Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   310 / 398
(#) balog válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Szia Alkotó!
Feltudnád rakni a quad-odban megépített előfok nyáktervét.köszi előre is.
(#) Alkotó válasza balog hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ennek a kapcsolásnak többféle panelterve is van. Most egy kétpaneles változatot mellékeltem. Egyik az előfok, másik a stabilizátor, amik pontosan egymás fölé helyezhetőek. Így a legkisebb a helyfoglalás.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Helló kicseréltem a 2 meghajtó tranyót. Felraktam a méréseket. Kimeneten még mindig negatív táp.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015

Mérés.png
    
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
A T7-nél bázis-emitter zárlat van. Okozhatja akár T5 is, vagy R24, vagy csak összefolyt az ón valahol.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Kösz a segítséget! T5 Hiba, cseréltem és megy. Nagy frekin gerjed a panel. Füllel hallható és fűt. Raktam B-C közé végtranyón 10n kondit. Egyel jobb lett utána. Kérdés, hogy rossz értékű nanós pikós kondi lehet valahol? Vagy tennem kellene máshova is? Vagy tervezési hiba? Panel szerintem nem szed össze ennyi zavart de én csak laikus vagyok. Saját tervezésű panelem van és a Ludwig féle dupla BD-s kapcsolást terveztem meg. +- 50V-on nagyon fűt viszont kevésbé hallható a gerjedés. +-24V-on olyan hangja van mint egy rádiónak lehalkítva mikor nincs csatornán. Nagyobb feszen simán csak "ideges" a hangja és fűt....
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
A C10 120pF kondit vedd nagyobbra. Lehet csak pontatlan és 100pF sincs a valóságban.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Köszi a segítséget. Egyel jobb lett. De szerintem még mindig nagyon fűt. 220pF került bele amúgy.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
A 220p erős túlzás. D7, D8 nem zárlatos? R29 (22 ohm) szakadását is nézd meg.
(#) balog1998 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Üdv.
Lenne egy olyan kérdésem ,hogy quadba elég egy 200VA 2x48V-os toroid trafó?
(#) Ge Lee válasza balog1998 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
A teljesítménye lehetne több (250-300W körül) a szekunder viszont túl sok, olyan 2x35V körül kellene a +/-50V-hoz.
(#) balog1998 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Ok.köszönöm a választ
(#) balog1998 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Üdv.
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nagyon melegszik az IC és kimeneten 0V helyett több mint 2V esik mi lehet a probléma?
(#) Pali79 válasza balog1998 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Találsz itt kapcsolást amire rá vannak írva a feszültség értékek. Annak megfelelően mérd végig a panelt és tedd fel ide az eredményt. reloop kolléga abból már tudni fogja hol keresd a hibát.
(#) balog1998 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Rendben csak nekem kicsit más a kapcsolási rajzom és nem csak hogy nagyon meleg de füstölt is egy picit.
(#) reloop válasza balog1998 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Szia! Linkeld be a rajzot és fotózd le a panelt!
(#) balog1998 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
Itt van egy fotó és a kapcsolás.
(#) levaitamas válasza balog1998 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
+-50V nem sok a BD249C-nek?
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2015
(#) balog1998 hozzászólása Dec 4, 2015 /
 
AZ adatlapja szerint nem de ebbe nem BD249C van csak helytesitő TIP35C .
(#) levaitamas válasza balog1998 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Ok, csak a rossz tapasztalatomat írtam le. +-45VDC-ről és 8Ohm-ra hajtottam az Urbán félét (kettőt összehidalva), de mindig elszálltak.
(#) Alkotó válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Talán csak szerencsém van, de nálam +-56V-ról mennek, több éve folyamatosan. De ezzel együtt is, vannak ettől nagyobb feszültségtűrésű tranzisztorok is.
(#) Alkotó válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
A hídba kötés, terhelés szempontjából kritikus lehet, mert a hangszóró impedancia megoszlik a híd erősítőin, tehát egyet-egyet csak a fele terhel.
(#) reloop válasza balog1998 hozzászólására (») Dec 4, 2015 /
 
Így más sikerült képbe kerülni. Mekkora tápfeszültséget kap/kapott az IC?
(#) levaitamas válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Híd nélkül simán viszi a 4Ohm-ot, ezért számítottam arra, hogy hídban nem lesz gond a 8Ohm. Elképzelhetőnek tartom, hogy sikerült hamis tranzisztorra akadni.
(#) Bödör Balázs hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok! Birtokomba jutott egy hibás Quad 405. Meg szeretném javítani. A Rádiótechnikás változat 2N3442 és BD242C tranyókkal. Az egyik fele torzít, recseg, a másik kilövöldözi a biztiket, és a pozitív tápot mérem a kimeneten (persze amíg élnek a biztik). Kellene egy kis segítség, hogy mit csináljak vele. Használni szeretném, sok helyről hallottam hogy jó Eléggé új vagyok a témában.

Annyira azért nem bonyolult a magyar nyelv, hogy legalább a legelemibb szabályait ne lehessen betartani!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) reloop válasza Bödör Balázs hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia! Kezd a teljesítménytranzisztorok kimérésével Bővebben: Link.
(#) Pali79 hozzászólása Dec 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy QUAD, "az egyik fele nem működik" jelzéssel. Gondoltam a javításból tanulhatok valamit. A hibás oldal tápbiztosítékai ki voltak égve. Kicseréltem, de a bekapcsolás pillanatában kicsapta mindkettőt. Készítettem két képet a "betegről". Hol kezdjem a hibakeresést? Kezdjem én is a tranzisztorok kimérésével?
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia! Az A és a B osztályú végtranzisztorokat mérd ki!
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Segíts egy picit! Azok melyikek? Ki kell forrasztanom a helyéről vagy benne is meg lehet mérni?
(#) flóri01 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Egy észrevétel: az egyik 560 ohmos teljesítmény ellenállás el van égve (az 1w-os)
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Én lehet, hogy egy kis denszeszes, fogkefés mosdással kezdeném...
Következő: »»   310 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem