Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányítós autó hiba
 
Témaindító: tynus12, idő: Szept 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) kishuby válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
És az antenna jelvevője?
(#) zolika60 válasza kishuby hozzászólására (») Aug 2, 2011 /
 
Amennyire a 20010801jpg-ből kitudom venni a jobb felső sarkon lévő tekercs környékén kell lennie az antenna bemenetnek. Nem ismered a rajzjeleket? Mert a pdf-ben több rajzon is látható az antenna bekötése, a tiédhez leginkább hasonlóét vedd alapul. A másik homályos képeden a jobb alsó sarokban mintha látnám is a helyét, de erre garancia nincs, mert nem olyan a minősége, hogy biztosat merjek mondani.
(#) kishuby hozzászólása Aug 7, 2011 /
 
Köszönök mindent,am elektrotechnikai technikusnak tanultam vagy ink tanítani akartak
Már szereztem egy új gépet csak az a problémám hogy van benne egy 9.6V 650 mA/H akumulátor és nem tudom meddig kell azt tölteni valami ötlet esetleg?
(#) mormogipapa hozzászólása Aug 21, 2012 /
 
Üdv
Nem tudom hogy jó helyre írom e a kérdésemet. Kapott a fiam egy távirányítós autót, de nincs meg a távirányítója. Hogyan tudom és egyáltalán meg lehet e csinálni úgy hogy egy kapcsolóval működjön. Az lenne a lényeg hogy guruljon nem akarunk a távszabályzóra költeni. Nincs ráírva milyen típus, köszi
(#) zolika60 válasza mormogipapa hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Egy kapcsolóval összekötöd a motort és az elemet. Már is kész. Az elektronikát hagyd ki.
(#) Balogh Laci hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Sziasztok!
A fiam kapott egy távirányítós autót, de nincs meg a távirányítója. Hogy lehetne azt megoldani hogy legyen, mit kell hozzá megnézni? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) safy hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
Sziasztok,

A fiam kapott Karácsonyra egy RC "autót". December végére teljesen megállt. A halála fokozatosan jött, egyre rövidebb ideig működött. Ma vizsgáltam volna. Ha az adó antennáját hozzáérintem a vevőéhez, minden rendben, de ha egy kicsit is távolodik, megáll. Arra gondoltam, a tekercs lehet. Külsérelmi, égési nyom semmin nincs. A burkolat sokat kapott, lehet, hogy valami kilazult?
IC: 8A978, 27MHz
Előre is köszönöm
(#) gerenk válasza safy hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
A tekercs a készülékek legstabilabb alkatrésze. Állítgatni megfelelő műszerezettség és tapasztalat hiányában nem szabad. Legtöbb esetben a hangolómag viasszal vagy gumiszállal rögzítve van elhangolódás ellen. Ellenőrizd de ne hangold el a tekercseket !!!!!!!
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Márc 30, 2014 /
 
Üdv! Van egy Maverick ion XT-m 1:18 Mai nap folyamán tapasztaltam, hogy hátramenet néha mindha beragadna... Azért néha, mert a távirányítóba egy poti van az nem ragad be szétszedtem megnéztem semmi baja. De akkor az autó mért megy folyamat hátra ha meghúzom a ravaszt és elengedem?
(#) devergo74 hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok.
Adott egy régi orosz gyártmányú távirányítású autó. A bökkenő vele kapcsolatban, hogy egyszerűen nem reagál semmire, olyan értelemben, áramot kap, de meg sem nyikkan. Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi lehet a gond vele?
Már ilyen állapotban kaptuk, nem tudom az előéletét, de szemre semmi repedés, törés, vagy valamiféle elektromos zárlatra utaló jelet nem látni rajta.
Előre is köszi
(#) zizou5 hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy a képen látható akkumulátort hol tudom beszerezni. New Bright mocsárjáró :- )!
(#) jano49 hozzászólása Okt 10, 2015 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék hogy Nyíregyházán vagy környékén foglalkozik-e valaki távirányítós kisautók javításával, van egy kisautó ami 40MHz-n müködik jelenleg nem üzemképes aksija jó felvan töltve.
Köszi előre is.
(#) ftirius hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Sziasztok! Olyan embert keresnék Bp-en, aki ki tudja mérni, hogy a kiskocsi milyen frekin vesz, akkor tudnék szerezni hozzá távot! Ill. abszolut laikusként, hogy tudom magam megoldani?
Köszönettel: Fti
(#) zolika60 válasza ftirius hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Menj el egy ilyesmit forgalmazó boltba az autóddal és ott segítenek.
(#) gerenk válasza ftirius hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Szia !
Általában az autó alján szokták jelezni melyik engedélyezett modellirányító sávra készült.
27 MHz vagy 40 MHz lehet. Csatolsz egy pár képet a vevő paneljáról, főleg a hangolt tekercs
érdekes, a menetszámból meg lehet mondani melyik sávon üzemel.
(#) ftirius válasza gerenk hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
40 MHz-s, de van egy Graupner adóm, és azzal szeretném irányítani
(#) gerenk válasza ftirius hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Akkor a frekvencia nem kérdés, viszont tisztázandó milyen az autó irányítása. Egyszerű előre hátra
jobbra balra kapcsolós, vagy arányos /proporcionális/ vezérlésű. Az adó nagy valószínűséggel ilyen.
Nem ártana az adóról egy kép.
(#) ftirius válasza gerenk hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Szia!
A PONTOS frekvencia az kérdéses Arra nem is gondoltam, hogy az adó az proporcionális, az autó meg nem. Ilyen esetben vajon működik vele?
(#) ftirius hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Még az is felvetődött bennem, hogy játékautó panelját kombinálni egy kristályos vevővel! Ilyenkor a panel melyik részét kell "kihagyni"?
(#) pucuka válasza ftirius hozzászólására (») Nov 15, 2015 /
 
Sajnos, ehhez a modellhez TX2C/RX2C enkóder dekóder páros illik.
A kapcsolás az adalapon látszik.
Ha kristályos vevőt szeretnél, akkor az ahhoz passzoló távvezérlőt is meg kellene venned, és gyakorlatilag újra kéne építeni a vezérlést.
(#) ftirius válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Köszönöm a választ! Hát valószínűleg kevés lennék ahhoz, hogy átépítsem!
Viszont a játékautó működhet proporcionális távval a megfelelő adókristállyal?
(#) pucuka válasza ftirius hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Nem. A vezérlőnek, és a vevőnek párban kell lennie. Nem csak az adó frekijének kell azonosnak lenni, hanem a jelzésrendszernek is. Különben nem értik egymást.
(#) ftirius válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Értem. Logikus persze
Köszönöm
(#) ftirius hozzászólása Nov 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Újabb probléma adódott Tudom, ha nem értek hozzá minek foglalkozok vele!
A jelenség: a képen látható meghajtómotor időnként elindul, időnként csak megmoccan, ilyenkor ha kézzel rásegítek akkor szintén elindul a motor. Ez mitől lehet vajon?
(#) ftirius válasza ftirius hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Ez egy használt RC kiskocsi, nemkizárt hogy meg lett erőltetve a motor? Vagy megvédi a kis elektronika?
(#) Massawa válasza ftirius hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Az elektronika nem véd semmit. A motor beteg.
(#) ftirius válasza Massawa hozzászólására (») Nov 22, 2015 /
 
Köszi
(#) merciabc hozzászólása Jan 3, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy kis gondom a karácsonyra szánt távirányítós autoval. 10 perc működés után megadta magát az egyik oldal hajtómotorja zárlatra. 6voltos, két motoros, J+B oldalt előre-hátra külön vezérli, így kanyarodik,nincs kormányzáshoz szervo. Motort szereztem már bele, de van az elektronikájában 2 ic,ami a zárlattól felrobbant.
A képen látszik h a másik oldalnak is ugyanazok a vezérlő ic-i, de ilyen ic-t nem tudon honnan lehetne szerezni?!
Vagy mi lehet a helyettesítője? Ez billenti a polaritás a motoron, 6volton.
Nagyon hálás lennék érte, ha segítene valaki, mert így is nagy beégés volt fiam előtt!
Ic-n két sor felirat van:
4606
TF429C
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2016
(#) gerenk válasza merciabc hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia !
A két ic 4606 MOSFET, mindkettőt cserélni kell, adatlapja alapján keresni kell kapható megfelelőt
(#) merciabc válasza gerenk hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia!

Sokat segítettél, örök hála érte!!!
Valahogy sejtettem h nem a TF427C az azonosítója.
Ezért nem hozta a gugli?!
Köszönöm!
Zoli
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem