Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciaváltó
 
Témaindító: sultann, idő: Feb 15, 2008
Lapozás: OK   1 / 99
(#) sultann hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
Segítséget kérek van egy omron 3g3jv A4007 -es frekiváltóm . a kimenetére 2.6kVA van írva a műszaki paramétere 1.1 kW-os motort ír.nekem 2.2 motorhoz kellene most jó vagy nem ?

kép 1.jpg
    
(#) 925 válasza sultann hozzászólására (») Feb 15, 2008 / 1
 
Hello az adatlapja szerint a maximális motor 1,1Kw ami ráköthető.Adatlap
nézd me te is, mellékelem.
(#) cszotyi válasza sultann hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Úgylátom, hogy saját magad oldottad meg a problémád. Mivel a pontot is magadnak adtad.
(#) valve válasza cszotyi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Még friss itt a fórumon, nemtudja mi-hogy működik. Elvégre nem-csak a pontért segítünk ugy-e?
(ezért nem-nevezzük -nek!)
(#) sultann válasza cszotyi hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
de akkor mit jelent az output 2.6 kVA ?
(#) cszotyi válasza valve hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ok ,
Elnézést mindenkitől , elszállt az agyam 1 kicsit.
(#) cszotyi válasza sultann hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
2,6kVA nemtom honnan van, de a lényeg , hogy 1,1kW os motrot lehet rákötni.
A 2,2kW-hoz az adatlap szerint az A4022 tipuső felel meg.
Ja a kVA nem egyenlő a kW-tal.
(#) sultann válasza cszotyi hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
P=U x I W=VA eddig ok. de nézd meg a mellékletem és arra adj választ mi a frász a 2.6 kVA

kép 1.jpg
    
(#) eSDi válasza sultann hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Igen P=U*I, aminek a mértékegysége [VA]. Akkor lesz belöle Watt [W], ha a hatásfokot is belekalkulálod...
(#) Dudus válasza eSDi hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Inkább teljesítménytényezőt használnék a hatásfok kifejezés helyett bár ugyanarról beszélünk, de az adatlapok inkább ezt az adatot tartalmazzák.
(#) Feri hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Bocs de a 3fázisú motor teljesítmény számítását a következő képlet adja:

P= gyök3 * U * I * cosfi * éta

U= vonali feszültség (400V)
I = motor áramfelvétele (adattábla szerint)
cosfi= teljsítménytényező (adattábla szerint)
éta = hatásfok (adattábla szerint)

(#) Dudus válasza Feri hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ha jól sejtem ez a tengelyen mért teljesítmény. Ha jól gondolom eddig a felvett elektromos teljesítményről (a VA és a W rejtelmeiről) beszéltünk.

(Az éta -ból gondoltam, hogy Te a tengelyen kijövőre írtad a képletet)

??

Üdv.: Zoli
(#) Pafi válasza Dudus hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Azt ti tudjátok, hogy miről beszéltetek, de ha a felvett villamos teljesítményről, akkor ott semmi keresnivalója a hatásfoknak. Még akkor sem, ha te sejted, hogy a teljesítménytényezővel keverte össze eSDi.
(#) Dudus válasza Pafi hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Tudod, én néha megpróbálom megérteni azt amit a másik ki akart fejezni és picit finomabb stílusban helyreigazítani. Ettől még a tények makacs dolgok és pontosan kell fogalmazni, igazad van.

Másrészről egy tanács, ha nem tartod tőlem ezt bántónak: Miután elmondtad, hogy úgy hülyeség ahogy van, leírhatnád, hogy pontosan hogyan is van, sokkal informatívabb lennél.

Üdv.: Zoli
(#) Feri válasza Dudus hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Az étát általában nem szokták használni, de a pontosság kedvéért azt is oda írtam.
(#) Pafi válasza Dudus hozzászólására (») Feb 16, 2008 / 4
 
Te megértheted, de attól még a tévedésekre nem kell bólogatni, mert akkor elterjednek.

1 fázis esetén a látszólagos teljesítmény: S=U*I [VA]
3 fázis esetén: S=Ufázis1*I1+Ufázis2*I2+Ufázis3*I3 ami szimmetrikus esetben S=3*Ufázis*I=gyök(3)*Uvonali*I-re egyszerűsödik. Ennek maximális értékét adták meg az adatlapon VA-ben.

Most ebből vagy megértett valamit sultann, vagy nem. Hogy miért léteznek ezek az egymásnak látszólag ellentmondó adatok, és hogy kell őket értelmezni, azt 10-15 óra alatt le lehetne vezetni, de ezt senkitől sem lehet elvárni.
(#) Dudus válasza Pafi hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Idézet:
„e megértheted, de attól még a tévedésekre nem kell bólogatni, mert akkor elterjednek.”


Ki is bólogatott?

Nem vártam el senkitől, nem vagyok telhetetlen, elvárásaim csak magammal szemben vannak és tényleg köszönök minden homályoszlató hozzászólást!

Köszönöm az összefoglalót! Már csak azt nem értik a topiclakók , hogy ebből a VA - ből, hogyan is lesz W.

( Aki érti arra nem vonatkozik!)

Mit is jelent a látszólagos teljesítmény, és a fázisszög ismeretében, hogyan számolható ki a többi. Valamint a kapacitív és az induktív fogyasztóktól elvonatkoztatva, mit is jelent ez pl. egy kapcsolóüzemű egységnél, hogyan értelmezhető ott a teljesítménytényező, ha az áramjel nem színuszos, de a halandó ránézve a szkóp ernyőjére valahogyan arra a ronda áramjelre azt látja hogy fázisban van a feszültséggel, és nem érti hol itt a fázisszög vagy "hogyisvanez".......

Az is elég lenne ( keresek már régen egy jó kis összefoglalót, mert nincs kedvem leírni) ha tudsz valahol egy értelmes doksit róla, esetleg ábrákkal.
(#) varadi hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Mikor fordúl az ember a forúmokhoz?
-mikor segitség kell!
Na szóval, olvasgattam itt a sok hozzászólásokat a frekiváltóhoz.
Mivel hogy nem vág közvetlen a tevékenységi körömben, meg aztán az 52 év is sok, ezért, nekem is új ez a frekiváltó dolog.
De szeretném megépiteni a RT95-ben közölt rajzot.
A CPV363 túl drága, ezért 6drb kűlső tranyóra gondoltam hűtőre.
Kontrétan tehát megépitette e valaki ezt a frekiváltót?
A "majki" nekem elég drága, mert már amennyiért az ő változatát meglehetne épiteni, annyiért már lehet szinte újjat venni.
Űdv Váradi
(#) Master_of_the_web hozzászólása Júl 30, 2008 / 1
 
Helló!

Korábban már segítettek itt a fórumon a következő cucc javításában: Omron Sysdrive AB007M-CE .

Ez mint kdierült, egy 200V os rendszerű frekiváltó, így csak egy fázisról lehet táplálni. A kimeneten a maximális scatlakoztatható teljesítmányű motor van rákötve. (0,75kW, 3 fázis)
A gond az lenne vele, hogyha beterheli az ember a motort, eléggé lelassul, csökken a nyomaték. Ez 50-60Hz-en még nem gond. De amikor a szalagfűrésszel amit ez hajt vasat akarnak vágni, amihez lassab sebesség kell, akkor annyira lelassul, hogy teljesen megáll szinte, vagyis használhatatlan erre a célra. A kérdésem az lenne, hogy van-e valami beállítás, amivel alacsonyabb frekin is tartja a nyomatékot, nem lassul be terheléskor. (kb. 20-30 Hz -en)
A leírását olvasva a szlipkompenzáció erre való. Ott adtak meg képleteket a paraméterek kiszámolására, de ahoz kéne pár adat a motorról. Aannak a táblájáról azomban szinte teljsesen lekopott a felirat, így nem lehet tudni róla semmit a teljesítményén kívül.

Kérdésem az lenne, hogy miylen paraméterekkel érhető el, hogy azért nagyjából megtartsa a nyomatékát a motor, ha nem is a legprecízebb számítások alapján beállítva, de úgy nagyjából, hogy azért lehessen használni.


üdv
(#) djgabi_8 hozzászólása Szept 14, 2008 /
 
csa
Van egy 100W 8Ohm és 50-60Hz-es erősítőm ezt szeretném hogy a hercet megnövelni ojan 2000Hz-ig és jólenne ha lenne benne egy poti.
Előreis kösz.
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 1, 2008 /
 
Helló!

Továbbra is fennáll a korábban leírt problémám.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy miként lehet beállítani azt hogy alacsonyabb frekin is megmaradjon a nyomaték.

Meg azt, hogy gyorsan induljon. Hiába állítom a felfutási időt rövidebbre, messze nem indul olyan gyorsan, mintha közvetlen tápot kapna a motor.
(#) Magorh hozzászólása Nov 13, 2008 /
 
Hali,

Van kettő felesleges új frekiváltóm, ha érdekel valakit.

- Mitsubishi FR-S540E-1,5K 3HP AC380-400V 50-60Hz
- Telemechanique ATV11HU18M2E 0,75KW 3/4HP 200/400V 50-60Hz

Ill. Fénysorompók (Omron)...

Érd.: Privát üzenetben
(#) lorant hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
sziasztok! a feszültsegvaltorol szeretnek erdeklödni ...megtudni par dolgot..szeretnek epiteni egy adagolo gepet ami egy aspirál alaku rudat hajtana meg ..es olyan kellene hogy egy adott helyzetben lasasban forogjon es en ezt tudjam valtoztatni legjobb lenne ugy hogy hömerseklet csökenesevel gyorsulna..de ez nem olyan fontos.. lenyeg hogy tudjam gyorsitani lassitani ..ha bárkinek lenne ötlete legyszives irja meg ..köszönöm
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Ez most egy vicc?
(#) lorant hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
őőő nem annak keszült..
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Többször is átolvastam, lehet fáradt vagyok, de én egyszerűen nem értem mit akarsz.
(#) idlob válasza lorant hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Van egy motor, ami spirál alakú eszközt forgat. Ennek a fordulatszámát kellene szabályozni. Manuálisan és/vagy a hőmérséklettel fordított arányban.
Ezért érdekli Loranttot valami feszültség szabályzó.
Gondolom ilyesmi akart lenni a kérdés... de nem Docsoban van a hiba ha nem érti, hanem mert nem sikerült egyetlen épkézláb mondatot sem összehozni. Erre figyelj jobban, mert hamarabb tudnak segíteni neked!
Ennyi adat még nem elég, légyszíves írjál többet a motor adatairól: névleges feszültség, egyen/váltóáramú, teljesítmény.
(#) Doncso válasza idlob hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Ja értem!! Frekvencia váltó kell neki!
(#) lorant válasza idlob hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
lényegébe nincs motrom.. de szinte bármiet betudok szerezni ..de mindenképp váltóáram ..es teljesitmeny böl sem kell nagy .. 600w os bőven eleg lenne..thx
(#) Doncso válasza lorant hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Halihóó, neked nem feszultsegvalto kell, hanem frekvencia váltó, olyat meg lehet venni, nem olyan drágáért, vagy van kapcsolás is hozzá. De az sem mindegy , hogy 1 vagy 3 fázisú, 230 v 380-as kell?
Következő: »»   1 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem