Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   306 / 398
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Csak pár szavas hozzászólásokat merek írni a kérdés OFF jellege miatt. Itt azért gyúrjuk az ipart
(#) Tiggey válasza reloop hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Jogos, azért nem részletezek én se.
(#) kameleon2 válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Igaz. Megnöveltem 1k-ra a zener ellenállásokat, így már határon belül a teljesítmény. Azonban valóban itt már 300-as béta kell a működéshez - ami darlingtont feltételez.
(#) Tiggey válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2015 / 1
 
Régebben én is trükköztem stabil táppal. Mivel soros áteresztő tranyóssal játszottam én is, volt veszteség rendesen. A végeredmény az lett, hogy 2*200W kimenőhöz 1KW táptrafó, 2-es dróttal duplán tekerve. Igaz 28Kg. az erősítő, de atomstabil.
(#) kameleon2 válasza Tiggey hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Valami ilyesmire gondoltam a High-End megoldásnál.
(#) Tiggey válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Kicsit drágább megoldás, de hatásfokra, stabilitásra verhetetlen. Én ezt 4ohmra terveztem. 8-ra nem is kéne ekkora trafó.
(#) saca200 hozzászólása Szept 16, 2015 /
 
Sziasztok segitségeteket szeretném kérni.Ma gyártottam két quad 405-ös panelt be is üzemeltem az első gyönyörűen müxik.A másodiknál egyszerüen nincs magas, a mély az megvan nem tudom mi lehet az oka.A müveleti erösitő ict cseréltem de csak ugyanaz a hiba.120pf-os kondit cseréltem de csak nem jó.A bc300-as tranyót is cseréltem de semmi.Mit nézzek még át hogy legyen magas is a hangképbe.Várom válaszaitokat.Üdvözlettel :SACA
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
(#) Pioneer válasza saca200 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Nem lehet, hogy az 1nf-os kondi helyett 100nf-osat tettél bele?
(#) saca200 válasza Pioneer hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Nem de kicseréltem ujjra.A hiba még mindig fenn áll!!!
(#) reloop válasza saca200 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A C6-ról van szó. A kondit mérted, vagy a felirata alapján azonosítottad be?
(#) hapro válasza saca200 hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
R1-C1 nincs felcserélve? C3 ugyanolyan mint a másik panelon?
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 20, 2015 /
 
Sziasztok! Időközben megjöttek a 10.000µF/80V-os Hitano kondik is. Így lecseréltem a MM kondikat. Számottevő változás nincs. 2x57,6V-ot mértem tápfeszültségként. Most 20.000µF van egy tápon azaz összesen 4db 10.000µF-os. Összerakom a stabilizátort is, csak elvitte az időmet a kondik panelre applikálása és rögzítése. Végül arra jutottam, biztos, ami biztos a stabot külön tesztpanelre építem, így elhagyható, ha nem válik be. Sokan hümmögtek a dobozon belüli csatlakozások miatt. Én a Faston csatlakozókat kedvelem inkább. Igaz, hogy présszerszám kell a sarukhoz, de bombabiztos a kontaktus. Le sem lehet robbantani és könnyedebben szerelhetőek a panelek.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok! Tudom a táp miatt már sok vagyok kicsit, de volt itt téma az oldalon régebben: ez Igaz más témában. Alkalmas lehetne Quad táplálására szerintetek? Mert sokkal kisebb disszipációt eredményez az biztos, belefér a feszültségtartománya az 50V-os tartományba és elbírna a 4 Ohmos hangszórók hajtásával is. Mivel modulárisra készítettem a paneljeimet, ez is lehet egy opció. Este elkészült a BD 241/242-es zeneres változat. Találtam 25 Ohm 100W-os korlátozó ellenállásokat is, amik műterhelésként is megteszik a próbákhoz.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Meg szeretném építeni a "korszerűsített" Quad405-öt...újra!
A nyákkal vagyok gondban.
Van valakinek eladó nyákja, esetleg csinálna nekem valamennyiért 2db-ot? Nem beültetett kéne, alkatrészeim vannak hozzá, de ha van pl. végtranzisztorok nélküli verzió, az is jó lenne.
Eredeti Motorola 2N3773 lenne a vége, vagy Tesla KD3773.
Ha más nem, a nyákrajz meg van valahol, vagy valakinek pdf-ben?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015

nyakrajz.gif
    
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 21, 2015 /
 
Sziasztok! Ismét agyaltam, mivel letettem az egyszerű, letisztult erősítő építésről és inkább mindennapi használatra szeretném összerakni. A motoros potméter paneljére már rákerült egy 4 csatornás távirányítható bemenetválasztó, ami a reléimet vezérelné. Ilyen (melléklet) áramköri kialakításra gondoltam. Van ellenvélemény, kritika? A trafóm is tartalmaz kisebb megcsapolásokat, a műveleti erősítők tápját onnan gondoltam megoldani.
(#) pinyó39 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Hali!
Nem kritika, de én külön építem az előfokot (ha megunod (főleg a végfokot) könnyebb cserélni).
(#) Ge Lee válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Ettől a nyáktól a régebbi is jobb, inkább azt építsd meg, vagy valamelyik újabbat. Ennél a 2W-os ellenállások alatt szépen megbarnul a nyák mert nincs ami elvigye onnan a hőt, meg más problémája is van, de had ne emlékezzek rá így sok év távlatából. Szerintem a hogy ne tervezzünk nyákot tipikus példája.
(#) frissadam válasza frissadam hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Reloop fórum társ segítségével készült egy pár quad panelem a nyár folyamán. Most végeztem a dobozolással. Teszek fel pár képet. Köszönöm a segítséget utólag is!

Jelenleg a védőföld a dobozra van kötve. A táp földje és a bemenet földje a végfokpanelen van közösítve egy az egyben. Igazából jól szól. Kérdés érdemes e a tápföldet és a védőföldet összekötnöm? Kérdés, hogy a bemeneti föld és a táp föld közé tegyek e szembefordított diódákat ellenállással vagy más megoldást? Vagy hagyjam az egészet így ahogy van?

Köszi a válaszokat!
(#) Tiggey válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Ha már van paneled, akkor jó. Pár ellenállatot meg kell emelni, és nem is ég alatta a nyák. Párat építettem én is. Működik, nincs vele gond ha egyszer elkészül, DE a fóliavezetés kritikán aluli! Össze-vissza "cikáznak" a vezetősávok. A régebbi típusoknak sokkal egyszerűbb az utánépítése. Ugyebár TO3-as tokozású végtranyót szeretnél bele. Ahhoz úgyis szépíteni kéne rajta.
(#) kameleon2 válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Ezen már túl vagyok építettem csak végfokot, most kifejezetten kommersz célból szeretném összeépíteni. Legyen ilyen is.
(#) Moszkvai válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 21, 2015 /
 
Tessék! Katt ide! De van ettől sokkal korrektebb nyákterv. Keresd Alkotót ez ügyben.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Köszönöm!

@Ge Lee: Nekem kimondottan ez a nyákterv kell...retróból.
Anno megépítettem, pöccre indult, az ellenállások meg 5W-osak voltak benne megemelve. Nem volt gond.
Építettem belőle egy 4x100W-ost is,de elpasszoltam alkatrész áron...

Azért nyákterv, vagy linkje jöhet, hátha meggondolom magam, a tranzisztorokat úgyis huzaloznám...
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A végtranzisztorokat mindenképp huzaloznom kell: már megvan a borda szerelt tranzisztorokkal és fekve szeretném 1U dobozba(SMPS táppal!). És nem kell 2x100W, de egy ETD49-est beletolok! .
(Alkotót hol érem el?)
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Moszkvai válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Ez az Urbános nyákterv, méretezve és tükrözve van. Csak ki kell nyomtatni és felvasalni.
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Ezer köszönet!
Adott egy 10x50cm-es NYÁK.
(#) Alkotó válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nem neked szól a kritika, mert Te csak megosztottad, de a vonalvezetés több ponton sem a legésszerűbb. Pl. az IC lábak közti átvezetést ha lehet jobb elkerülni, amire lehetőség is van a melléklet alapján.
(#) Transztyuszeres válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szia Alkotó!

Tudsz ajánlani valami jobb nyáktervet(10x50cm-es nyák adott)?
A vég- és meghajtó tranzisztorok huzalozva lennének.

@Moszkvai: amit küldtél, az kinyomtatva szürke hátterű...(lehet én vagyok a balfék)
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) dokidoki válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Urbános tervek jellemzője a kezdetektől fogva, a 'nehezített nyák rajzolat.(ha ez az, mert nem néztem meg) Hogy inkább tőle vedd meg. Vagy csak fotózással tudd kínlódva lemásolni. Így lendíthető egy kicsit az egységcsomag piac. Ami ebben a gatya világban rendjén lévőnek is tűnhet.
(#) Gabó válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Én vasaltam két ilyen urbános nyákot, de gond nélkül "felment" a panelre.
Transztyuszeres: Mielőtt megkérdezed, be van ültetve teljesen, és nem üresek de ha kell megbeszélhetjük.
(#) Transztyuszeres válasza Gabó hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szereztem nyákot, megcsinálom magam. Ha kell megfestem tussal! Elsőt úgy csináltam, pöccre indult.
De megvárom Alkotó válaszát.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
Következő: »»   306 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem