Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   573 / 1127
(#) Szabi1 válasza golem hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Érdekes... Bevált módszer erre hogy minden perifériát szedj ki, csak az alaplapot, tápot, procit, hűtést, ramot hagyd meg, minden mást csatlakozz ki. Ha úgy megyen, akkor egyenként csatlakoztasd a kihúzott dolgokat. Végül kiderül hogy miért...
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok. Egy fujitsu ESPRIMO E5615 -ös gépet szereztem be, és remekül működik, a szükséges felvarrások után viszont egy teljesértékű gép lesz.
Azlenne a kérdésem, hogy ebbe a gépbe mekkora processzort lehet berakni?
Jelenleg, egy 2,4Ghz -es 3800+ -os Athlon64 -van benne. Az alaplap AM2 vagy AM2+ -os.
Próbáltam ezügyben orientálódni, de nem sok sikerrel.
Előre is köszönet.
(#) nagym6 hozzászólása Okt 23, 2015 /
 
Sziasztok. Ősrégi ISA és EISA buszokkal kapcsolatban lenne kérdésem.
Van egy ilyen kártyám, nem tudom, hogy ISA vagy EISA. Az ISA alaplapi slot egy hosszabb, és egy rövidebb részből áll. Pin számozásuk hosszabb szakaszon Ax, Bx, rövidebb szakaszon Cx, Dx. Kártyámon csak a hosszabb szakaszba való csatlakozó rész van, rövidebb szakasz üresen marad.
Jól értelmezem, hogy egymással kompatibilisek, miközben ISA 8, 16, EISA 32 bites?
Működhet így? DOS alatt menne, akkor beüzemelése hogy történne? Becsatlakoztatom a kártyát, gép indul, driverprogram telepítve, és jó lenne?
Köszönöm.
A számítógép még WIN 98 korabeli, az van rajta, mellékelt képen lévő slot nem az, csak ilyen van rajta 2 db.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015

isa.jpg
    
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
Jól értelmezed az elejét. A képen 16 bites isa csatlakozó van, ebbe dughatsz 8 bitest is, aminek csak a hosszú csatlakozója van. Az eisa igész más, nem kompatibilis az előbbiekkel.
(#) coyote55 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
A 8 bites ISA csatlakozót szokták "XT" csatlakozónak is hívni, a 16 bitest pedig "AT" csatlakozónak. Ez már történelem...
(#) didyman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
Visszafelé kompatibilis az EISA is.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Tehát mindenképpen passzol a kártyám, válaszok szerint, akármilyen ISA, EISA. A telepítés jó úgy, ahogy előbb írtam?
Köszönöm.
(#) didyman válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
DOS-nál nincs ilyen klasszikus értelemben vett telepítő. A PC kártya még nem PNP, valószínűleg erőforrásokat kell beállítani neki jumperekkel. Ezután DOS alatt ezeket az erőforrásokat szintén meg kell adni az őt elérő illesztőprogramnak, amit vagy annak egyszerű telepítője, vagy te másolsz be valahova, és adsz hozzá a config.sys/autoexec.bat fájlokban megfelelően paraméterezve. Pontosan milyen kártya ez?
(#) nagym6 válasza didyman hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
IEEE-488 azaz GPIB kártya. De amit leírtál nekem annyira magas, hogy úgy néz ki bukik a dolog. Driverében van "INSTALL.EXE", ez nem old meg mindent?
A kártyán van egy 8-as dip kapcsolósor, meg talán jumperek is.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) SzervízMacska válasza didyman hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Szerintem fizikailag más volt a csatlakozója, így fel sem merülhet a kompatibilitás lehetősége.
(#) didyman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 23, 2015 / 1
 
Úgy volt kialakítva, hogy mind a PC, mind az AT csatolót tudta fogadni és kezelni. Nézz csak utána. Ez volt a nagy előnye az MCA-val szemben.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) didyman válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nem biztos, hogy annyira bonyolult. Csak a kártya erőforrásait a gépben lévő többi perifériára tekintettel kell beállítani (hogy ne legyen ütközés), és a szoftveres oldal meg erről nem fog tudni, így be kell írni. Próbáld ki a telepítőt, hogy mit csinál, kérdez-e dolgokat.
(#) nagym6 válasza didyman hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Köszönöm, ez már holnap lesz.
(#) SzervízMacska válasza didyman hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Megnéztem, valóban beleszuszakolhatóak az eisa csatlakozóba a 8 és 16 bites isa kártyák, de gyakorlati haszna nemigen volt. Az akkori alaplapokon volt bőven az előbbiekből, eszébe nem jutott senkinek, hogy pl. a hangkártyáját az egy szem eisa slotba dugja. Egyébként ez a csatoló a kezdeti 486-os időkben lett bevezetve. Talán még pont van valahol egy ilyen alaplapom. A mai pnp megoldásokhoz képest kihívás volt gépet építeni, de azokból a gépekből még manapság is sok teszi hibátlanul a dolgát...
(#) SzervízMacska válasza didyman hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Némely gyártó a pcb-re nyomtatta a puskát a konfiguràláshoz, mások nem. Utóbbi esetben csak a gyári doksi segít...
(#) didyman válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Régi, szép idők.
(#) Gabó hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Szeretnék érdeklődni, hogy ki milyen router ajánlana. Keret 10e lenne rá kb. Eddig Dlink volt, de már kicsit kiszolgálta magát, a 10évével. Wifi és giga lan ami gondolom már alap, de valami olyan kellene, ami ugyan ilyen megbízható, és 1-2év múlva nem adja be a kulcsot. A kinézet, ebben az esetbe nem létfontosság, nem a szoba dísze lesz, meg nem is olyan helyen van a hálózat központja
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2015
(#) eSDi válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Üdv!

Ha kell a Gigabites WAN és LAN akkor nem biztos hogy megúszod a 10eFt-os keret átlépése nélkül. Én a 2.4GHz-es WiFi-vel rendelkezők közül a TP-Link TL-WR1043ND-t ajánlom.
A Dual-Band-es változatóból pedig a TP-Link TL-WDR3600-at. Ez utóbbit használom nagy megelégedettséggel, bár egy ötössel több volt az ára. Most lehet már drágább is.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
A 10e keret, nem kőbevésett, tehát, ha az ár/érték arány megfelelő, akkor lehet kicsit több is. Ez a tp link megbízható márka?
(#) eSDi válasza Gabó hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Megbízható, legalábbis nekem még nem volt olyan ami tönkre ment. Régebbi modelleknél a teljesítménnyel volt probléma (sok Peer to Peer kapcsolatnál elfogyott a memória), de ezek már bírják a strapát. A gigabites szériába már egy kisebb PC-t raknak bele, a WDR3600-ban például 560MHz-en ketyeg a proci 128MB RAM társaságában. Nekem még nem sikerült kiakasztani. A WiFi sebessége kiváló, a 100/50-es netet gond nélkül áttolja rajta, ha van megfelelő eszköz a másik oldalon. A LAN részére pedig semmi kivetnivalót nem tudok említeni.
(#) Gabó válasza eSDi hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Pont erre a teljesítmény problémára gondoltam, a megbízhatóságon belül. Pont amit írtál, hogy elfogyott a memória, ilyet hallottam, és ezek szerint javították. A WR1043at néztem, az iponnál 14e. Az még pont belefér.
Köszi az infókat
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2015
(#) golem hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Most néztem az internet sebeségemet ki irta hogy Ping 19 ms Letöltés 15Mb/s Feltöltés 2Mb/s.
Mi ez a ping mekora érték a jó?
(#) Bakman válasza golem hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A ping egy jelzőcsomag. A gép kiküldi a célállomásra, az pedig válaszol rá. A gép a kiküldés és a megérkezés közötti időt méri. A 19 ms egy jó érték, de természetesen ez csak azt mutatja meg, hogy a vizsgált szerverről mennyi idő alatt jön vissza a jel.

Küldj egy ping-et pl. egy biztosan Japánban lévő szerver felé, tuti hosszabb idő jön ki. Pl.:

  1. $ ping -c 1 google.com
  2. PING google.com (216.58.209.174): 56 data bytes
  3. 64 bytes from 216.58.209.174: icmp_seq=0 ttl=56 time=12.063 ms
  4.  
  5. $ ping -c 1 m.softonic.jp
  6. PING m.softonic.jp (46.28.209.75): 56 data bytes
  7. 64 bytes from 46.28.209.75: icmp_seq=0 ttl=46 time=55.562 ms
(#) didyman hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Az pont elég is, a ping szolgáltató irányában azért érdekes, hogy a közbenső hálózati eszközökön mekkora veszteség léphet fel összesen és hogy ez alkalmassá teszi-e a rendes netezésre, VOIP, játékok használatára.
(#) Gombszem válasza Bakman hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
-c kapcsoló már nincs a ping parancseszközök között.
(#) Bakman válasza Gombszem hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Lehet, hogy Windows-on és/vagy Linux-on nincs, de Mac OS X alatt van.
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!
Ezeket a parancsokat hová kell beírni?
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Max OS X alatt van egy Terminal nevű program, abba. Vagy: Network Utility -> Ping. Utóbbi egy grafikus felület a ping programhoz.
(#) didyman hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
MAc OS X. Most nem nézem meg, hogy a -c micsoda, de amiket kiír, azokat a Linuxos és a Windowsos ping is kiírja. Amúgy bármelyik rendszer alatt, egy parancssort előrángatva lehet használni általánosan ping domain-név alakban.. De szerintem sokkal célravezetőbb a pingtest.net használata a vonal minőségének mérésére.
(#) Bakman válasza didyman hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Nem teljesen mindegy? Én csak a magyarázat kedvéért írtam/mutattam két példát, hogy hogyan is kell értelmezni a ping válaszidejét.
Következő: »»   573 / 1127
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem