Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   618 / 839
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Ez igen, komoly összefoglaló
Minden esetre a BS250et tuti meg kell fordítani, és ha úgy sem lesz jó elkezdem diagnosztizálni.
Köszönöm a segítséget
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2015
(#) siletto válasza siletto hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Megfordítottam a BS250 alkatrészt, így a LED is jó lett, illetve visszakerestem, hogy a feszültség poti vezetékeit rossz sorrendben dugtam bele a csatlakozóba, ezért nem lehetett feszt állítani.
Ezeket megcsináltam, és már szinte teljesen jó, azon kívül, hogy az e-fuse akkor is letilt, ha épp nem áramkorlátos módban van
(#) proli007 válasza siletto hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Meg kell mérni az R24-en a feszültséget, kikapcsolt piros Led mellett. Annak közel nullának kell lenni. Ha nem annyi, akkor vagy nem megfelelő értékű az R24, vagy a BS170-el gond van.
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Az értéke 2,2kOhm, és van feszültség rajta.
Ha nullára tekerem az áramkorlát potit, akkor 1.1V, és a led is halványan világít már, de maximum(3A állásnál is 0,9V)

Akkor most cseréljem ki a BS170-es alkatrészt?
(#) proli007 válasza siletto hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Előbb meg kell mérni P1 3A állása mellett R25 és R26 feszültségét. Abból meg lehet tudni, hogy az U3a kimenete nem megy le eléggé és a Q4 Fet a küszöbfeszültségének közelében van, vagy az OPA kimenete nem megy le kellő képen a negatív táp közelébe, vagy tényleg a BS170 a hibás. Az R26 feszültségének adatlap szerint 0,8V alatt kellene lenin ekkor, hogy a Fet biztosan zárni tudjon. Ha ezt megközelíti R26 Feszültsége, akkor csökkenteni kell az R26 értékét.
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Megmértem az ellenállások értékét, megfelelőek(100 és 470 kOhm)
R25:ön 1,5V, R26-on 7V esik, gondolom az nem jó.
(#) proli007 válasza siletto hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Valami árulás van, mert ezek szerint az U3a kimenete 8,5V-on van. Holott 1V alatt kellene lennie. Vagy be van kapcsolva az E-fuse és be van billenve, vagy valami hiba van.
Meg kellene mérni az U3a 1-2-3 lábain a feszültséget. (A DCP ponthoz képest.)
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Megmértem a Graetz + kivezetése és az 1-2-3 lábak közötti feszültséget terheléssel (rövidzár) és üresjáratban is, 3A beállításnál gondolom itt a terheléses a lényeg.
1 : 3.3V, bekapcsolt e-fuseval 0,15V
2: 0.7V, bekapcsolt e-fuseval kétszer ennyi
3: végig 0.7V

üresjáratban
1: 10.6V és 0.64V
2: 0V és 1.58V
3: 0.65V végig
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) proli007 válasza siletto hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hello! A műveleti erősítő kimenete, nem megy le a negatív táp közelébe 1,4V alá. Cseréld ki a 470kohm-ot 100kohm-ra. (Elég lett volna terheletlenül és E-Fuse nélkül mérni..)
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Lecseréltem, és jobb lett. Ha bekapcsolom az E-fuse funkciót, nem tilt le... Kivéve ha kb 500mA alatt van az árambeállító poti, mert akkor üresjáratban is kigyúl az áramkorlát led és letilt. Egyébként a kimenet minimuma nem ment lejjebb. Nem tudom miért produkálja ezt, lehet, hogx a logikai FET miatt, vagy nem tudom. Azt hiszem félreteszem kicsit, és próbálkozok tovább majd ha beszereztem a kapcsolásban szereplőt
(#) proli007 válasza siletto hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Mindig mérni kell. A Led csak akkor világíthat, ha R2 feszültsége kisebb mint R20-on eső feszültség. Ha nincs terhelés a kimeneten, akkor R20-on eső feszültségnek nullának kell lenni.
A Fet-nél pedig ellenőrizni kell a GS feszültséget. Ha az a küszöbfeszültség alatt van, nem lehet kimenti feszültség. Ha van, rossz a Fet, vagy az áramkörnél még hiba van.
De cseppet gyanús, hogy ennyi problémád van vele..
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) siletto válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hát, a FET eBayről érkezett, szóval lehet hogy valami átcímkézett kukás darab, nemtudom.

Minden esetre most félreteszem, és később is folytatom
(#) siletto válasza siletto hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Nem tudtam már módosítani sajnos
A FET küszöbfeszültsége min 1 max 2v, míg teljesen letekert potinál is 2.5V-ot kap, szóval az, hogy nem lehet nullára vinni a kimenetet érthető. Lehet hogy ez minden hiba okozója.
Egyébként E-fuse nélkül, és azon kívül hogy nem tudom nullára vinni a kimenetet jól működik. Ha bekapcsolom ezt a funkciót akkor jön ki, hogy 500mA beállítás alatt üresjáratban is áramkorlátra vált
(#) Hp41C válasza siletto hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A BS170 Ugst feszültsége az adatlap szerint elérheti a 3V -ot is. Esetleg VN2222 a L@mex -től.
(#) siletto válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Köszönöm, azt hiszem rendelek hozzá egy bele való FET-et, és akkor megszűnnek gondjaim.

Annyi a kérdéses, hogy akkor az R26-ot cseréljem vissza 100k-ról 470k-ra?
(#) dddemeter hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok ,Meg szeretném épiteni az alább láthato Alkoto 2.7.4.b-v2 tápegységet de nem találok vasaláshoz alkalmas nyáktervet hozzá ha valakinek megvan legyen szives segitsen ki vele .Elöre is köszönöm a joszándékot üdv dddemeter.
(#) orcika70 válasza dddemeter hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
(#) dddemeter válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szia erröl van szo ,valahogy átsiklottam felette , nagyon nagyon szépen köszönöm a gyors segitséget üdv ddddemeter.
(#) Toth Attila hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Sikerült befejeznem az smps 1 labortáp dobozolását, melyről itt van pár fotó.
(#) Toth Attila hozzászólása Okt 27, 2015 /
 
Na még két fotó.
(#) Ge Lee válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 28, 2015 1 / 1
 
Nem nagyon értem miért lett ez SMPS-re keresztelve amikor nem az. Hagyományos hálózati trafó->step down előszabályozó->analóg áteresztő. Ha körülnézel a neten fogsz találni SMPS labortáp rajzot, és abban nem fogsz látni ilyen böszme trafót.
(#) Kovidivi válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Gratulálok, szép kis táp, biztos szuper lesz használni! Főleg mikor nagyobb áramot veszel ki, mint amit a trafó tudna, és még nem is melegszik. Mikor 5V 2A-re lesz szükséged, meg fogod hálálni a kapcsolóüzemű előszabályzót! A normál áteresztős táp ilyenkor majd felforr.
(#) Toth Attila válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 28, 2015 /
 
Szia. Hogy miért lett ez a táp, és az utódja is SMPS-nek elnevezve, azt talán a szerzőtől kérdezd meg. Én vettem a fáradságot és megépítettem dobozolással együtt, és mindezt házilag. Egyébként a böszme trafó 38 voltos és tud 10 ampert amit a labortáp is le tud adni. Ne vedd sértésnek amit írtam, de nekem egy éves munkám van benne, amit Attila86-nak köszönhetünk!
(#) Ge Lee válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 29, 2015 / 1
 
Nem veszem annak, és a kitartásodat is díjazom, csak ez nem smps labortáp. Nekem van olyan, és abban nincs 50Hz-es trafó. Ha már a hangfal sem fal...
(#) Toth Attila válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 29, 2015 / 1
 
Köszönöm az elismerést. Valóban nem teljesen kapcsoló üzemű, számomra kihívás volt a megépítése.
(#) Melphi válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 29, 2015 / 1
 
Nagyon szép munka, én is megépítettem a tápot de én a II verziót, nem volt egyszerű, és nem volt olcsó, de megérte, annyira szeretem mit ha a gyerekem lenne, nagyon hálás kapcsolás, engem nem érdekel más mit mond, én szeretem és kész.
Nekem így néz ki a tápom, én kb fél évig építettem.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Okt 29, 2015 / 1
 
Ja és kb kettő éve megelégedéssel használom, vannak akik letesznek valamit az asztalra és bizonyítanak, és vannak akik ezeket az ebereket pontozzák, erről szól az élet.
Még egyszer köszönöm Attilának.
(#) pucuka válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Nevezd MMPS -nek. (Mixed Mode Power Supply)
(#) Toth Attila válasza Melphi hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Helló!
Gratulálok a szimmetrikus tápodhoz! Ahogy látom Te sem unatkoztál az építés idején. A pic-es panelmérő nagyon feldobja! Számomra a II-verzió panelterve az smd-alkatrészekkel nagy falat lett volna. A házi vasalásos technikával nem mertem nekiállni, panelt készíttetni viszont nem akartam. Igazából nem nagyon fogom kihasználni a tápomat, megtetszett a különleges kapcsolás ami jóval eltér az áteresztős tranzisztorostól és nekiláttam. Sikerült és büszke vagyok rá.
(#) Melphi válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Legyél is, és leld benne örömödet, én is ezt teszem.
Következő: »»   618 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem