Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1748 / 2208
(#) gerleimarci válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 15, 2015
A spektrumanalizátoros mérés hogy zajlik?
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 15, 2015
A válasz gombot használd mert nem tudni kinek válaszolsz ?
Ha csak az az érv szol a kapcsolás mellett hogy van hozzá nyák terv az sajnos kevés !

Mutatok neked egy GU50pp -ét és még ott láthatsz több csöves nem csöves erősítőt is Bővebben: Link
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2015
Ezt már láttam, és ha nem toroidból lesz a kimenő, akkor a trafótervet használni is fogom. Valamiért jobban tetszik az a kapcsolás, amit én találtam. A stabilizált feszültségek is tetszenek benne.
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 15, 2015
Gondoltam hogy láttad már , az albumom nem special építési leírás minden egyes eleme da ha komoly szándék van egy project iránt akkor segítek bárkinek itt vagy akár máshol !

A kapcsolást már után építették egy ketten és ők is azt állítják amit én , ez nagyon ott van .
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2015
Én megpróbálom ezt a német kapcsolás, ha nem jön be nekem a hangja vagy újra építem a tied alapján vagy eladom egybe és belekezdek egy GU 81 SE-be.
Végignéztem a galériád és láttam ott nixie órát. Eszembe jutott: régebben én is építettem egyet. "Szerénységem" jelképéül megosztom veled
(#) djcaveman válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 15, 2015
Az egyik én voltam.. És valóban szuper a gép..
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 15, 2015
Én is ezt próbálom már több mint 1 éve megépíteni, de mindig közbejön valami...
Sajnos az oldalon lévő formátumot nem tudtam megnyitni, így újrarajzoltam a NYÁK-tervet.
Nem tudom mennyire foglalkoztál a kapcsolással, de a VB408 elég körülményesen beszerezhető stab IC, ebayon is drága...
Vettem SMD kivitelt és megterveztem sima átersztő fokozattal is a tápot, majd ha egyszer elkészül eldöntöm melyik a jobb.
Trafókat fleta-val tekertettem toroidra és egész jó áron.
Csövet "sokat" vetttem hozzá: GU50 új van vagy 10db új és 6H8C (6SN7)-ből is van vagy 10-15db, van köztük bemért, vákumcsomagolt katonai darab. (pár évre biztos elég lesz)
Igazából én csöves egyenirányítással akartam csinálni, de senki se tudta megmondani mekkora feszre tekertessem a táptrafót a PV200/600-as csőhöz, így marad félvezetős a táp...
Ha esetleg hamarabb készülsz el vele, mint én oszd meg kérlek a tapasztalataid.

Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
(#) djcaveman válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 15, 2015
Idézet:
„Igazából én csöves egyenirányítással akartam csinálni, de senki se tudta megmondani mekkora feszre tekertessem a táptrafót a PV200/600-as csőhöz, így marad félvezetős a táp...
Ha esetleg hamarabb készülsz el vele, mint én oszd meg kérlek a tapasztalataid.


Én is azzal szerettem volna, de maradt a félvezetős... Bár azért hogy a feeling megmaradjon egy GZ34 et beraktam a tápútba. Nem elegáns megoldás, de jól néz ki. .
(#) scooby_ válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Nem akarok lábatlankodni, de írtam már, ehhez az erősítőhöz jó lesz a toroid kimenő.
Ugyanez a kimenőterv lett általakítva nekem toroidra. 250W-os magra tekerve. Bővebben: Link
(#) djcaveman válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 16, 2015
Így néz ki.

DSC_0170.JPG
    
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 16, 2015
Még nem is néztem ennek at IC-nek az árát. Az ebayen 1 300Ft darabja.
Azért drága, mert már nem gyártják. Nem tudom meg, hogy oldom meg.

Ha szabad ilyet kérdezni, mennyiért tekertetted a kimenőket?
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 16, 2015
Melyik elkóból rakjak majd bele. (persze sorosan)
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Sorosan feleződik a kapacitàs ezért a nagyobbakat tedd ha lehet ja de lehet soros pàrhuzamos variàció is .
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2015
Az eredeti kapcsolásban 100-100µF van(szűrő előtt-után). Szerintetek mekkora kapacitás lenne a megfelelő?
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Annyi bőven elég... nagyobb nem is lenne egészséges az egyenrángató cső miatt - a cső és a fojtó közé még kisebbet tennék, ha van.
(#) gerleimarci válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Az egyenirányítást diódákkal tervezem, az egyszerűség kedvéért. Annak meg szerintem mehet akármekkora.
(#) ferci válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Egy határig igen..
(#) ticseboy hozzászólása Jún 16, 2015
Üdv. Kérhetnék egy gyors véleményezést erről a kapcsolásról? Egyszerüt szeretnék kevés alkatrésszel.
(#) szabi56789 hozzászólása Jún 16, 2015
sziasztok egy ijet szeretnekepiteni es azt szeretnem kerdezni hogy az EZ-80 cso belulrol valo szikradzasa miatt nem e fog tonkremenni a masik cso is es hogy ez a kapcsolas jo lehet e igy. Koszi szepen elore mindenkinek.
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 16, 2015
Működhet. Én ezt építettem meg.

6P14P_PP.JPG
    
(#) ticseboy válasza djhans hozzászólására (») Jún 16, 2015
Megfontolandó. Érvek? Tápkapcsolás is van hozzá?
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 16, 2015
Nagyon sovány ez a kapcsolás , de ettől még lehet elfogadható ...
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 16, 2015
Az én kapcsolásomban nem kevés a 100nF csatolókondenzátor?

Schaltung.gif
    
(#) djhans válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
De kevés 22k rácslevezetőre. Szerintem 1µF is lehetne. Vagy fel lehetne menni a rácslevezető értékével 100k-ra. Akkor lehet kisebb kondi is de 100nf úgy is kevés lenne.
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 16, 2015
Akkor kipróbálom. Bár már 4 éve nem forrasztottam semmit
(#) gkari válasza szabi56789 hozzászólására (») Jún 16, 2015
Az az EZ80 már tönkrement, ne kisérletezz vele, mert a többi cső is tönkremehet ettől!
(#) gerleimarci válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 16, 2015
Ebben a topicban már láttam képletet, amivel ki lehet számolni a csatolókondi méretét a legkisebb átvitt frekvencia és a rácslevezető függvényében. Most nem találom, de amikor láttam akkor se nagyon értettem a számolás menetét.
(#) bakos13gab válasza djhans hozzászólására (») Jún 16, 2015
Csuszkáktól függően olyan 30-40Kohm-ot láthat a fázisfordító. Nekem kicsit túlbonyolított a dolog.
C=1/(2pi*f*Z) A képlet
C=1/(2*3,14*5*35000)=0,0000009099F

Ez ha hirtelen jól számolom, olyan 0,91µF 5Hz-re nézve.
(#) kokimy hozzászólása Jún 17, 2015
Építettem egy csöves erősítőt, de egy gondom van vele. A hálózati 50 Hz megjelenik a kimenő csatornákon, majdnem szinusz, 38-40mV. Ez már hallható a hangszórókon.

A hálózati trafót bekötöttem az árnyékolt lemez házba, akkor is meg volt a 40mV. Kikötöttem, akkor is. A kimenők is be vannak kötve, azok kikötése? :O

Vagy egyéb ötlet, praktika? A hálózatit érdemes egy fémárnyékolással, azaz pl alufóliával leburkolni? Burkolat alatt van, tehát nem látszana az Al fólia.

Ugynaígy van az elrendezés nálam. A hálózati és a kimenő között ~2.5cm van... Több helyem nincs.
(#) mark.budai válasza kokimy hozzászólására (») Jún 17, 2015
Ha lekapcsolod az erősítőt, utána is ekkora zaj van a kimeneten, vagy egyszerre elmúlik? Ha elmúlik, akkor vagy a hálótrafó szórja meg a kimenőket, vagy a fűtést nem jól vezetted a csövekhez. Hozzáteszem, ilyen elrendezésben nem szórhatná meg a hálótrafó a kimenőket, de ha az is lenne a baj, az alufólia semmit nem ér, acél dobozt kéne köré csinálni. Ha fa a burkolat, nem egy bonyolult dolog "kibélelni" a belsejét egy fémlemezzel, ha meg fém a trafóburkolat, akkor hegesztesz még bele két elválasztót a trafók közé.
Egyébként lehet földhurok is, vagy a fűtésre visszatérve: kiközepelted a fűtést? Már az is rengeteget segíthet, ha az egyik felét simán csak letesteled.
Következő: »»   1748 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem