Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1301 / 1674
(#) Trivium93 hozzászólása Jún 4, 2015 / 1
 
Sziasztok.
Elkészült egy Class D Végfok. Én ezt építettem. Elsőre indult a végfok.
2x300/2x600Wattot tud 4ohmon, és 1x600/8ohm.Class D Amp. 2x300W
(#) kocsgab002 válasza nzozz hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Igen
(#) reloop válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Az erősítőhöz gratulálok! A lakatos munkában érezhető egy kis bizonytalanság
(#) Trivium93 válasza reloop hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Köszönöm. Hát igen abba nem vagyok jó. A lakatos munkát nem mutatták meg, hogy mit hogy kell. Ez saját tapasztalattal sikerült, ami elég kevés, ahhoz, hogy szép munkát végezzek. A speakon csatlakozó helyére 4 csiszolókorongot koptattam el.
(#) kameleon2 válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
SZia! Azt látom, hogy munkád van benne - nyilván van mit fejlődni, de a lényeg, hogy az elejétől a végéig elvitted és kész. A 2x600W-ot illetően szkeptikus vagyok - igaz én A és B illetve AB osztályú végfokokon nőttem fel, nem igazán "érzem" ennyi elektronikán a teljesítmény hollétét. De ezek az én korlátaim és a műszereimé. Én egyenlőre építgetem a magam kis Quadját, most készült el a tápáramkör terve, a VU méterek meg lettek rendelve, és a doboz is haladgat. Ez biztosan tudja majd a 2x100W-ot, de nem ennyi anyag van benne.
(#) Trivium93 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Ez "Class D". D-osztályú IRS2092 a vezérlő ic. +-50V kijön a kimeneten, azért +-55-54V a táp. A képeken meg a belinkelt videón, csak a + tápot mérem.

50*50=2500; 2500/4=625; 625/2=312.5 Mivel van vezetési veszteség kb 5-6W ezért 300W-ra kerekítem.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) efraim válasza nzozz hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Ez nekem is feltűnt, de a panel és a rajz mégsem egyezik. A rajzon ugyanis nincs 7824-es stabkocka a ventillátornak, a panelen viszont van. És az alkalmazott félvezetők sem egyeznek.
(#) killbill válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Kivancsi lennek, hogy mit csinal, ha a halozati 50Hz-cet 90 fokkal eltolva adod be a bemenetre es teljes kivezerlesen hajtod valos 4 Ohm terhelessel. Mit kezd a tapegyseg a 600W-os csucsokkal?
(#) Trivium93 válasza killbill hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Akkor szól tovább. 2másodpercig szól háromnegyed hangerőn. 95-97%- os hatásfokkal megy. Ha másodpercenkét kitudnám kapcsolgatni 50szer, észre se venné az erősítő. Igaz, hogy nincs sok puffer benne, de nincs is alul méretezve.

Na de a lényeg, hogy 300Wattot tud!
Többet nem is írnék róla, mert ezt ki mit épített és nem az, hogy ki mit hisz el.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) killbill válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Van egy olyan erzesem, hogy nem ertetted a kerdest. De mindegy is. Az a fontos, hogy te buszke vagy az erositodre.
(#) Massawa válasza nzozz hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Nagyjából igen, de van rajta egy 24VDC kimenet a ventillátornak. ( a kinaiak is ezt állitják a megtalált dokumentáciokban, de a panel itt ott eltér a kapcsolási rajztol).
Fö az, hogy müködik!
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) Trivium93 válasza killbill hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Tudom, mivel 90 fokkal eltolva adnám be a 50hz-et akkor ott a táp a 230Voltot nem tud felvenni mivel ott "0" a feszültség és te arra gondolsz, hogy ott mivel pont nem kap tápot akkor elfogy a szufla a kondiból és leállhat vagy nem adja ki a 600W-ot.
(#) Zoli_bácsi válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Idézet:
„A speakon csatlakozó helyére 4 csiszolókorongot koptattam el.”


Miért?

Én hagytam volna a festést békén. Így újra kell festeni, ráadásul a felületet is elő kell készíteni.
(#) killbill válasza Trivium93 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Ok, erted a kerdest, bocs! Igazabol a tapegyseg 600W kepessegeben nem hiszek. A legtobb erisitos esetben az X watt kimeno teljesitmenyhez tartzo 2 x X watt csucsot az puffer elkok adjak. A te esetedben ezt nyilvan nem a 2200µF adja a tap kimeneti oldalan, hanem a 310V-on levo elkok. De szerintem (ranezesre) ezekbol sem jon ennyi ki. De lehet. Ezert irtam, hogy kivancsi lennek. Mondjuk egy szkopos meresre, hogy mi van a 310V elkokon a fenti teszt eseten. Az erositoben nem ketelkedem.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) Trivium93 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Hát azért, mert nem volt olyan nagy fúró fejem, se olyan kis kör fúró, se "kombitol szett". Ezért kifúrtam olyannal ami a legnagyobb volt és onnan csiszoltam ki a méretre.
(#) Trivium93 válasza killbill hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Én úgy fogalmaznék mindkettő, fontos, hogy a primer oldalon is legyen elég, mert ha kevés akkor a kimeneti feszültség csökkenni fog nagyon, de ha szekunder oldalon, akkor meg a táp kapcsolófrekvenciáján múlik mennyire esik vissza. A szekunder oldali puffer hiány, az rosszabb mert az erősítő akkor ráülhet a táp kapcsolófrekvenciájára.

Az első Class D Végfokomból kispóroltam a kondikat, a szekunderi táp kondi mindössze 1000-1000µF volt, a primer oldali 4x330uF.
Most 4x2200uF,a primer oldali 4x460µF (ezt műszerrel mért kapacítás adatok tízesekre kerekítve) +4x330µF (ezek körülbelül a 330µF- hoz voltak közel, volt amelyik 330nál több volt 1-2vel.
(#) Hurkafej1 válasza bikau hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Szia! Ma érkezett meg a szkóp, jól be volt csomagolva, bár a kijelző kicsit ferdén van a panelra ragasztva. Majd ha működik megpróbálom hőlégfúvóval megmelegíteni és beállítani pozícióba, és írni az ebay-es eladónak, hogy ez nem kóser.
Itt a kicsomagolás: Bővebben: Link
(#) pjg válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Ne nagyon melegítsd és feszegesd az LCD-t, mert vehetsz másikat.
(#) nagym6 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Bővebben: Link Ha jól értelmezem ezt a videót, azonos jelet kap ez a kis szkóp egy asztalival. Mekkora különbség a kirajzolt jelalakban. Vagy valamit én rosszul értelmezek.
(#) Moderátor hozzászólása Jún 4, 2015
 
Kedves Topiklakók, a továbbiakban legyetek szívesek az OFF-ot hátrahagyni, és a témába illeszkedő dolgokról beszélni.
Köszönöm (T)
(#) kameleon2 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Ne bajlódj a kijelzővel. A hátán egy vékony szalagkábel (fóliakábel) van a ragasztó és a panel között, illetve ez a fajta kijelzőpanel némelyik bugos és egy vékony rézszál is megbújik alatta, mint átkötés. Ne feszegesd. Írd meg, hogy rossz - fog rá válaszolni az eladó.
(#) konyak6 hozzászólása Jún 5, 2015 / 1
 
Makita rádió módosítva.
Belekerült egy MP3 lejátszó + 3 nagy fényerejű led. Lehet róla telefont tölteni, van bluetooth + két magas hangszóró.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) zsoltee0001 válasza konyak6 hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
A telefon töltést hogy oldottad meg? Az áramkörét te csináltad?
üdv
(#) Droot válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Ilyen elem füleket hol lehet kapni?
Az autóm távirányítójába az előző gazdája eltörte és egy 4,5V-os elem kivezetéséből forraszott oda, de nem érintkezik mert nem acélos, oda kéne szorulnia. Ugyan ilyen 12V-os elemhez kell.
(#) Attila86 válasza Droot hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Azokat a füleket a távirányító dobozhoz jár, azzal együtt adják.
(#) konyak6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Az USB port alapból adja az 5 V-ot. L7805 adja a lejátszónak a feszt, L7812 meg a ledeknek.
(#) Mircsof hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Igaz legnagyobb része nem elektronikához kapcsolódik ennek a projektnek, de akkor is hátha valakinek beindítja a fantáziáját.
Amolyan használjuk fel a házkörül kallódó dolgokat címszó alatt született ez a mű. Még nem 100%, de a feladatát már tökéletesen ellátja.
(#) BI-AMP válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Mekkora nyomást tudsz vele elérni?
(#) Mircsof válasza BI-AMP hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Megmondom őszintén fogalmam nincs. A nyomáskapcsoló ami rajta van azt 12bárig lehet állítani, de 10bárig tudom csak mérni a nyomást, ezt az értéket 1 motorral is simán eléri. A baloldali motor csak azért került fel, mert így 2* gyorsabban felpumpálja a beállított értékre.
(#) yankoo válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Jól néz ki Elfogadnék egy ilyet én is, ha lenne hova tenni : ). A nyomással vigyázz ezek a kompresszorok 20bar fölé tudják nyomni kényelmesen és akkor nagy a pukk.
Következő: »»   1301 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem