Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1304 / 1673
(#) Kovidivi válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Nagyon szép a nyákod, tervezésileg is! Ez már szinte gyári minőség. Levilágítasz? Laminálsz?
(#) csatti2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Én annyira még nem vagyok a lötstoppal elégedett. Jelenleg kínai javítófestéket használok (UV fénnyel polimerizálható), de épp úton van egy adag lamináló fólia Németországból. Remélem, azzal szebb/egyenletesebb eredményt érek majd el. A nyákok maguk már jól sikerülnek viszont. Kellett némi kísérletezés hozzá (CNC-vel készítem). Gondolnád, hogy életem első nyákját tavaly októberben csináltam?
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 19, 2015 / 3
 
Elkészült a ventilátorvezérlő egy ideiglenes próbanyákja. Annyi az extrája, hogy fordulatot álít be, ventilátortól függetlenül, van PWM és feszültségvezérelt kimenete, illetve egy hőmérő szenzor amit a bordára lehet tenni. Egyenlőre ennyi, most egy kis pihi jön, majd folytatódik a program írása.
(#) Csupasz válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Gratulálok, szép, és a leírtak szerint minden szükséges funkciót belepréseltél.
Viszont ha javasolhatom, a DS1307 helyett a DS3231-et tedd bele, sokkal pontosabb, és azonnal van hőérzékelőd is. Igaz, hogy 3 fok pontossággal mér, de ha software-ből korrigálod, utána pontos.
(#) Kovidivi válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia. Köszi!
A hőmérő és páramérő szenzor ki van a dobozból 3cm-re lőgatva, mert egyébként csak a LED-ek által termelt hőt mérné. Ugyanez lenne, ha DS3231-et használnék. Már csak ha hozzáér a fa dobozhoz a DS18b20, plusz 1 fokkal többet mér, mert a doboz szép lassan felmelegszik.
(#) Csupasz válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
De ha az RTC + szenzort a panelra ülteted (smd), mögé fúrsz egy lukat a hátlapra, korrigálsz, akkor pontos lesz.
Csupán azért javasoltam, mert az RTC-je a 3231-nek pontosabb. ( a DS18b20 akár maradhat is ).
(#) pjg válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Most vettem. Még memória is van rajta.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Csupasz válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 1
 
Én is ezt használom. Ebben is az lesz.

DSC_0395.jpg
    
(#) pjg hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Nem én építettem, de csodás: Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Már láttam itt a fórumon - de ez már súrolja a zsenialitás határait.
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Lenyűgöző művészet, nem tudok betelni a látvánnyal.
(#) szucsistvan123 válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Azta! Nem semmi!
És minden alkatrésznek szerepe van? Vagy csak dísz?
(#) lukacsp hozzászólása Jún 19, 2015 1 /
 
Egy Garry végfok hihetetlen állapotban lévő dobozát újítottam fel, és építettem bele végfokot. A virtuális földes (szimplatápos) TDA7294 híd tervezése Reloop kolléga, a nyák tervezése és legyártása Alkotó kolléga műve - tisztelet nekik, ez egy profi konstrukció! A többi kiegészítő sallangot én tettem hozzá.

A következőket tudja: tápfesz kiválasztás terhelő impedanciához 4-8-16 Ohm. Oldalanként két szimmetrikus bemenet, amelyek 1:1 vannak keverve. Limiter, ennek kimenetén van a jelszint szabályozó poti, így kisebb hangsugárzóhoz is beállítható az a szint ahol még biztonságban vannak a hangszórók. Védelmek: tartós túlvezérlés, DC, túláram, nagyfrekis gerjedés, (koppgátló), túlmelegedés. A hűtés két fokozatban, hőmérséklet alapján megy. 2x150W @ 8 Ohm, 2x150W @ 16 Ohm, 2x80W @ 4 Ohm.

Amire nem vagyok büszke: a hátlap. Az XLR csatiknak való kivágások az eredeti készüléktől öröklöttek, hihetetlennek tartom, hogy ennyire eltérő lyuktávolságú XLR aljzatok is voltak, de a lényeg, hogy az enyémek ferdén állnak rajta az eredeti kivágásokkal. A szintszab potisapka pedig csak átmeneti, most ilyen volt, majd egy kisebb lesz való oda.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) CIROKL válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Szép gratulálok .
(#) Melphi válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Van benne cucc.
(#) tomi52 válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 2
 
Én valamikor gyerekkoromban egész más dolgokat építettem a fémépítő készlet elemeiből.
(#) mofesa válasza lukacsp hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Szép, én is hadd gratuláljak.
4. képen a bal alsó nagyobbik panelnál lemaradtak a leszorítóanyák, de ha eleve így volt kitalálva, elnézést kérek, biztos nem fog mocorogni.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) kowi válasza mofesa hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ennyire szemfüles embert...
(#) lukacsp válasza mofesa hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Köszönöm!
Nagyon igazad van, valóban lemaradtak azok az anyuk, azóta a "földelési rendszert" kicsit át is variáltam mert egy egészen kicsi medvebocs még lakott benne, pótoltam a hiányzó rögzítő elemeket, így a korrekt - road-olásnál, szállításnál akár el is mozdulhat aztán csitt-csatt van, ami pont éles bevetésnél nem hiányzik.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Készülget az üveg dátumkijelzőm (mechanikus ...)
(#) Sneaky hozzászólása Jún 21, 2015 / 2
 
Sziasztok! Itt a nyár, végre tudok építgetni egy kicsit. Mai kreálmányom: TDA2822l IC-vel egy 2x2W-os kis erősítő. Nem a legszebb, de az enyém és szép hangja is van.
(#) elektroncso hozzászólása Jún 21, 2015 / 5
 
Én is építgettem az utóbbi időben valamit, amit itt is meg merek mutatni.
Csütörtökön elkészült a páka állomásom. Egyszerű fa dobozba nyert elhelyezést. Sajnos a készítés közben elkövettem egy kis hibát, ez látszik is az első képen. Nem tükröztem a panelt, ezért az IC-ket a forrasztási oldal felől kellett beültetni. Amúgy ha nem nézem azt, hogy elsőre egy szakadt biztosítót sikerült a primerkörbe betenni, elsőre indult. Sajnos a páka hőmérsékletét lemérni nem tudom, csak kitapasztalni tudom, hogy melyik állásnál jó vele dolgozni.
Egyszerű fapados, de örülök neki. A feliratozást sem bonyolítottam túl...
U.i.: A kondenzátor meg a sorokban..., egyszerűen nem volt itthon akkora ami jó lett volna a panelba.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) elektroncso válasza Sneaky hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nem számít, hogy nem gyári, a lényeg, hogy alkotsz, tanulsz.
Amúgy nem rossz. Ha a két léc közé valami szép, tetszetős szövetet feszítenél, vagy díszrácsot szerelnél oda kifejezetten tetszetős lenne.
(#) szucsistvan123 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szép munka!
(#) elektroncso válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Nagyon. Minden vackot belelapátoltam a dobozba amit itthon találtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) szucsistvan123 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Én a dobozokat általában veszem, de a belsejük katasztrofális! Én is belerakok mindent sz**t
Pl. mint ez!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2015
(#) elektroncso válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 21, 2015 / 1
 
Én meg nem veszek dobozt, nagyon drágák. Abból inkább veszek alkatrészeket a következő projekthez. Vagy szerszámot, amivel meg tudom itthon munkálni az anyagokat, amiből lehet pofás kis dobozokat csinálni.
Amúgy köszönöm. Köbzoli neked is.
(#) Sneaky válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Fogok tenni rá szövetet, de mivel nemrég lett kész még nem volt időm rá.
(#) hotib hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Készülődik valami
A gyártás előzményeiről itt található néhány kép, még néhány furatszerelt kondi és a csatlakozók hiányoznak a nyákról.
(#) killbill válasza hotib hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
50Hz-ces, izzos dimmer?
Következő: »»   1304 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem