Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   195 / 269
(#) mulderx válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Néztél róla talaj tesztet? Nekem pont az ellenkezője jött le.

Attilawap ugye nem gondoltad komolyan
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Néztem, de nekem nem. Az tény hogy talán ez eddig a legnagyobb tudású gép amit amatőrök építettek. Az is tény, hogy a tudása elég sok, a több százezer Ft-os kategóriába eső gépet is megszégyenít (kiírja a fej ofszetet, állítható menüből az adójel, stb.). Aztán az is, hogy manapság már sokan az ilyen, vagy hasonló gépeket keresik (bár fogalma sincs hogy mi az a kHz mert megahertz-nek hívja, meg ha csak egy frekin megy a gép akkor az már nem is kell neki mert az nem lehet jó, a lényeg hogy legyen rajta szép kijelző, meg jó hallgatni a csingilingit).
Ha most építenék akkor én is inkább egy ilyennek állnék neki, bár nem szeretem a TQFP-t forrasztgatni, pláne hogy bőven elfért volna a dobozban a DIL tok is.
Viszont érmézni ezzel sem fogsz mélyebbről mint az SMW-vel.
(#) mulderx válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
SMW-vel semmi bajom ez csak újabb kihívás lesz a nyári időszakra...
(#) alita válasza mulderx hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
A Fortuna már a 177-178oldalon is lett tárgyalva. A proci programozása is sikertelen volt,ha
jól olvastam.
A kereső fejről nem tudunk semmit,ami nagyon lényeges szerintem.
A felület szerelt kivitel helyett DIP tokozásu IC megoldás egyszerübb lenne.
A Quasar szerintem hasonló megoldás,DIP tokozással,és minden adat megvan hozzá.
(#) deexteer hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Heteken belül elkészül a "kis" mértékben módosított cibolám, keresnék valakit aki foglalkozik smd-vel és tudnék tőle venni pár darab pf értékű kondenzátort (5-10pf), száz és ezer darabot nem igazán szeretnék rendelni belőle, sajnos ennyi a minimum tétel ezekből. A műszeremen a legkisebb érték meg 20nf így bontani sem tudok mert nem mérhető. Az adó rész teljesen eltér az eredetitől, ehhez épül majd a többi elem.
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ha akad valaki aki belegyűri a hex-et a PIC-be, egyre én is vevő lennék.
(#) Ge Lee válasza deexteer hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Rendelni akár 1db-ot is tudsz, az más kérdés hogy nem érdemes mert a szállítást ugyanúgy ki kell fizetni. És pl. a lomex büntet a kis tételért, nem is szoktam keveset venni, minimum 40-50db-ot, úgyis elkopik.
Megnézem majd, bár úgy emlékszem hogy 22 pikónál nincs kisebb, de nem biztos. Viszont 2-3 héten belül szerintem nem keveredek haza.
(#) mulderx válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
PICKIT 3 csak egyszer kell megvenni
Hex feltoltes
(#) mulderx hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
ui: jobb ha tényleg beszerzel egy pickit-et, mert folyamatosan frissítik a rendszerét.
(#) Bu13 válasza deexteer hozzászólására (») Jún 17, 2015 / 1
 
Ha van ezek között olyan érték amit keresel, szívesen küldök belőlük. ezek 2 raszterosak.
1pf-1.5pf-1.8pf-2.2pf3.3pf-3.9pf-4.7pf-7pf-9pf-10pf.
Küldd el a címed és megy az ajándék.
(#) deexteer válasza Bu13 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Megköszönném, csak 0603 és 0805 fér el a panelomon, 1db 10pf kellene és 3db 4,7pf , a rajzon 5pf van de biztos hogy jó a 4,7 is.
(#) gabekfreehu hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Sziasztok,vettem egy gagyi 2000 ft-os barkács fém és elektromos áram keresőt,5ft-ot 2-3 cm röl látja a főldben,kérdésem a következő ha nagyobb menetszámu tekercset készítek akkor növelhető pár cm rel? Pl hosszabb ferrit? Több menet?

Köszönöm.
(#) Ge Lee válasza gabekfreehu hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Nem sok esélyt látok rá, nem arra lett kitalálva. Azok teljesen más elven működnek, valahol volt ilyen rajzom is de nem találom.
(#) Bu13 hozzászólása Jún 20, 2015 / 1
 
A hagyományos stab. (7812) kimeneti tranyója NPN, a Low Drop- é pedig PNP, aminek a meghajtása bonyolultabb. A drop erősen függ a terheléstől, persze a stabilitás mellett. Egy igen jó IC
a 78RXX. Ez egy TO220 tok aminek a 4. lába reset. Ennek 150mA mellett csak 150-200mv a dropja. A reset annyira kikapcsolja, hogy szinte semmi áram nem folyik át. Nem újdonság, a zéró
drop-ú fetes stabilizálás, de kissé bonyolult. Ez az analóg és kapcs. üzem kombinációja, de csak diszkrét elemekből láttam eddig.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) TreasureHunter válasza mulderx hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
ezt amúgy hogy tudom az SMW3-hoz csatolni? A kettőt nem lehet "egybegyúrni", hogy egy lapon legyen az egész?
(#) mulderx válasza TreasureHunter hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Egybe lehet, de újra kell tervezni a nyákot akkor. Megcsinálod?
(#) TreasureHunter válasza mulderx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
igen, szerintem meg fogom csinálni, de majd őszre
(#) Ropcsika válasza mulderx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Üdv.

Ha esetleg még nem találtad volna meg a keresett házat:
ház
Én is ezzel építettem meg a Fortune-M-et a Quasart és a Krot2_XM-et is.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) Ge Lee válasza Ropcsika hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Fortune-ra kíváncsi lennék hogy mekkora fejjel használod, és hogy milyen mélyről tudsz vele kivenni egy 1Ft-ot átlagos talajból.
(#) Ropcsika válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
A Fortune-M még nincs kész teljesen. A keresőfej most készül hozzá ami 32 DD lesz. Asztalon próbáltam 28-as DD tekercsel valahol 9 kHz-nél, a 20 forintos 32-33 cm-ről hozta.....1 ft-vel nem teszteltem
(#) Ge Lee válasza Ropcsika hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Az elég haloványnak tűnik, az 1Ft-ot kéne neki annyiról hozni. Meglátjuk mit mutat a talajban.
(#) Ropcsika válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Valóban gyengének tűnik. Egy teszt videóban láttam kb. 32-es DD fejjel az 1 forintos nagyságú érmét levegőben 30cm, talajban 25 cm-ről szedte le. Még kell gyúrnom az enyémet.
(#) mulderx válasza Ropcsika hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
kösz! Melyik hex-el használod?
(#) mulderx hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Föld teszt, itt kb a 20Ft nagyságú érmét 35-40cm között hozta földben
(#) Ge Lee válasza mulderx hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Tetszenek az ilyen tesztek. Ásd el a 20-ast 40 centi mélyre, temesd vissza, és várd hogy jelezze...
(#) Ropcsika válasza mulderx hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Az 1.0.9-es hex-el teszteltem. De most a legújabb 1.1.3-as van rajta. Azt még nem tudtam kipróbálni mert az új keresőfejet most készítem.
(#) Ropcsika hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Ha valaki esetleg elkészítette a Fortuna-M-et, szívesen olvasnám mi a tapasztalata vele.
(#) mulderx hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Fejed hogy néz ki? Tekercsek menetszama és huzal átmérője érdekelne. Fórumon 32es fejet nem láttam hozzá...
(#) Ge Lee válasza Ropcsika hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Küldjön valaki egy megírt PIC-et és akkor összedobom a télen. Ami nekem van azzal nem tudom megírni, pickit-et pedig nem fogok venni mert nincs szükségem rá.
A "tapasztalat" így látatlanban valami hasonló lesz mint amit leírtam. Nagy tudás, jó szelektálás és egy közepes érzékenység.
(#) Ropcsika válasza mulderx hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
A Tx 0,5mm, 47 tekerés, Rx 0,23mm 185 tekerés. Fórumban sokféle fejvariációt láttam...
Következő: »»   195 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem