Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   368 / 577
(#) gkari válasza kérdező hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Szerintem ez min. 150VA. Ha autotrafónak használod, vigyázz, mert a 230V akkor is ott van!
(#) q765 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Kérdezdd meg miaz, lehet nekem lesz ilyen.. 30 év után nemérdemes legózni ilyenekkel. Fura, hogy 4 van belőle. Valami keleti lesz akkor. Nemvoltszép látni az biztos..
Én jobban fenntakadok a hangszórószöveten. Nemis látszódik, ne porladjon...
Ne görbítsetek itt ilyet...., mintha a szívem görbülne... Filmtechnikához beleshetnél..
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) Janó bácsi válasza q765 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Kérték tőlem csináljam meg, összehoztam, jó lett, nem foglalkozom tovább a témával.
(#) q765 válasza Janó bácsi hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Azthittem, nemilyen ipariasan foglalkozol a témával. Hozták - megvan - viszik . Megse 'szótam. Valahogy, valaki csöveket is így hajlít..

https://youtu.be/dRI0ZLTP6_0
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2015
(#) gbiro72 hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Köszöntök Mindenkit!

Az a kérdésem, hogy a képen lévő készüléknek mi a típusa?
(#) zolika60 válasza gbiro72 hozzászólására (») Aug 6, 2015 1 /
 
Azt nem tudom, de szerintem ez egy replika. A belsejéről nincs képed?
(#) gbiro72 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Sajnos nincs. Állítólag csöves rádió.
(#) kisgeri válasza gbiro72 hozzászólására (») Aug 6, 2015 / 1
 
Ha minden igaz, Terta Akció 1932-1934.
Bővebben: Link
kapcsolás
(#) gbiro72 válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, valóban Terta Akció sorozat egyike, kivéve a Budapestet.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Szert tettem egy Kékes és egy Tisza tv-re. Adás és videóbemenet híján miként lehet rá képet küldeni? Létezik valami konverter amivel lehet "adást" csinálni kompozit jelből?
Sokat google-ztam a témában, de még említés szinten se találtam semmi infót, viszont a youtube-on több videó tanúskodik róla, hogy sokan megoldották.. Lehet hadititok?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 / 1
 
Régi videomagnóból lehet bontani olyan tunert, aminek a bemenetére a videojelet és a hangjelet rácsatlakoztatva a kimeneten megjelenik a TV szignál.
U.i.: Nekem ilyen van itthon, ezzel működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) kadarist válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 / 1
 
Olyan modulátort (videomagnót) válassz, amely a VHF-sávban is kiadja az RF-jelet, mert ezek a régi készülékek nem működnek az UHF-sávban.
(#) Janó bácsi hozzászólása Aug 7, 2015 /
 
Ki akar egy jót röhögni?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) granpa válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Jól elgurult a bogyója!
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) ha9pi.feri válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Nem "rosszfogás"!
(#) gerleimarci válasza Janó bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Egy nullával több
(#) Gafly válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Mostanában gyakran szoktak így beregisztrálni nálunk is hasonlók. Aztán még nekik áll fentebb...
(#) (Felhasználó 20218) válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Köszönöm!

Van is itthon egy videó. Bár nem tudom az mekkora probléma, hogy a két tv közül egyik se folyamatos hangolású, hanem 12 fixen hangolt csatornájuk van.
(#) Massawa válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Ilyen csatornákranem igen fogsz video modulátort találni.
Ezek alap OIRT csatornák ( i - II. Sáv) - nagy ritkaság volt a video modulátorok között.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Esetleg próbálkozhatsz ezzel is.
(#) ronin75 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Az oszcillátor átméretezése után.
(#) zolika60 válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Miért a vhf sávban használható?
(#) ronin75 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Cikk szerint 500 MHz-en működik az oszcillátora. O12-es csatorna kb. 230MHz, a többi még lejebb van (O1 50MHz).
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Én vettem egy ilyen modulátort, ezzel etetem a TV-imet egy baluntrafó közbeiktatásával.
(#) küzmös Gergely válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 7, 2015 /
 
Én a videocső rácsára tettem a video komposit jelét. Földet földre. hangot becsatol a hangerőpotméterre. Érintésvédelmileg, és egyéb szempontból is aggályos! Figyelmet igényel!! De az nem ha pl. egy orion AT961-es hangmodul elejét (TBA120) építed be, és így legalább azon a pár csatornán lesz hang amit a készülék a kábelsávon fog. Nekem Kékesem van, és így van rajta "vétel". A hangmodul beépítése nagyon egyszerű, és nem kell az eredeti készülékbe belebarkácsolni. A 4 szál vezetékek (ebből 2 táp) eltávolításával visszaállítható az eredeti állapot.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2015
(#) Janó bácsi válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Régi fajra ős TV játékékból is ki lehet bányászni a modulátort, ezek rendszerint az alsó VHF sávokon üzemeltek. De a hangot meg kell oldani, mert általában CCIR-t normásak.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Aug 8, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, ezen már el tudok indulni.
(#) küzmös Gergely válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Hangmodul beépítése: 2 szál vezeték 0/+12V- a KF IC-nek. Modul 2-3-as láb. (Amit vehetsz sok helyről.. érdemes, a PCL82-es katódelkoról. Nem vicc.. ott van terhelhető 15V egyen. Én egy 470 ohm/2W-ot tettem rá és megvan a +12V ) Az IC bemenet (modul 9-es láb) egy szál derót amelyet antennaként átdugsz az aluserlegen, amelynek egyik oldala üres. (Ahogy lehajtod a Kékes panelt jobb felső oldalon található.) Majd a 4. szál a kis modul (c801-es) 100nf-os kondenzátora, ami tovább menne a TBA800 felé. No ezt felemeled és a végéről elhúzol egy szálat a hangerőpotméterre. S kész a hang. Egyszerűbb mint 1Mhz-es oszcillátort építeni, vagy az eredeti készüléket elhangolgatni.

Balluntrafó mindenképpen kell az illesztéshez. (240 ohm-75 ohm) Én egy régi.. anno színes videoton tévékhez adott kis antennát alakítottam át, e célra.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2015
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Aug 8, 2015 /
 
Sikerült kibontanom egy régi Sanyo video modulátorát (még nagyapa hozta Bécsből a videót), és egy barátomtól kaptam ballun trafót is. Ehhez gondolom már csak tápegységet kell csinálnom és bekötni.
(#) Janó bácsi válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Aug 8, 2015 /
 
Mint jól látható a felirat rajta, ez a modulátor a 30-39-es csatornán működik, neked meg az OIRT 1-12-ig kellene. Ezzel a modulátorral sem a Kékesre, sem a 403-asra nem tudsz jelet adni, ha csak át nem tekercseled az oszcillátorát. De ahhoz komoly műszerezettség kell.
Következő: »»   368 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem