Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szünetmentes táp javítása, élesztése
Lapozás: OK   21 / 43
(#) bobyka23 válasza didyman hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
milyen szoftverrel tusok rácsatlakozni a szünetmentesre
(#) didyman válasza bobyka23 hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Arra gondolok, hogy nem jegyzem meg név szerint, hogy mikor, ki, milyen UPS-ről érdeklődik. De ha a régebbi kérdésedre válaszul fűzöd a következő kérdést, akkor egyből tudjuk. SU1000INET? APC-től letöltöd a Powerchute aktuális verzióját, az való hozzá.
(#) Djatis hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Elég kezdő vagyok a témában de lenne egy kérdésem.
Kábel tévém van meg egy DVB-T set top box-om van.
Na most a DVB-t boxot lehet e átalakítani kábelesre esetleg valami kiegészítővel ?
(#) didyman válasza Djatis hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Szünetmentes DVB-T box?
Amúgy, nem.
(#) Joe_001 válasza Djatis hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
A T DVB-C-t használ. más rendszer.
(#) pietro hozzászólása Okt 4, 2015 /
 
Hi,
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1667.html?pg=8
ezen a képen szereplő két kicsi transzformátor adatait keresem, de nem találom.
Valaki tudna segíteni, vagy linket küldeni a paramétereiről?
(#) nzozz hozzászólása Okt 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Azok a szünetmentesek, amelyek nem kimondottan tiszta szinuszos jelet állítanak elő, használhatók erősítők (pl. saját építésű Quad 405) táplálására vagy ott már okozhatnak valami problémát? Ilyesmi UPS -ről lenne szó, a régebbi évjáratok közül.

Köszönöm
(#) KBal76 hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Sziasztok,
Hozzám került egy évek óta porosodó szünetmentes, Fiskars PS10. Az akkuk 0V-osak, és persze így se kép se hang. Két darab 12V/7Ah akku lakott benne, amit kivettem most. Ránézésre érintetlen gyári állapotban van belül (kívül is egész szép).
Meg szeretnék győződni róla, hogy egyáltalán érdemes-e beleinvesztálni akkukat (és használni), vagy valami hibája is van (és akkor elbontom, vagy megkísérlem a javítását).
Ki hogyan szokta ezt a tyúk-tojás gondot megoldani?
B.
(#) antikzsolt válasza KBal76 hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Szerzek próba aksikat. Ha jó akkor veszek bele.
(#) mikrokapcsolo válasza KBal76 hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Helló! Esetleg, ha akad egy labortáp, ami tud 24(27)V-ot és pár ampert, azzal ki lehet próbálni. Ha nincs, próbaakku valahonnan kölcsönbe.
(#) Trivium93 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Szerintem párhuzamosan vannak kötve. Ha párhuzamos akkor elég 12-14V is.
Ki lehet próbálni, ha meg akkor érdemes aksit venni bele.
(#) brauns hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy APC Smart 750XL szünetmentesem, cseréltem akksit de az újrainditás után az akkumulátor töltöttségét jelző 5 led egyszerre villog, normális ez a jelenség mert az előző akksival ezt nem csinálta? Találkozott valaki ilyen problémával
Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!
(#) antikzsolt válasza brauns hozzászólására (») Okt 24, 2015 /
 
Itt tudsz utánnajárni.
Bővebben: Link
(#) gaborp hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Apc Smart sua1000-es szünetmentes tápom. Minden tökéletesen működik rajta, kivéve egy dolgot 27,4- 27,6V helyett csak 25,1V-tal tölti az akkukat. Javítható ezen próbléma valamilyen módon? Emiatt nem merem benne hagyni az új akkukat, szerintem kevés ez a töltő feszültség.
Kérem aki tud segíteni válaszoljon.
Köszönöm!
(#) bobyka23 válasza gaborp hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Szia!Volt már felújítva a gép?Töltés fesz szabályzót nekem is kicserélték+ pár kondit.Közel 10 e fizettem a szervizben
(#) kapufa hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Szép napot !

lenne egy kérdésem ,esetleg valaki tudna-e küldeni egy rajzot,hogyan kell bekötni a szünetmentes be-ki részét a lakás főelosztójába ?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) gaborp válasza bobyka23 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Helló!
Valaki már egyszer cserélt benne akkumulátorokat. Ha jól emlékszem nem láttam rajta javításra utaló jelet. Igazából ha tudnám hol keressem ezeket én is ki tudnám cserélni.
(#) erbe válasza gaborp hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ha hosszabb ideig járatod hálózatpótló módban és utána alacsony marad a feszültség illetve 1 nap alatt nem emelkedik 27V fölé, akkor nincs töltése. Nem ismerem a kapcsolását, de meg lehet keresni.
(#) erbe válasza kapufa hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Idézet:
„hogyan kell bekötni a szünetmentes be-ki részét a lakás főelosztójába ?”

Nem szokás. A néhány védett eszközt kell a szünetmentes után kötni.
Ahhoz, hogy bármit szünetmentesről tudjál működtetni, ami egy háztartásban előfordulhat, ahhoz ~ 5kVA-es szünetmentes kellene. Erről nem írtál.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) gaborp válasza erbe hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Úgy emlékszen stabilan tartja a 25,1V-ot bármilyen töltöttségű akkukat teszek bele. Az elődjéhez találtam kapcsolási rajzot. Ha esetleg meg tudod mondani, vagy valaki más hol keressem a hibát, jó lenne. Köszönöm!
(#) kapufa válasza erbe hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
5KW nagyobb a szünetmentes tápom ebben az esetben gondoltam...
(#) Joe_001 válasza kapufa hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Üdv!
1/1, 3/4, 3/1? Teljesítmény? A bekötése ezektől is függ. Valószínűleg online típus, érdemes mechanikus átkapcsolót is feltenni szervizelés miatt. Előző cégemnél volt ilyen eladásra, megkeresem a rajzát ezekhez lett kitalálva, vagy rajzolok este egyet. A gép típusát leírhatnád az első kérdésem miatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) gaborp válasza gaborp hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
Olyat is olvastam, hogy szoftveresen lehet állítani a töltő feszültséget hyperterminállal. Tud erről valaki valamit?
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Okt 26, 2015 /
 
A rajzot nem találtam, de a németeknek szállított a volt cégem bypass kapcsolót, a lényeg, hogy az online szünetmentest mivel szinkronban van a hálózattal, üzem közben le lehet választani javítás, csere céljából. Két kapcsoló szükséges hozzá, egy váltó a kimenetre, Kommon a kimenet, az egyik állásban az ups kimenetére, másik állásban a betápra, a másik egy sima a bemenet, betáp közé. természetesen az átfolyó áramokat tudniuk kell. Érdekes még ha 3/1-es az ups a kábel keresztmetszetek miatt (abypass ágat 3x áramra kell méretezni). Egyenlőre ennyi, csak szóban.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2015
(#) brauns válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Imremester válasza gaborp hozzászólására (») Nov 7, 2015 /
 
Hyperterminallal soros porton lehet állítani a töltőfeszültséget.

Előtte érdemes megnézni, hogy amikor kapja a hálózati tápfeszt, akkor mit ír ki az USB porton is kommunikáló apc powerchute program.
Az UPS szobahőmérsékleten 27,67V on szeretné tartani az akku feszültséget. Ha a programmal nézve megvan a 27,67, akkor a megoldás a hyperterminal használata. Ehhez kell egy hozzá való soros kábel (kb 2500 Ft szokott lenni a vadi új utángyártott)
Itt igazából bekalibráljuk az aksi feszültséget. Nem 27,67et módosítjuk, hanem azt, hogy mekkora feszültséget gondol 27,67nek. Szerintem 27,3-27,4 V legyen az ideális feszültség.

Elkókat azért jó időnként cserélni.

http://www.jjoseph.org/notes/apc_smartups_battery_float_voltage
(#) suszitibi hozzászólása Nov 14, 2015 /
 
Sziasztok
Segítséget kérnék. Van egy APC 320 Wattos szünetmentes PC táp. Elvileg szinuszos. A 60w izzó, csodálatosan működik vele. Barátom viszont keringető szivattyúhoz szeretné használni, de az nem működik róla. Mi lehet az oka, mi nem passzol? A szivattyú a legnagyobb fokozaton 75w.
(#) Dudus válasza suszitibi hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Mi a pontos típusa?
(#) suszitibi válasza Dudus hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Ezt most nem tudom, de holnap megkérdezem tőle.
(#) suszitibi válasza Dudus hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
APC ups back pro 420
420w, 280w leadott. Gyanítom, hogy nem szinuszos akku üzemben.
Következő: »»   21 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem