Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1323 / 1674
(#) proli007 válasza killbill hozzászólására (») Szept 18, 2015 / 1
 
"Lehet szines, főleg feketére eloxált, de festeni soha nem szokták." Ez ma már nem biztos, hogy igaz, mert valaha olvastam olyan mikrópólusos festékről, ami jelentősen növeli a hűtőfelület nagyságát..
(#) (Felhasználó 46585) válasza proli007 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Van ilyen, a VBKM is használta annak idején, de sosem tudtam hozzájutni. De ha szép a hűtő felülete, szép a megmunkálás, akkor nekem jobban tetszik, ha nincs festve, vagy eloxálva.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) morzsa15 hozzászólása Szept 20, 2015 / 3
 
Sziasztok!

Elkèszült a 3x3x3-as led kockám 16f628-al tökèletesen műkődik! Szeretnèm megköszönni a fórum társak segítsègeit! Ha nem lettetek volna mèg mindig nèznèm mièrt nem indul el.

Záráskènt egy videó sajnos nem tükrözi a valóságot, sokkal látványosabb èlőben!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
(#) Gránátalma válasza zosza18 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
Szia!
Kis fa pálcára szoktam tűzőgéppel csiszolóvásznat lőnni, azzal ki lehet tisztítani a foltokat szép fényesre a bordán.
Számomra is furcsa a trafó meg a borda festése, de az egész amúgy gyönyörű. Gratulálok hozzá!
(#) Abukodonozo hozzászólása Szept 22, 2015 / 6
 
Egy régi japán Sony CD-t csövesítettem meg, íme
(#) zosza18 válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Köszönöm!
Ki fogom próbálni.
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 22, 2015 / 2
 
Sziasztok!

Kb. 20 év után újra építek egy quad405-öt. Itt tart:
Festés, mint a régi szép időkben...műnyomó hiány, sima lapra nyomtattam ki és jól rásütöttem.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) keszeg01 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Jó napot.
Bővebben lehet róla tudni ?
(#) Transztyuszeres hozzászólása Szept 22, 2015 / 1
 
Már itt tart a korszerűsített Quad405 projekt:
(egy mosás, csiszolás még rá fér)
Kicsit rövidítettem a NYÁK-on, mert huzalozva lesznek a végtranyók.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) szucsistvan123 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Talán mégsem ártott volna beszerezni fotópapírt! (bármilyen papírboltba kapható)
Mert így nem lett szép! (mondjuk senki nem nézi az alját, ha elkészül... )
(#) tkovacs válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 22, 2015 / 14
 
Tesztelés alatt a 3 fázisú fogyasztásmérőm. A szoftver is szépen alakul, nemsokára kiteszem a villanyóra szekrénybe és jöhetnek az élő adatok.
(#) Transztyuszeres válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Nem műnyomó kéne? Fotópapír az van, de tudtommal az issza a festéket, mint állat, nem jó. Vagy mégis?
(#) Csupasz válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Műnyomó kell, vagy valami fényes reklámújság.
(#) gerleimarci válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Én magazinpapírt szoktam használni.
(#) kameleon2 válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 22, 2015 2 /
 
Szia! Csak egy kérdés, mindamellett, hogy szuper és le a kalappal.... Miért? Fillérekért lehet M-buszos és MODBUS-os hitelesített és hitelesíthető mérőket kapni, DIN sínes kivitelben is. Ezeket a szolgáltató is elfogadja. Például ilyeneket, és ilyeneket (háromfázisú kínai)
(#) Transztyuszeres válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Egyszer kipróbálom, köszi!
(#) szucsistvan123 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A fényes fotópapír az tökéletes erre a célra! Én mindig azt használom!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
135 és 150g közötti a legjobb!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) tkovacs válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 22, 2015 / 5
 
Hát megleptél a kérdéseddel pont itt. Végülis mindent lehet kapni. Ezért ne építenénk bármit is? Nos érdekelt a téma és mint mindenből rengeteget tanul az ember a fejlesztése kapcsán amit máshol is hasznosíthat. Nem érdekel mit lehet kapni és azok mit tudnak. Ez azt tudja amit én kitalálok, nem pedig amit más. Ez pl. WiFi-n keresztül érhető el a helyi hálózatomból, és azt naplóz majd ami engem érdekel.
(#) Transztyuszeres válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Le a kalappal.
Én itt elbújhatok a Quad405-ömmel...
Igaz SMPS lesz hozzá gyártva, az nem piskóta.
(#) szili83 hozzászólása Szept 22, 2015 / 6
 
6Sz19 PP
(#) kameleon2 válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Csak érdekelt a motivációd, hogy miért szeretnél csőben lyukat? Persze én is csinálok sok dolgot amit más már igen. Sokszor drágábban is - a tanulásért cserébe. De a te munkád kivitele messze nem tűnt hobbi kategóriának. Ha ezt egy próbapanelen látom - nem kérdeztem volna. De ez nagyon profinak néz ki. Abszolút respekt.
(#) Istvanpisti válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szia!
Nagyon jól néz ki gratulálok.
Lenne néhány kérdésem:
1. A túlfeszültség védelmet hogyan oldottad meg?
2. Csak alap harmonikust mérsz (50Hz), (pl. alul áteresztő szűrővel, FFT-vel), vagy ezek nélkül?
3. Van-e galvanikus leválasztás?
4. Az ATMEGA328 ADC-jét használod, vagy valamilyen spéci IC-t, illetve mekkora a mintavételi frekvencia?
(#) papus51 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 22, 2015 / 1
 
Nem túl sprőd?
(#) tkovacs válasza Istvanpisti hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Szia!
Akkor sorjában válaszolok.
1.) A fázisok 440KOhm bemenő impedanciájú osztóra mennek, amelyek 880-ad részére osztja a 230V-ot. Ezt erősíti fel egy műveleti erősítő. 4,4KV-os feszültségnek kellene lenni ahhoz, hogy a műveleti erősítőr bemenetére nagyobb feszültség jusson, mint a tápfeszültsége. Erre nem számítok ezért nincs benne semmi túlfeszültséglevezető, bár két sima antiparalell diódával is könnyen megoldható lenne.
2.) 2KHz-es mintavételi frekvenciával veszek mintákat az áram illetve a feszültség jelalakokból. Ez azt jelenti, hogy még a 20. harmónikus (1KHZ) tartalom is megfelelően van jelen.
3.) A feszültség mérésnél nincs galvanikus leválasztás csak nagy bemenőimpedancia (440K), az árammérésnél az áramváltó kis toroidoknál viszont igen.
4.) MCP3204-es 12 bites ADC-t használok, a mintavétel sebessége 2kSPS.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Abukodonozo válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Az opamp-es előerősítőt dupla egy triódával helyettesítettem. A fórumon azt hiszem EcoPityu vetette fel az ötletet először, több információt a Csöves CD topikban találsz vagy ezen az oldalon!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Istvanpisti válasza tkovacs hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Köszönöm a válaszodat.
Én a magam részéről javasolnám varisztor és szupresszor dióda beépítését, nem az üzemi feszültség megemelkedése miatt, mert abban igazad van, hogy az nem nőhet 4,4 kV-ig. De, a légköri és/vagy kapcsolási túlfeszültség simán lehet pár 10kV-os néhány usec impulzussal, ami kártékony lehet. A gyári elektronikus mérőkben is van ilyen védelem.
Ettől eltekintve ötletes az eszköz és annak WI-FI-n való elérése, sok sikert az üzemeltetéshez!
(#) tkovacs válasza Istvanpisti hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia! Minden bizonnyal igazad van és érdemes tenni bele túlfeszültség védelmet. A végleges verzióban meg is fogom tenni, úgyis összejött már pár apróbb változtatás a harveren. Egyenlőre elvagyok a szoftver fejlesztésével és a tesztekkel. Csak egy érdekesség, már azt hittem valami baj van a szoftverrel, mert egy kompakt fénycsővel is teszteltem és a cos(fi) 0,55-öt mutatott. Utánanéztem a fénycső adatlapjában és valóban ennyi. Szerencsétlen áramszolgáltatók biztosan nem örülnek ezek tömeges elterjedésének, hiszen jelentősen megnöveli a hálózatukban lévő látszólagos teljesítményt mikozben a lakossági villanyórák a Wattos hasznos fogyasztást mérik.
(#) konyak6 hozzászólása Szept 25, 2015 / 2
 
DSO138 2.4" TFT Digital Oscilloscope Kit. Kb 5000 ft volt(ebay). Működik. Nekem, amatőrnek egyenlőre tökéletes. Már csak valami doboz kell neki.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015

IMG00483.jpg
    
(#) DanyyX válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Fillérekért? 30-40.000 Ft egy valamire való cucc nagykerben 40% kedvezménnyel. A cégnél ABB-t használunk, áramváltós és direkt mérőket egyaránt modbus-on, de csak a socomec volt alatta árban, ami műszakilag nem felelt meg. Maradjunk annyiban, ha boltban kell venni magánemberként, 50.000 Ft alatt nem kapsz használhatót... mellesleg ezek mind Cl.1 (1%) NEM HITELES mérők. A hiteles Cl0.5 ára ennek másfélszerese.
Következő: »»   1323 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem