Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   604 / 839
(#) szucsistvan123 válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Tudom, hogy jobb a hőleadása, De több hely kell neki, és a táp dobozában alig lesz. A TO3-nak nem fér el a hűtőbordája.
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 / 1
 
Nagyobb dobozt célszerű választani, ha az áramkör nagyobbat kíván.
(#) szucsistvan123 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Eredetileg egy másik tápot terveztem megépíteni, (fentebb van róla kép) de az egy rakás kaki volt. Ezért választottam ezt a változatot. Ahhoz pont jó volt a doboz Ez a változat pedig épphogy elfér benne.
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Olyat láttál már, hogy a hűtőborda kívül volt (vagy maga a készülékház).
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Láttam!
Megoldható lenne, csak eléggé macerás, mert minden a hátlaphoz van csavarozva. (EI lemezez trafó, hálózati csatlakozó aljzata, biztosítékfoglalatok.) És elég kevés hely lenne. (rakok fel képet is ha akarod).
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Ha muszáj, én kitenném távtartókkal a dobozon kívülre (felül/oldalt), és szép vastag dróttal kivezetném a tranyókat. Akkor lenne a legjobb a hűtés (mivel ventinek sincs hely ezek szerint).
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Nem okos dolog mindenáron ragaszkodni valamihez. Értelmes nyitottság kell az amatőr élethez, és fel kell ismerni azokat a pontokat, ahol a korábbi elképzeléseket félre kell tenni, mert a körülmények túlhaladtak rajtuk.
Az ilyen típusú készülékeknél fontos lehet a jól szervizelhetőség ténye, aminek egyik feltétele a hely.
(#) szucsistvan123 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Akkor valószínűleg kívülre teszem!
Köszi a válaszokat!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Itt van pár kèp is:
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Szabad mindkét oldal, de bőven elfér csak a jobb oldalon is. Jó vastag dróttal kell kivezetni.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
A hátulján pont elfér 2 hűtőborda! Amin 2-2 hely van a tranyóknak. (TO3)
Esetleg ha 4db 2N3055-öst tennék bele, akkor tudna 4-5A?
Milyen módosításokat kellene végezni rajta?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
4-gyel megy 4-5A. Mindegyikhez kell a kiegyenlítő ellenállás.Nem tudom melyiket csinálod, lehet erősíteni kell a vezérlést.
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Ezt csinálom:
(#) Kovidivi válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Helló.
Ezt érdemes elolvasni, a lap közepén ki van tárgyalva a tokozások közti különbség a hőátadási tényezőket figyelembe véve, pont nem a 2N3055 előnyére.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Itt csak beteszed a negyediket (+0.22 Ohm), és passz.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Most néztem én is amikor beszúrtam ide. (addig lusta voltam! )
Köszi a választ!
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Én még mindig fel tudtam szerelni a TO3-at akármilyen bordázatú hűtőre. Az "L" idomos kivezetés csak flanc (hogy finom legyek). És természetesen rontja a hűtés hatásfokát. Én rézlemezt is szoktam alkalmazni.
(#) riddler17 hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Üdv ismét!
Megépítettem a 2.7.4-es tápegységet duplán. Külön-külön teszteltem őket, az első tökéletesen működik, semmi gond nincs vele. A második is jól működik, szépen lehet állítani a feszültséget és az áramkorlátot is, annyi baja van csak, hogy mindig világít az áramkorlát LED-je, ha elértem a beállított értéket, ha nem. Ha elértem, akkor pici fényerősség különbség van. Cseréltem 324-es IC-t, hátha, de nem segített. Mi lehet a megoldás?
Köszönöm előre is!
(#) Pioneer válasza riddler17 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nézd meg, hogy az R16 és R17 értékei jók e (12k és 47k).
(#) riddler17 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Megmértem a két ellenállást, mind pozícióra, mind értékre jól vannak beültetve. Délután átnéztem a NYÁK-ot, de nem találtam szakadást a vezetősávokat tekintve.
(#) Pioneer válasza riddler17 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Akkor viszont mérni kellene. Az IC 4-es(24V), 11-es(-5V), 6-os(19V) és 5-ös(21V) lábán mekkora feszültségek mérhetők? Zárójelbe írtam, hogy mekkoráknak kellene lenniük.
(#) Alkotó válasza riddler17 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
A LED-et ellenőrizted? Belebotlottam már olyan nagy-fényerejű típusba (fehér tok, és pirosat világít benne egy apró kis pont -egyikkel jó volt, másikkal nem), ami már egészen pici áramtól is fényt adott, és nagyobb áramra is mérsékelt volt a fényerő változás.
(#) alteck hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Helló mindenki!
Olyan gondom lenne,hogy építettem egy labortápot toroidokkal ami terhelés alatt össze omlik 30,5- röl 25v-ra,de ha leveszem a vezérlést akkor is ugyan ez a hiba elöjön.
A graetz hídnál a váltó lábaknál, fél volt esik 2,08A esetén
míg az egyen lábaknál 5V
A kondik 2db párhuzamosítva 4700µF-ak de kipróbáltam ennek a duplájával is és ugyan ezt tapasztaltam!
A Graetz kb 10A lehet MS10-9!
A toroid magában 11A-nál is csak 5v-tot esett!
Tudna e valaki valami ötletett a megoldására!
Köszönöm!
Üdv!
Benedek
(#) granpa válasza alteck hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szerintem rakd össze sima diódákból a Graetzet; MS10-9-ről sehol semmi. És nézd át jól a kötéseket.
(#) riddler17 hozzászólása Jún 25, 2015 /
 
Nos, kicseréltem a LED-et, de nem oldódott meg a probléma. Az IC lábain az alábbi értékeket mértem:
4-es=22V
11-es=-5V
6-os=20,5V
5-ös=17,8V.[b][/b]
(#) riddler17 válasza riddler17 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Bocsánat a duplázásért, mobilról nem engedte a módosítást. Közben rájöttem, hogy az elektronikának 24V kell és ez nincs meg a műverősítő pábain. Érdekes, mert a párjánál ugyan ezt a trafót hadználva minden rendben megy. R2 tetején 37.7V-ot mértem, tehát megvan a kellőfeszültség.
(#) Pioneer válasza riddler17 hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Ez érdekes, 22V esetén az R16/R17 feszültségosztón 17,5V-nak kellene lennie. Te pedig 20,5V-ot mértél. Valami turpisság lehet a panelon. Nézd át, lehet összeérnek valahol a vezetősávok.
(#) alteck válasza granpa hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
kiprobáltam másik graetzel de azzal is ugyan ezt produkálta! ha nincs vezérlés az egyen irányitáson akkor ha megterhelem menyire kell össze esnie?
(#) qvasz2 válasza alteck hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Hagyd most kicsit a labortápot.
Csinál egy normális mérést, és írd ide az eredményét: trafó -> terhelés először, majd trafó -> diódahíd -> pufferkondi -> terhelés. Ez legyen az összeállítás, és így mérd meg az AC és DC feszültségeket. A terhelés a névleges közeli legyen, lehet nagy teljesítményű ellenállás(ok)ból, vagy izzó(k)ból.

Ha a trafót közvetlenül terheled ugyan azzal a terheléssel, mint egyenirányítóval és pufferrel, akkor kb. ugyan annyira esik vissza a feszültséged (plusz kb. 2V esik még a diódahídon)
(#) riddler17 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Minden ellenállás jó, azt már tudom és pozícióra is jó. Most vettem észre, hogy nem kötöttem be egy átkötést módosított NYÁK terven,mert sorkapocsnál volt a furata. A BD249 bázisa nem volt összekötve BD244 kollektorával. Most pótoltam, minden ugyan úgy jó, de a LED változatlan. 324-es csere sem segített. BC337 csere is kellene?
Következő: »»   604 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem