract Single Tone.vi ikonnal a fundamental frequency-t és a detected phaset. A fázis mindkettőnél 0 - 360 ig szaladgál.
Elméletileg a bemenőből kikell vonni a kimeneti jel fázisát... De nem jó. Tudna segíteni valaki?
(#) elektros90 válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Az úgy jó, hogy (abs(f1) - abs(f2)) * sgn(f2) ?
(#) Bierbrauer hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Én egy gépészmérnök hallgató vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni.
Ebben a félévben volt egy Labview programozás kurzusunk, és nagyon megtetszett a program.
Így arra gondoltam, hogy szeretném automatizálni a sörfőző berendezésemet a Labview-val.
Az egész tulajdonképpen egy kapcsolóüzemű hőmérséklet szabályzó lenne, ami kölönböző hőmérsékleten tartaná a sörcefrét meghatározott hőprofilt betartva. Ehhez azt szeretném, ha a labview-ban megjelenne egy hőmérséklet érték 1 celsius pontossággal, és lenne egy kapcsolható kimenet (szintén labview környezetben) amivel egy relén keresztül 230v/10A-es fűtőszálat kapcsolgathatnék. A lehető legolcsóbb diákbarát változat érdekelne, és valaki, aki megépíti mindezt nekem, ha (egy gépész számára) nagyon bonyolult.

Köszönöm a segítségeteket!
Balázs
(#) levi965 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
[sub][/sub]
Lenne egy fontos kerdesem!!!
Miéert nem ég balfelol a tompitott fenyem?
A töbi viszont tökeletesen müködik...a helyzetjelző,jelzo,távolsági
A fényszoró vezeteke viszont csak 1szála kap aramot viszont 3kelene ahogy jobb felöl is
Egyszerüen csak magától beadta...
Mi a tennivaló ilyenkor?
Audi A4 B5 2000-2001 model
Bi-Xenon fényszorók
[/sup][/sup]
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Hajgato hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Remélem valaki tud nekem segíteni egy frekvencia érőt szeretnék összerakni, de csak négyszög jelre akar sikerülni a mérés nekem viszont hullám jelet kéne mérnem és ebben szeretnék segítséget kérni.
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia! Milyen módon kapod a jeled, ill. hogyan adod át a LabVIEW-nek? Feltételezem ezt a környezetet, ha ide írtál.
Bár ez előző HSZ alapján bármi lehetséges.
(#) Hajgato hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
egyenlőre a jelet én csinálom egyébként később myDAQ val fogom mérni a jelet egy egyszerű szimulált 10-20-50 hz-es jelet szeretnék megmérni egyenlőre lehetőleg minél pontosabban. Majd ha az eltér egy megadott értéktől lementeni excelbe dátummal.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Például.
De vannak egyébb ikonok is, a signal processing csomagban.
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Nagyon köszönöm és ehhez tudok valahogy illeszteni valós időt mármint ms-ra pontosan hogy mikor mekkora volt a frekvencia mert egy tömbbe beletudom tenni az értékeket de az arra vonatkozó pontos idővel bajom van és ezért gondoltam másik megoldásra amit itt találtam mikor a felfutó éleket számlálja és azt alapból időzített módon csinálja gondoltam abból könnyebb lenne de az nem megy szinusszal.
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Van ikon az időre is (Get Data Time), de ez a számítógépen beállított aktuális időt adja meg.
Gondolom úgy csinálod, hogy van egy feltételed, ha F != Fbeállított, akkor lemented tömbbe. Ugyanebben kiolvasod az időt is és lemented azt is.
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
igen csak az a probléma én ezt megkaptam szakdolgozat témának 2 hete de nem vagyok oda a labview-ért vagyis jó rendszer de nem vagyok annyira otthon benne és a 40 % át ami kb az lenne hogy generált szinuszjel (hálózati feszültséget) frekvenciáját mérem ha eltér a beállítottól akkor azt menti tömbbe és mellé a dátumot és egy gombnyomásra vagy bármilyen módon elmenti excelbe. A gáz nem a feladattal van hanem hogy kaptam rá kb 2 hetet ebből 1 hétig azt sem tudtam hogy mit kell pontosan csinálnom. Ezért kértem segítséget.
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Én sem szeretem, nem is akarnák benne dolgozni. Egyébként vannak példaprogramok, amik sok feladatnál segítenek.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
És esetleg tudsz hasonlót ajánlani vagy nem tudsz ilyesmiről?
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
A CASE-ben (true) azt csinálsz amit akarsz. Abban mentheted tömbbe stb.

lv.jpg
    
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, ha nem sikerül valami még írhatok?
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ha itt leszek és fogok tudni válaszolni, akkor megpróbálok.
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Szia sikerült megoldanom a tömböt szépen feltölti az adatokkal kiolvasással pedig feltöltöm majd excelbe esetleg azt nem tudod hogy mivel lehetne a pontos időt beletölteni ugyanígy egy tömbbe?? mivel azt is mellé kéne töltenem abba az excelbe
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Ugyanúgy mint a frekvenciát. Lehet több dimenziós tömböt is létrehozni.
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Na ez is sikerült már csak az excelbe kéne valahogy bepárosítani őket
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
EZT nézd át.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
ezt 2014 es labview-vel már összeraktam de a dátumot nem írja helyesen. egy ilyet raktam eddig össze már csak a dátumot kell megoldani

asgla.PNG
    
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem