Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Encoder
 
Témaindító: Magashegyi, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Szabi1 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Volt olyan hogy csak a bal oldali csatornak mentek, volt olyan is hogy magába a bal első hangszóró ment nagyon csendesen, de általába néma. Amikor ment is egy picit, és ha hozzáértem a hangerőszabályzóhóz, akkor elhallgatott. De biztos hogy nincs valami hibája az encodernek? Mert ha egy picit eltekerem akkor mind a három érintkezője rövidzárba van, ha megint tekerek egy lépést, akkor nincs rövidzárba, és így tovább.
(#) CHZ válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Lehet hibája, de "kimosva" hosszabb ideig jó lesz. Csináld meg.
(#) Szabi1 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Nem tudom szétszedni, félek hogy eltöröm valahol. Amúgy sima spray-el fujtam, de nem lett jobb.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2015
(#) CHZ válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Szétszedés nélkül nem lesz jó, ki kell mosni.
Látom szegecselve van, próbáld a tengelyénél bejuttatni spray-t
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2015
(#) paramania hozzászólása Dec 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Ennek az encodernek a helyettesítőjét keresném a tme.hu -n.
Tudna valaki segíteni?
Bővebben: Link
(#) ha9pi.feri válasza paramania hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Szia! Kínából ennyi pénzért egy kosárral küldenek, ugyan ilyet.
(#) paramania válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Köszi Feri, de tme.hu tól tud a cég rendelni.
Csak az ekvivalens tipust nem tudom.
(#) Bakman válasza paramania hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ha jót akarsz magadnak, akkor Alps gyártmányút veszel. Innen szemezgess: Bővebben: Link.

Az a baj, hogy a mechanikai méreteken kívül, amit homály fed, van még pár paraméter ami érdekes lehet, pl. az impulzusok száma fordulatonként.
(#) krapulax6 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Szia.Hifiben en is csere elott allok.
A fizikai parametereken kivul az impulzus/fordulat szamit meg?
(#) Bagodi hozzászólása Aug 19, 2023 /
 
Van egy 24Vdc incremental jeladó. 1kHz jel jön ki belőle. Szeretném felezni a frekvenciát. Optó kapuval egy Sn5474 ic bemenetére adtam a jelet. (3-as láb). 2-es 6-os lábát összekötöttem. De mit csináljak 1-es és a 4-es lábbal?
Illetve hogyan csatolja ki a jelet az 5-ös lábáról? EL817 optó van hozzá.
Köszönöm a segítséget!
(#) proli007 válasza Bagodi hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Hello!
- Bár egy TTL bemenet ha "szakadt" (nincs bekötve sehova), az magas szintnek számít. De korrekt, ha magas szintet adunk neki. Tehát vagy közvetlen, vagy egy ellenállással kell a VCC tápra kötni. (Mert mind kettő L szintre aktív, ami a negáló felülvonásból is látható.)
- Ha a tároló bemenetén alkalmazod az optocsatoló, akkor a CLK bemenet és a VCC közé felhúzó ellenállást illik kötni. Pld 1k esetén a lehúzó áram 5mA, ehhez jön hozzá a CLK bemenet 3,2mA árama, az 8,2mA. Ezt kell lehúznia az optonak, 0,8V alá. Az EL817 CTR tényező minimuma 50%, tehát ennél minimálisan kétszer nagyobb Led áramra van szükség. Tehát az 16,4mA, a 24V-os oldalon. Vagy is 1,5K-nál kisebb előtét ellenállás kell a diódával sorba. Természetesen az 1k a jobb választás.
Az opto kollektor-emitter szaturáció, eléggé a kritikus határam van, mert az adatlap 8. ábrája szerint 20mA Ledáram és 16mA kollektor áram esetén, a szaturációs feszültség kb. 0,9V lesz. Tehát pont a 0,8V-os határon van.
- Kicsit jobb a helyzet, ha a bemeneten "lehúzó ellenállást" használunk. Ennek 0,8V alá kell húzni a bemenetet, ha az opto ki van kapcsolva. 0,8V/3,2mA=250 ohm. Tehát 220 ohm-ot használva lehúzza a 0,8V alá. Ekkor viszont az opto áramának kell a feszültséget a 220 ohm-on 2V fölé húzni. 2V/220 ohm=9mA. 50%-os CTR paraméter esetén ez minimum 18mA áramot jelent, így a Led-el soros 1k árama ezt meghaladja.

Remélem érthető a dolog. A tervezést "pesszimista módon" (minimális paraméterek) kell számítani. Akkor nem érhet meglepetés. De az 54-es sorozat MILITARY eszköz, így nem a legjobb választás, kivét ha a követelmények ennek megfelelőek. (Esetleg ez van a fiókban.)
(#) wbt válasza krapulax6 hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Szia! Talán még az, hogy hol arretál. Van, ami egy klikkre csak egy fázist vált, van ami fél, de van ami egész periódust ad. (meg az A-B fázis is kétváltozós)
(#) wbt válasza Bagodi hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Az irány nem számít? Csak freki/2 kell?
(#) Bakman válasza wbt hozzászólására (») Aug 19, 2023 / 1
 
Valószínűleg ezek a kérdések majd később jönnek elő, kivéve akkor, ha csak fordulatszám tartásához kell az érték.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem