Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3 fázisú motor irányváltása
Lapozás: OK   2 / 2
(#) pucuka válasza llaczo hozzászólására (») Szept 17, 2012 /
 
Szerintem is lehet, csak a pólusátkapcsolás bonyolult egy kissé. A továbbiakban pont úgy néz ki, mint egy közönséges 3f motor.
(#) llaczo hozzászólása Szept 18, 2012 /
 
Köszi a választ.
(#) mormogipapa hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Villanyszerelő gyakorlati vizsga előtt vagyok, segítséget szeretnék kérni. Aszinkron motor forgásirányváltás lesz az egyik feladat mágneskapcsolóval, a másik keresztreteszelés. Leírná valaki hogyan kell a mágneskapcsolóba kötni külön az aszinkront és külön a keresztreteszelést? Sajnos egyszer raktuk össze gyakorlaton azóta sem. xbs md09 9a 24v a mágneskapcsoló amibe be kell építeni köszi örök hálám
(#) dB_Thunder válasza mormogipapa hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
*
Szakmai könyvedben biztos benne van a kapcsolás. De:
Bővebben: Link
34.oldal..
De itt is belinkelték már, meg ki is beszélték....
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) mormogipapa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
* Kösz amit fölraktál.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014
(#) mormogipapa hozzászólása Júl 6, 2014 /
 
Helló.
Szerintetek ha vizsgán így összerakom a főáramkört és vezérlés fog működni? Reteszelés és forgásirányváltás Köszi
(#) VIM válasza mormogipapa hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Szia! Szerintem a nyomógomboknak is reteszelve kell lenniük, tehát nyitó-záró érintkezősnek és azon kell keresztül vinni a BE szálakat a megfelelő főáramköri kapcsolóba és azok kiesve záró érintkezőin keresztül kaphat az ellenkező irányú kapcsoló BE szálat. Tehát nincs olyan, hogy mindkét zöld gombot megnyomva működésbe tudnál hozni bármit is.
(#) Bakman válasza mormogipapa hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Ezt így, ebben a formában nem lehet megállapítani, lévén a segédérintkezők polaritána (alaphelyzetben nyitott vagy zárt) ismeretlen. A kuszaságról nem is beszélve. Egyáltalán hol vannak a behúzótekercsek kivezetései?
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
(#) Bakman válasza mormogipapa hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Inkább rajzoltam neked egyet. Értelemszerűen ez csak a segédérintkezőkre vonatkozik.

Retesz.jpg
    
(#) mormogipapa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
köszönöm
(#) frank tibor válasza mormogipapa hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Helló.
Két hét múlva szintén ebből vizsgázok.
Nekünk 230Voltos mágneskapcsolókkal kell elkészítenünk ezt a kapcsolást.
Amit rajzoltál teljesen jó, de vizsgán nem így csináljuk. zsompi rajza helyes ezt kell megtanulni. Szabványos rajzjelekkel együtt! Mínusz 10 pontért lehet kapcsolási rajzot kérni vizsgán nálunk.
Amit Bakman rajzolt jó, de ilyet meg pláne nem csinálunk vizsgán.
Sok sikert, jó tanulást.
(#) Bakman válasza frank tibor hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Én is azt rajzoltam le (utólag megnézve), csak a segédérintkezők egymás fölés vannak rendezve.
(#) kivancsi4 válasza frank tibor hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Szia!
Az elmélet és a gyakorlat mindég kisebb,nagyobb mértékben eltér egymástól, tehát a tanultakat érdemes a gyakorlati tapasztalatokkal kiegészíteni. Amennyiben úgy kérik tőletek az iskolában, rajzoljátok és kössétek úgy, de a gyakorlatban, egészítsétek ki , tegyétek bolondbiztossá, higgyétek el megéri. Próbáljátok ki a gyakorlatban az általatok bemutatott kapcsolással a következőt: tartsátok lenyomva a KI gombot, majd mindkét BE gombot nyomjátok le, tartsátok lenyomva őket(mindhárom gomb lenyomva), majd ,csak a KI gombot eresszétek fel. Az erősáramú rész nélkül próbáljátok!!!
Sok sikert. A helyes megoldást már itt közzétették.
(#) Tomi111 válasza kivancsi4 hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Üdv!
Hát masszív zárlat lesz az eredmény valószínűleg. Szerintem ezért is írta feljebb VIM, hogy a gombokat is reteszelni kell(ene).
(#) Bakman válasza kivancsi4 hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Elsősorban az a kérdés, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre. Pl. a nyomógombok hány áramkörösek? mormogipapa rajzán csak egy. Bolondbiztossá lehet tenni úgy is, hogy a bekapcsoló nyomógombok helyett egy egy (on) - off - (on) kapcsolót használsz, így elő sem fordulhat olyan eset, hogy a kettőt egyszerre nyomod meg. Lehet hozzáépíteni időzítőt is, hogy a kikapcsolás után még egy ideig ne lehessen a másik irányba bekapcsolni stb. A lehetőségek végtelenek, csak a meglévő eszközök és a fantázia szab határt.
(#) szabobence9310 hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Egy 3 fázisú villanymotorhoz szeretnék bekötni egy Koncar típusú irányváltós kapcsolót. De a hozzá való papíron lévő rajzokat nem értem így nem tudom bekötni. Egy másik kapcsolót be tudtam kötni e szerint a kapcsolási rajz szerint Rajz.
De ennél ez nem sikerült. Szóval a segítségeteket kérném.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) pont válasza szabobence9310 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Akkor mérd ki egy csipogóval, szakadásvizsgálóval. Az egyik fázis bármelyik Be állásban ugyan ott "jön ki". a másik kettő meg felcserélődik. Bővebben: Link
(#) sityuka80 hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok.

Az irányváltást meg lehet oldani nyomógombbal is?
Tehát amíg nyomom addig megy abba az irányba!

Köszönettel.
(#) pont válasza sityuka80 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Meglehet oldani, de tudni kellene mekkora motor milyen felhasználásban, mert az azonnali irányváltás problémás lehet.
(#) erbe válasza sityuka80 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Igen. De nem szabad egy gombra bízni. Egyikkel jobbra megy, másikkal balra és mindkét gombon belül kell lenni szakító érintkezőknek is, amivel meg lehet védeni az összezárástól, egyszerre működéstől. Ha mindkét gombot egyszerre nyomod, nem kaphat feszültséget. Ez gombonként 3 nyitó, 3 záró érintkező. Lehet spórolni az egyik fázis védelmének kihagyásával, de az az egy érintkező nem fog elszegényíteni.
(#) sityuka80 válasza pont hozzászólására (») Szept 24, 2015 / 1
 
Áttételes motor.
Nagyon keveset forog.
Fel-le emel.
Akkor megkérek valakit, hogy készítsen nekem egyet.
(#) sityuka80 válasza erbe hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Kaphatnék pár linket, hogy mire lenne szükség a megépítéshez?

köszönettel.
(#) erbe válasza sityuka80 hozzászólására (») Szept 24, 2015 / 1
 
Már korábban is írtam. 2 db nyomógomb, 3 nyitó és 3 záró érintkezővel.
(#) sityuka80 válasza erbe hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ok, köszi.

Ennyi lenne csak?

üdv.
(#) gabesz34 válasza Aynnas hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Szia, a rajzon mágneskapcsolónként 1 NO és 1NC szerepel.
(#) gabesz34 hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Megerősítést kérek hogy ez nyomógombos forgásirányváltó kapcsolás jó-e?
Köszönőm
(#) Peter65 válasza gabesz34 hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Szia!
Szerintem hiányzik róla az öntartás, azaz csak addig húz meg K-ball és K-jobb, amíg a nyomógombot nyomod.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem