Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1326 / 1672
(#) mark.budai válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Szia! Engem a toroid pontos mérete és típusa érdekelne, illetve hogy honnan lehet beszerezni?
(#) Transztyuszeres válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
nem tudom, úgy kaptam. Az anyagát sem tudom, kicsit melegszik...
(#) soos csaba hozzászólása Okt 3, 2015 / 5
 
Sziasztok!
Ma készen lettem a kis PCL82-es csővel el látott 2W/4ohm erősítőmmel.
Most már teljesen zaj mentes az erősítő, és szépen muzsikál!
(#) Transztyuszeres válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Grat!
(#) konyak6 hozzászólása Okt 3, 2015 / 3
 
Ma bedobozoltam a DSO138 Oszcilloszkópot. A famunka elég távol áll tőlem. A kábelcsatlakozót fordítva forrasztottam be, így egyszerűbb volt a dobozolás. Rendeltem hosszú szárú nyomógombokat (ebay). Az még hiányzik. A feliratozás nem a legszebb, de nekem jó. Egy TDA7293-al teszteltem, ami +-33v-ot kap.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2015
(#) Hurkafej1 válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Szép lett!
Az enyém sajnos már egy ideje stagnál, de jó ötlet ez a fa dobozolás. Milyen akkuval működik?
(#) konyak6 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
9V-os elemmel működik. Adapterről folyamatosan megy, elemről kapcsolható. A hátlapon van a kapcsolója.
(#) Bakman válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Ügyes! Ilyen elemtartót hol lehet venni?
(#) konyak6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Ebay. Nagyon sokféle kialakításban kapható olcsón.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Semmi extra, csak meg kellett oldani, hogy ne csak beépített antenna legyen. Így legalább jól néz ki az asztalon és a padláson is! Hátha valakinek megtetszik!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
(#) Csupasz válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Szia! Ha rövid a nyomógomb, tegyél be ledet. Levágod a lábait, és annak szép formás a fejrésze.
(#) Csupasz válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 7, 2015 / 3
 
Ebbe az órába is az került, mert rövid volt a két állító kapcsoló.

DSC_0428.jpg
    
(#) Mircsof válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Nagyon jól lehet ily módon használni a ledeket kapcsolóként! Bővebben: Link Igaz nem világit, de nagyon illik a kijelzőhöz a piros színű led, amit ha megnyomok akkor a kijelzőn megjelenik a beállított érték.
(#) konyak6 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Ez jó ötlet. De rendeltem hosszú szárú nyomógombot.Első körben azzal próbálkozom.
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Lehet persze plexit is bemarni. Mondjuk így.
(#) Mircsof válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ez is jól néz ki! Viszont ehhez már gép is kell.
(#) kameleon2 válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Ez tény, hogy gép kell. De van itt jó pár fórumtárs akinek már van - lehet válogatni. Régen úgy csináltam, hogy rossz gépekből szedtem össze a gombokat.
(#) dbase hozzászólása Okt 10, 2015 / 3
 
Nyitva-zárva ledes tábla 234db zöld led 8asával sorba kötve és 240db piros led 10esével sorba kötve. 21V-ról 5mA/ sorba kötés. Eléggé lefárasztott....
Bocsi a képért csak telo van a közelbe,
(#) Kovabe válasza dbase hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Nem unatkoztál, már a lyukak kifúrás isfárasztó lehetett.
(#) csatti2 válasza dbase hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Együttérzek veled, eszembe juttatja azt a projektemet, amikor 150db 5050-es smd led-et ültettem be (mindegyikben 3 dióda volt) plussz 90db 603-as balansz ellenállást...
(#) csatti2 hozzászólása Okt 10, 2015 / 3
 
Erről jut eszembe, hogy sose osztottam meg ezt a projektet. Ez egy barátom lányának készült, aki műkörmösként dolgozik és szeretett volna egy nagy teljesítményű szabályozható de színstabil lámpát.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) csatti2 hozzászólása Okt 10, 2015 / 3
 
Ráadásként pedig itt egy másik kísérletem. Ez egy 4-20mA-es kétvezetékes hőmérsékletszenzor (4V-tól 10V-ig működik, de igény szerint ez a tartomány 2,5V - 35V-ig is kibővíthető). A betápon jelentkező terhelés maga a jel. Itt a kihívás az volt, hogy a teljes elektronika fogyasztását 4mA alá kellett szorítani (végül 2,5mA lett). Illetve, hogy vigyázni kellett arra, hogy gyakorlatilag minden fogyasztónak az áramát is mérni kellett. -30C-től 70C-ig lehet mérni vele bár az alacsonyabb hőmérsékleteknél nem túl pontos (NTC karakterisztika, ugye), végül 0-70C-ig kalibráltam. Egy ATTINY13 végzi a mérést és két PWM jel összeboronálásával elméleti 16bites DAC-ja van (a zaj, illetve az ADC 10bites felbontása miatt ennek nem sok jelentősége van, de az egy PWM 8bitjénél mindenesetre sokkal jobb a végeredmény).
Az áramkör egész jól sikerült, de találtam pár gyenge pontot, amit viszont elég könnyű javítani. Sajna a betáp feszültség változásának hatására az LDO kimenete driftel annyit, ami elég a teljes bemenő fesztartományon egy kb 1%-os hibához (két lépcsős feszkonverzióval ez a probléma megszüntethető). A TVS dióda szivárgó árama pedig szintén rontotta a pontosságot (ezért inkább kiszedtem).
A két műszer csak azért volt mert ellenőriztem, hogy még nem mászott-e el valamelyik a másikhoz képest.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) Csupasz válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 11, 2015 / 2
 
Innen már csak egy ugrás, ha bekötöd a ledet, és megnyomáskor világít is!
(#) dbase válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Elég melós de arról nem is beszélve most készül a párja plusz a szokásos benzinkút totem kijelző 1200leddel...összesen több mitn 2000 megint!
(#) Mircsof hozzászólása Okt 12, 2015 / 3
 
Sziasztok!
Íme a legújabb kreálmányom. Ez attila 86 forrasztó állomása dobozolva, és egy két hasznos funkcióval kiegészítve.
A belsejéről sajnos nincs fotóm, mert már besötétedett. Kicsit hasonlít egyébként egy tömegkarambol képeihez a belső rész, csak nem olyan véres.
A sorkapocs letöréskor keletkezett darabokat már levágtam rolla, csak a kép ezt megelőzte!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
(#) kaqkk hozzászólása Okt 12, 2015 / 3
 
Végre én is építettem már valamit (hosszú szünet után) sokáig a cnc-mmel voltam elfoglalva . Hat mérőhelyes lcd-s hőmérő lm35 "szenzorokkal" és pic16f877 "mikrovezérlővel"
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Szia! Ez tetszik. Publikus a belvilága, kapcsolási rajz, stb.?
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
A kapcsolási rajz - nyákterv publkus lehet , de sajnos a pic programját a megrendelő kérésére nem adhatom át senkinek . A tervben van két optocsatoló és pár nyomógomb ezek a későbbi továbbfejlesztéshez kerültek bele (telefonos riasztás) az egyik optó hív egy ggyorsgombbal a másik szakítja a hívást meghatározott idő után . Egy régi nokia teló lesz a "gsm modul"
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) vyky hozzászólása Okt 15, 2015 / 1
 
Sziasztok,szerényen én is beállnék a sorba. Attiny2313 RGB led
(#) papus51 válasza vyky hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ez jó, csak vigyázz a színkeveréssel, nehogy tiltott önkényuralmi jelkép legyen a végén.
Következő: »»   1326 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem