Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CRT képernyő
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 27, 2007
Lapozás: OK   2 / 3
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Lehet, hogy a G1 két lábon is van, az anód az oldalán van. A G4 nek fókuszáló szerepe lenne, de azt egy gyűrű mágnessel elintézik. Úgyhogy lehet, hogy nincs bekötve.
Nem tudom, még sohasem találkoztam evvel a csővel.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok! A találkozón kaptam egy sony fekete-fehér monitort. Kamerákhoz lenne eredetileg. BNC csatlakozók vannak rajta.
Milyen video jellel működik? Kompozit videóval lehet tesztelni?
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Azért BNC, mert csak Barna, Narancs és Citrom jellel működik csak. Ha engem kérdezel, nekemadod...
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Nem igazán értem ezzel mit akarsz mondani.
(#) Gafly válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Idézet:
„Ha engem kérdezel, nekemadod...”

Idézet:
„Nem igazán értem ezzel mit akarsz mondani.”

Ha az segít, leírom ide angolul is, ha holnapig nincs megoldás
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) gerleimarci válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Utólag leesett, de valami értelmes ember megmondhatná, hogy milyen jellel dolgozik.
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Egy fénykép, vagy a feliratok, sokat segítene az értelmes embereknek is. Hány darab csatlakozó van rajta?
(#) gerleimarci válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Ilyen.
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Sima kompozittal próbáld ki. Baja nem lesz. (Mert az egy város )
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Roninnak igazavan. De vigyázz, nehogy felrobbanjon..
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Bekapcsolni bekapcsol, sípolis, de jel hiányában fekete. Megpróbálok szerkeszteni hozzá valami átalakítót RCA-ról BNC-re.
(#) Remci válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Pl ez jó hozzá.
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Sípol? Pedig ezek hegedülni szoktak Adjál neki jelet, akkor kifehéredik.
(#) gerleimarci válasza ronin75 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Működik. Nem vagyok tőle elájulva, de kaputelefonnak vagy hasonlónak jó lesz.
(#) q765 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Ahhozképest, hogy a börzén CRT-re vadásztam, ájulj csak el tőle.. : )
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) ronin75 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Mi kéne, hogy elájulj? Szinek?
(#) gerleimarci válasza q765 hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Ahhoz képest, hogy ingyen kaptam az egyik árústól a találkozón, ....
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Sziasztok.
Fojtattam a CRT monitorral a munkát. Letisztáztam a visszafejtett kapcsolási rajzot, feltöltöm. Arra már rájöttem, hogy a monitor 11V-ról működik, mert közvetlenül rá van kötve a képcső fűtése a táp bemenetre.
Ha jól értelmeztem a működését, akkor a 4011 által előállított négyszögjel által vezérelt T104 szaggassa meg a 11V DC-t, ezt transzformálja fel és állítja elő a megfelelő feszültséget. Vajon a PI1/7 bemenet mire szolgál? A képcső panelen ha jól gondolom akkor a videó erősítő van, akkor pedig a PI3/7 a video bemenet? Jól gondolom?
Feltöltöm a képcső adatlapját, köszönet érte Tóth Istvánnak.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Ma fojtattam.
Visszaszereltem a panelt és ráadtam a tápfeszültséget (10,5V). A labortápon 110mA-re állítottam be az áramkorlátot, amíg a képcső felfűtött addig ennél nagyobb áram folyt (volna, de a táp lekorlátozta), miután a képcső felfűtött az áramfelvétel visszaesett 70-80mA-re. Viszont a kijelzőn nem jelent meg a zöld pont (az eltérítő tekercseket nem kötöttem be).
A további munkálatokhoz segítséget kérnék, hogyan tovább? Próbáltam a T103-as bázisán oszcilloszkóppal megnézni, hogy az oszcillátor jár-e, de semmi. Nem tudom, hogy a PI1/7 bemenetre (T102 bázisa) nem kéne-e valami jelet kapcsolni?
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 15, 2015 /
 
Méregettem tovább.
Átmértem az összes passzív alkatrészt az oszcillátor fokozatban, mind jónak mutatkozott. Lemértem a tranzisztorokat is, azok is jók. Már csak a 4011 maradt, kiforrasztottam, dugdosós teszt panelon lepróbáltam, mint kiderült hibás. Kiszereltem még a sorvégtrafót, mert mozgott a felső kivezetése és mintha fel lett volna dagadva az alja, de kiforrasztva kiderült, hogy ilyen a kialakítása (sziloplaszt szerű anyaggal van kiöntve). A benne lévő tekercseket lemértem, egy sem szakadt vagy zárlatos. Menetzárlatra nem tudtam ellenőrizni. Úgy látszik csak a 4011 a hibás, már csak azt nem tudom, hogy külső hatás ölte-e meg, vagy a CRT modul hibás. De mivel a T102 ki volt forrasztva (előttem már próbálkoztak a javítással) így arra következtetek, hogy valami (túlfeszültség talán?) kívülről ölte meg. Teszek be egy 14 lábú foglalatot, szerzek egy új 4011-est azután majd kiderül.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2015
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Jól elírogatok magammal.
Kicseréltem a 4011-est. Bekapcsoltam és elindult a tápegység. Jól hallani, mert kegyetlenül sípol. Sajnos kép nem jelent meg. Meg kéne néznem, hogy az anódfeszültség meg van-e, de nem tudom hogyan. Nekem érintés nélküli fáziskémlelő jutott az eszembe, ki is próbáltam, a sorvégtrafóból kijövő drót mellett világít, de a sokszorozóból kijövő mellett nem.
Itt vannak képek: Bővebben: Link.
Esetleg ha valakinek más ötlete volna, hogy mit nézzek meg, szívesen hallgatom.
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Keresgéltem tovább.
Mint kiderült ezt a fajta feszültség sokszorozót (VTTV 2203-010) a minividi kis tévékben használták (lásd kép bal oldala). Megkerestem a minividi kapcsolási rajzát, hát ha abból valami közelebbit megtudok. Mellékelem a kapcsolási rajz egy részletét, ami a sokszorozót ábrázolja. Ez lehet a fehér téglatest belsejében? Mert ha igen és ez a hibás akkor ezt könnyű lesz leutánozni.
(#) ronin75 válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Szerintem a jól hallhatóan sípoló tápegység nem túl jó jel. Olyan mintha valahol zárlat vagy nagyobb terhelés lenne és lecsökkenne a táp frekvenciája. A sokszorozó után egyenfeszültség van, ezt nem biztos, hogy kimutatja a kémlelő. Lehet, hogy inkább mérni kellene.
(#) elektroncso válasza ronin75 hozzászólására (») Dec 16, 2015 /
 
Közben ez is rendbe jött, már nem sípol.
Idézet:
„A sokszorozó után egyenfeszültség van, ezt nem biztos, hogy kimutatja a kémlelő.”

Erre nem gondoltam, de igazad van.

Közben még az annó Sebi által feltöltött ehhez hasonló kijelzők dokumentációját átnéztem, hátha találok valami hasznosat és egy mondat szöget ütött a fejembe:
Idézet:
„A tápfeszültség bekapcsolásakor -videojel nélkül- a képernyő sötét marad.”

Igaz, hogy nem az enyémről van szó, de mind a kettőt a VIDEOTON gyártotta. Mondom lehet, hogy már működik, de mivel nem kötöttem rá jelet, nem ad életjelet magáról. És igen! Rákapcsolva egy DVD lejátszóról a kompozit videojelet (PI3/7 csatlakozóra) megjelenik egy vízszintes zöld csík. Persze a függőleges eltérítés még nem volt bekötve, meg talán nem is kompozit videojelhez van kitalálva, de ez volt kéznél. Nagyon boldog vagyok.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2015
(#) hamby555 hozzászólása Nov 14, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!

Van egy Siemens NC vezérlő és van benne egy 9"-os CRT monitor. Sajnos megadta magát. A sorkimenő kiforrasztása után megszűnt a zárlat, a többi alkatrész mérve jó. Az a sajnálatos helyzet, hogy nem találok ilyen sorkimenőt.

A panel száma: MAGNETEK 1051-09-100.

A sorkimenőn sajna nem látszik teljesen a sorozatszám.

Ha esetleg valaki tudna ezen panel alapján szerezni, akár komplett panelt, legyen kedves jelezni!
Köszönöm szépen.

Üdvözlettel!
(#) Endre22 hozzászólása Nov 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Van-e esetleg valakinek infója arról, hol lehetne rendelni ilyen, vagy ehhez hasonló CRT kijelzőt?
Hobbi projekthez kellene, de innét rendelve többe kerül a szállítás mint maga a cucc
(#) Inhouse válasza Endre22 hozzászólására (») Nov 4, 2020 / 1
 
Jé, első ránézésre pont ilyen volt egy kaputelefonban. Nem működik, mert megszakadt a vezető por nagyfeszültségű kapcsolódási pontnál.
Az Aliexpress-ről 4,84$-ért megjön, maga az ára ugyanannyi.
(#) szs hozzászólása Ápr 25, 2021 /
 
Előjött egy képernyőhiba, amit nem is kívánok megjavítani (17 éves monitor, valószínűleg olcsóbban veszek újat, mint ami pénzt és időt kívánna a megjavítás), de ha valaki ráér megválaszolni, hát kíváncsi lennék a miértre. Mert jó tudni, miért is mondok le valamiről.
A képeken nem tudom, mennyire látszik, a képernyő teteje fel, és széthúzódik, az alján a "tálca" szinte eltűnt, az alsó harmadban pedig olyasmi, mint egy gyűrött papír, vagy mint megázás. És ott a betűk is "gyűrődnek".
Volt már "lemágnesezés", és több órás kikapcsolás is (bár általában nem kapcsolom ki, de áramszünet volt pár napja)
Mégegyszer: nem javítani akarom, csak érdekes lenne megtudni, mi romlott meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Szia! Ha fokozatosan lett ilyen, akkor a függőleges eltérítés elektrolitkondenzátorai gyengültek le, esetleg a tápegység puffere. Ha régóta ilyen, akkor lehet, hogy csak a linearitást kellene beállítani.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 26, 2021 /
 
Mondhatni, szinte egyik napról a másikra?...
Bár felül némi vízszintes csíkozódás már régota észlelhető volt teljes ablakos böngésző tetejénél, ez a nagyon elhúzódás a múlt héten jött elő. Akkor még (a régi iskola szerinti) tetejére csapkodás visszahozta, aztán a hétvégére már helyreállíthatatlanul úgy maradt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2021
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem