Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   98 / 146
(#) steelbird válasza Axel hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Felüláteresztő szűrő, soros RC tag. A törésponti freki alacsonyabb legyen, mint az átvinni kívánt legalacsonyabb frekvencia. Bocs, most telefonról írok, nem keresek képletet, fejből meg nem biztos, hogy jól emlékszem rá.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2015
(#) Axel válasza steelbird hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Köszi, már ez is egy hasznos infó ami alapján le lehet indulni.
(#) Axel hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Kicseréltem a becsatoló ellenállásokat 100k-sokra az OA-t pedig TL074-re. Nem működik az áramkör. Illetve bekapcsolás után furcsa zajok (mintha valami kapacitás áttöltődne) hallhatóak aztán elhallgat utána pedig szólni kezd de halkan és nem is túl szépen. Ha az ellenállásokat visszacserélem és velük együtt az LM324-et is akkor már szól ismét rendesen. Valamit ezek szerint még módosítani kell a kapcsoláson, hogy jó legyen TL074-gyel is.
(#) reloop válasza Axel hozzászólására (») Máj 21, 2015 /
 
Szia! Mekkora feszültség mérhető testhez képest az 1,7,8,14 lábakon mikor a TL074 van benne? Átméretezni nem kell, csak cserélni a hibás passzív alkatrészeket.
(#) scooby_ válasza Axel hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Reloop arra akar rávilágítani: Az IC-k kimenetein a tápfeszültséged felét kell mérned, akkor jó a munkapont. Ugyan ezt kell mérned Pl. a 3-as lábon is.
(#) Axel hozzászólása Máj 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, egyelőre most visszatettem az lm324-et és az eredeti ellenállásokat, és már be is van dobozolva, nem nagyon akarom most szétszedni megint. Valószínűleg munkapont hiba van. Majd ránézek. Esetleg nem kéne még plusz egy 47k ellenállás a bemenet (osztópont) és a föld közé mint lezárás?
(#) kistee válasza Axel hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Szia,

A rajzodon nincsenek "bogyók" a vezetékek keresztezésénél. Nem lehet, hogy olyan pontokat is összekötöttél, amiket nem kellett volna? Konkrétan a 2-es és 3-as láb környékére gondolok...
(#) scooby_ válasza kistee hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Idézet:
Ha az ellenállásokat visszacserélem és velük együtt az LM324-et is akkor már szól ismét rendesen.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2015
(#) CIROKL hozzászólása Máj 31, 2015 /
 
Valaki esetleg betudná azonosítani a képen látható panelt ?
Találtam a kacatok közt ezt az őskövületet és jó lenne tudni mi lehetett , mekkora tápfeszről mehetett stb
Sima asszimetrikus tápot igényel azt látom de mekkora feszt ?
3 darab tranzisztor van oldalanként meg egy BF244 ...

Ha más nem marad megprobálom lerajzolni ?
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2015

riaa.JPG
    
(#) sityu válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Ha van kedved,dobhatnál egy képet a forrasztási oldalról is.Talán segítene az is!Mert,mintha emlékeztetne valam...
(#) FordPrefect válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szerintem RTÉK1977/18. oldal, illetve SGY: HIFI erősítők építése 58. oldal. Utóbbin hibás a korrekciós hálózat rajza.
(#) ozpecs válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Nálam a két rajz egyformának tünik
(#) sityu válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
FordPrefect koléga nyert egy hangszórót,eltalálta,megtalálta.Egyébként 20-24V-ot kíván.
(#) CIROKL válasza sityu hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszöntem szépen , a rajzot be tudnátok ide tenni ?
(#) sityu válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Íme a rajz.

IMG.jpg
    
(#) FordPrefect válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Igazad van. Meg nekem is. Én az ELSŐ kiadású Sípos könyvet néztem. És abban még hibás..
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015

riaa.jpg
    
(#) ozpecs válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Derék Én most csak az elektronikus változatot néztem meg papiralapon két kötetem van azokat most nem néztem meg
(#) FordPrefect válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
Már csak egy dolgot nem említett senki...Milyen a hangja
(#) sityu válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Milyen...milyen?Hát stúdió minőségű,a könyv szerint!Azt hiszem,ezt kevesen építették meg!Talán,majd CIROKL beszámol róla,ha életre kelti!
(#) scooby_ válasza sityu hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Hát nem így lett. Nekem azok a tantál elkók életveszély jeleit mutatják. Nem tudom hány éves panel lehet, de ezek a tantálok borzasztóan kevés időt bírnak ki. Nem rég javítottam egy Orister erősítőt, amiben 1-1 tantálkondi volt zárlatos a végfokozat bemenőfokozatának báziskörében. Jól megviccelt!
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Hiába régi de nincs gond , megy a RIAA szépen nem zajos , nem zúg nem búg deszka modell szinten van összelapátolva meghallgatás célzattal !
A tantál kondik nagyszerüen érzik magukat /bevizsgálva , bent hagyva / a csatolókat cseréltem azok nem tetszettek !
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Még ha deszkában is, ez már így is szép! No de valami azt súgja, hogy lesz ez még ennél is szebb? Hangra milyennek ítéled, vagy korai még a kérdés?
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Special nem fogom meghallgatni , oly annyira elérhetetlen helyen vannak a pörgetőim hogy most ezért nem fogom előbányászni őket . Holnap viszi az egyik ismerősöm meghallgatásra és ha neki tetszik akkor fog hozzá még kapni egy dobozolást és szép ajándék lesz neki !
Amennyiben mégsem tetszene neki akkor építünk egy bármi mást , no problem !
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 1
 
Ha nem tetszik, bátran ajánlom az Audio Research rajzait, amennyiben nem az egyszerűség, hanem a minőség a cél, és áldoztok is rá a pénztárca tartalmából!
Arc PH3 Pl egy nagyon jó korrektor, csak kissé nehéz bele a kondikat összeválogatni/összerakosgatni. A PH5 se rossz, na de azzal meg én bíbelődöm, így nem nevezném egy életbiztosításnak, de egyébként nagyon jó, szép részletező hangja van, viszont ebbe is nagyon válogatni kell az alkatrészeket, főleg a FET-eket, meg a csöveket. Én most várom bele a vadi új 4db PCC88-at, meg az LM317-eket áramgenerátorként.
(#) Moszkvai válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 2, 2015 / 2
 
Az nem kifejezés, hogy hogy mennyire macerás egy PH-3 clone összerakása. Viszont aki nem sajnálja rá az időt és anyagot annak bátran ajánlom, nem fog csalódni benne. Szegény HIRAGA és Actidamp MK-IV most már a nyugdíjas éveit töltik
(#) scooby_ válasza Moszkvai hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Valljuk be, Hiraga már jó ideje!
Na igen, pont ezért választottam a PH5-öt, aztán annak is megvoltak a maga kis buktatói.
Még a Reference Phonora kíváncsi volnék, de az egy elektroncső temető!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) szebee hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy csöves RIAA-t, lenne valakinek kapcsolási rajz amit érdemes megépíteni a hozzá való panel tervel? Köszönöm!
(#) granpa válasza szebee hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nézd meg a téma képeit, több is szerepel, nyákostól mindenestől.Komoly szerzőktől!
(#) Moszkvai válasza szebee hozzászólására (») Júl 22, 2015 /
 
Szia!
Mondhatnál egy kicsit többet, mi az elképzelésed, elvárásod. Pl mennyit szánsz rá. Van-e már hozzá valami amit felhasználnál. Egyszerű legyen vagy a végeredmény a fontosabb?
Csak, hogy egy kicsit szűkítsük a kört.
(#) CHZ hozzászólása Júl 22, 2015 /
 
Bővebben: Link
Kipróbáltam, hatásos és hasznos, beépítettem a PH3SE korrektorba.
Forgókapcsolóval háromféle PU. lezárás választható. Szerintem komolyabb RIAA korrektorokba érdemes beépíteni.

PU.JPG
    
Következő: »»   98 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem