Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   309 / 398
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Hát gyanítom, hogy egyik egységcsomag sem fog tudni még hasonlót sem a mostani rendszered. Egységcsomagból építkezni (szerintem és nem akarok megbántani senkit sem) a kispénzű elektronikához nem nagyon konyító "wattmániások" szoktak. A QUAD-nak megvan egy sajátos hangzása ami valakinek vagy tetszik vagy sem, de azért nem egy audiophile erősítő.

Idézet:
„btw egy mk3-as net audiós végerősítő kb 80.000ft”
Azon a linken amit mutattál, ettől jóval több és az még csak egy végfok panel. Hol van még attól egy kész erősítő.
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
köszönöm a választ! akkor személy szerint mit javasolnál? Ez az első alkalom, hogy ilyenre vállalkozom
(#) Pali79 válasza NOGRP90 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Hát nem is tudom. Inkább azt mondom, hogy ÉN azt csinálnám, hogy keresek itt a mellékletekben egy kész tervet (főleg Alkotóét javasolnám, mert azt amatőr eszközökkel könnyebb megcsinálni) megcsinálnám vagy megcsináltatnám hozzá a nyákot, megbízható forrásból beszerezném a terv szerinti alkatrészeket és azt raknám össze. Persze ez még csak a végfok, kell még táp, nem árt valami normális védelem, hangszínszabályzó és persze egy nagyon szép doboz, különben a Marantz mellett elég hülyén fog mutatni.
Még annyit hozzátennék, hogy a Te helyedben lehet valami csövesben gondolkodnék. Az tud igazán egy szoba dísze lenni.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) NOGRP90 válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
köszi, átgondolom és szétnézek itt a rajzok között.
(#) zolek hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Üdv. Megépítettem Alkotó 5.1v quad405 -t, jól szól de nekem mély jön ki jobban melyik alkatrészt cseréljem hogy magas jöjjön előtérbe.
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Egy végfok átvitele relatív nagyon egyenes a megszólalásra tervezett sávban. Nem árt ellenőrizni esetleg egy mérőprogrammal.
Ha a hangkép el van tolódva, akkor sokkal valószínűbb a hangszóró körül keresni az okokat. Itt lényegesen nagyobb eltérések lehetnek a lineárishoz képest.
(#) zolek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Szia Alkotó, ez a munkád is remek, dicséret érte kettő hangszórón próbáltam ki.
te mit javasolsz.
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Üdv! Mi van a C6 1nF kondenzátorodra írva értéknek? A 10nF szokott ilyen tréfát űzni.
(#) zolek válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Hello reloop. 1nk100
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Más alkatrész nem tud ilyen látványosan hatni a magas és mély hangok arányára. A jelforrás, kábelezés és a hangsugárzók egyéb erősítővel megfelelően működnek?
(#) zolek válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Igen. conductoron jól müködik.
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Mérd R12-t, esetleg 33k a 3k3 helyett.
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Csak a biztonság kedvéért ellenőrizd le a C6 értékét. Ha nincs ilyen célműszered, akkor tegyél be egy más fajtát, de szintén 1nF-osat (nálam kerámia van).
(#) zolek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
1nF-ad most nincs vennem kell.
(#) zolek válasza reloop hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Megmértem, 3k3 van beültetve
(#) reloop válasza zolek hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Volna még a C8 nagyságrendi hibája..., de igazából nem tudjuk a mély-magas arány most milyen és pontosan milyenre is szeretnéd változtatni. Az erősítő helyes megépítése esetén egyenes átvitelű és semelyik része nem hivatott a hangszín szabályzására.
Alapvetően hibás értékkel beültetett alkatrészeket kerestünk eddig.
(#) zolek hozzászólása Nov 2, 2015 /
 
Uraim holnap folytatom, jó éjszakát.
(#) zolek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Hello! Találtam 1nF-os kerámia kondit igaz bontott alkatrész de javulást hozott, kicseréltem a C8-at igaz ahelyett csak 100pF-at van most bent a változás érezhetőbb. A hangzást azt még szoknom kell.Már több órája nyúzom egy tablet-ről, még annyit hozzá tennék hogy azt vettem észre itt a topik-ban volt szó róla lámpával való élesztés, bele szól a hangzásba, ha bent hagyom torzított hangerőnövelésnél ,kivettem és ellenállást tettem oda és az is megszünt.
Én ezt tapasztaltam.

Köszönöm Alkotó és reloop a segítségeteket.
(#) Alkotó válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Az áramkorlátként szolgáló izzó vagy ellenállás csak az élesztéshez kell. Arra hivatott, hogy az esetleges hibák káros hatásait tompítsa.
Funkciójukból adódóan, az erősítőt nem lehet terhelni ha ezek bent vannak.
(#) zolek válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Video:

https://youtu.be/FzSH09Qdg6w

Ha olvassák a topikot nem esnek ebbe a hibába mások is, ez is egy tanulság a sok közül.
(#) 769gregory válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Szia !
Ne haragudj, nem rosszindulatból mondom, de ha ezekről a hangsugárzókkal "méred" a végfok átvitelét, amit a videón látni, akkor nincs ok kritizálni a végfokot. Normális hangdobozokkal, megfelelő helyen (pozíció, szoba csillapítása, stb.) lehet várni a megfelelő átvitelt. Én is megépítettem, nekem pedig kicsit kevés a mély, de tudom a hangdobozaim technikai korlátait, pénzem meg nincs másikra jelenleg. Ezt be kell számítani ilyenkor.
(#) zolek válasza 769gregory hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Hello! Mint hangtechnikus milyen hangsugárzót ajánlasz .

Ránézésre ezekről mit mondasz mi az amit láttál .
Ne kímélj .
(#) flóri01 válasza zolek hozzászólására (») Nov 3, 2015 / 1
 
Hello!

Nekem ilyenem van: http://s41.photobucket.com/user/Moos3h/media/DSCF2198.jpg.html
1 pár eminence delta 15 lfa, jól beváltak, és tetszik a hangja
(#) frissadam hozzászólása Nov 6, 2015 /
 
Helló!

Van egy negatív táp kimenetes quadom. Valaki tud esetleg segíteni? Szerintem dióda hiba de már a 270 Ohm körül sem stimmel valami.

Mérés.png
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szia! R30, vagy T7. T7 emitter feszültség megmutatja. Ha +24V, akkor T7.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
De T7 emitterének nem 24V-on kellene lennie normál esetben?
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Egyébként +24-et mérek rajt....
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szegény T7 bázis-emitter diódája el van égve/szakadva, vagy nem érintkezik a bázisa T4 emitterrel. A bázis-emitter feszültség nem lehet 1V-nál nagyobb ép tranyó esetén.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Értem és meg is van a hiba. Köszi!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
A bázis emitter feszültségem 0 V.
Következő: »»   309 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem