Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   608 / 839
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Ezt nem értem (??) vagy Te nem értesz engem.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Konkrétan az LCD kijelzőre gondoltam, amit linkeltél az imént.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Továbbra se értem. Különben van LCD kijelzőm.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Úgy értettem, hogy kijelzőt keresel valami műszerhez.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Teljesen félreértetted. Van kijelzőm. Én egy kapcsolási rajzot mikrovezérlő programmal együtt keresek.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) Ghoost válasza janikukac hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
PIC-es panelmérő II. Attila86-tol. vagy itt.
(#) riddler17 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Lemértem, az áram 1A volt, az ellenállások alján 442mV-ot mértem, a feszültségek a következők: 1:445, 2:459, 3:445. Valóban, a középső kilóg a sorból. Ezt hogyan lehetne korrigálni? Drágább, jobb minőségű tranyóval?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) janikukac válasza Ghoost hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Igen-igen, azt ismerem, de nem az én pénztárcámnak való, s nincsenek is itthon alkatrészek hozzá...
(#) Kovidivi válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Ez minimális eltérés szerintem. Nem itt kell a hibát keresni. Az előtét ellenállásoknak is van hibatűrése, plusz a hőmérséklet is befolyásolja az értékét. Ha 30%-kal nagyobb értéket mértél volna, akkor lógna ki a sorból.
(#) riddler17 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Akkor nem ilyen olcsó tranyókat kellene használnom, hanem vegyek egy jobb, minőségibbet, aminek kisebb a szórása? 1A-es terhelésnél egész jelentős a melegedés, 1 perc után nem állja a kezem a tranyó melegét, míg a másik kettő épp hogy melegedett. Ha kiforrasztom ezt az egyet, akkor a maradék kettőből az egyik csinálja ugyan ezt.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2015
(#) Alkotó válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Zavarosak a fogalmaid. Olyat nem írunk, hogy "ellenállás alján", mert nincs értelme. A feszültséget mindig két pont között lehet értelmezni, és van neki mértékegysége. Nekem az "1:445" sem mond semmit.
Az ellenállások 2 lábán lévő feszültséget kell megmérned. Ha a kimeneten 1 A áram folyt, és elhanyagolunk pár apróságot, akkor ebből 333 mA jut minden félvezetőre, ha egyforma az eloszlás. 0,22 R ellenállást feltételezve 0,22x0,333=73 mV, tehát e körüli értékeket kell mérned.
Ezeket mérd meg, és írd le mekkora a 3 ellenálláson eső feszültség (első perctől erről van szó).
(#) riddler17 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Megmértem ismét és ugyan azokat az eredményeket kaptam: az ellenállások csillagpontjában 440mV-ot, az ellenállások emitterhez menő kivezetésein pedig 442mV, 453mV, 441mV feszültséget kaptam.
(#) Alkotó válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Csak szórakozol velem, amit rossz néven veszek. Az ellenállás két lábán feszültséget mérni, talán nem megoldhatatlan feladat, főleg ekkora ellenállásnál.
Ha elfogadnám amit írtál, és próbálnék magam számolgatni, akkor az emitteres értékekből ki kell vonni a másikat, és így 2 mV, 3 mV és 1 mV adódik. Ha ez igaz lenne, akkor a kimeneten biztosan nem folyhatott 1 A áram a mérés ideje alatt.
(#) riddler17 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Közben megismételtem helyesen és elnézést kérek! Az értékek a következők: R13:40mV, R14:120mV, R15:38mV, a mérés közben az értékek változnak a melegedés miatt, R13-15 értéke csökken és R14 értéke nő.
(#) Alkotó válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A középső tranzisztoron kb. 3-szoros áram folyik mint a szélsőkön. Ezért melegszik jobban.
Ezzel nem lehet mit kezdeni, félvezetőt kell cserélni. Ha van miből válogatni, akkor olyat kell középre tenni, ami hasonló a szélsőkkel. A "hasonlóság" megállapítása viszont nem olyan egyszerű. Jobb híján mérd meg az erősítésüket, és ez alapján válogasd őket össze. Az igazi az lenne, ha egy nagyobb árammal előfeszítve tudnál mérni (kb. 1 A), de ha csak simán erősítést mérsz egy műszerrel, már akkor is sokkal közelebb leszel az egyformasághoz.
(#) Alkotó válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A félvezetők szórását, a válogatáson kívül az 1 db-ra csökkentéssel is lehet orvosolni. Ehhez persze egy kicsivel jobb félvezető kell, de a Proli007 remek terve alapján készült példány (és még néhány egyéb példány) remekül működik.
Itt indul azt hiszem az áramkör.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) riddler17 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Azt hiszem veszek majd később 3-3 precízebb tranzisztort és talán más tokozást is kipróbálok, addig marad ez a változat, ha eljön a csere ideje, akkor itt fogok majd érdeklődni, hogy milyen típust ajánlotok. Köszönöm szépen az eddigi temérdek segítséget és útmutatást!
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Szia. Nekem van egy tippem, hogy a 3 ellenállás nem is azonos értékű!
Riddler: emeld ki az ellenállás lábát a nyákból és mérd meg, hány ohmos!
(#) riddler17 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Hétfőn tudom majd megmérni, hétvégén nem leszek itthon.
(#) scooby_ válasza riddler17 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Sehol nem látok puffer kondenzátort! Hol van??
Ugye nem abban a pozícióban akarod bekötni, ahogy a nyákról kitűniK???
(#) szucsistvan123 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Üdv!
Alkotóhoz lenne egy kérdésem: (vagy aki tudja még)
Elkészítettem a tápnak a paneljét, és 3 alkatrészhely nem tiszta.
Az 1 és 2 részen a - táp és a poti kimenete közé kéne valami. De nem tudom mi. (ellenállás? kondi?). A 3, pontba szerintem kondi kéne. Igazam van? De egyik sincs rajta a beültetési rajzon. (ez az amit feltettél az én kérésemre)
(#) djcaveman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Üdv.
Melyik táppanelre gondolsz egész pontosan?
(#) szucsistvan123 válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Üdv!
Erre:
(#) qvasz2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
A rajzon minden alkatrésznek pozíció száma van. Melyikkel van gondod?
Csinálj egy képernyőmentést és paintban firkáld oda a rajzra, mert nem világos, miről beszélsz!
(#) szucsistvan123 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
A piros pöttyök a furatot jelzik.
A potméter kimenetéről megy az IC hez a sáv, és egy még egy másik forrponthoz is, aminek a párja a - táp sávján van. És ez mind 2 potinál. (ezt jó megmondtam! ) De ez nincs a beültetési rajzon, tehát a pozíciószámát sem tudom!
Itt egy kép, és a panelterv amit Alkotótól kaptam.
(#) qvasz2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Ez lesz az:
Bővebben: Link

Ez egy ellenállás, ami a poti megszakadásakor segít.
A dióda mellett pedig egy pici elkó van, talán 10 uF, ami a kimenetre kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) szucsistvan123 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Köszönöm!
Tehát a 2 ellenálláson kívül ugyan az a 2 NYÁK? (én úgy nézem igen, de jobb ha más is ránéz )
És ezek nélkül is működőképes igaz? Nem befolyásolja a szabályzást?
Köszi a segítséget ment a !
(#) janikukac hozzászólása Júl 4, 2015 /
 
Jó estét!
Van olyan személy, aki elkészítette már Frankye tápját , s van neki saját NYÁK-ja, Sprint Layout-ban rajzolva? Elküldené?
Lenne még 1-2 apró kérdésem, felteszem majd őket...
(#) qvasz2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 4, 2015 / 1
 
Ezek csak utólagos kiegészítések, hogy még jobb legyen a táp. Ha nem akarod beültetni, ezek nélkül is működik (sokunknál).
(#) szucsistvan123 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 4, 2015 /
 
Ha találok hozzá ellenállást, akkor beleteszem!
Köszi a választ!
Következő: »»   608 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem