Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   58 / 59
(#) mineral hozzászólása Nov 23, 2015 / 2
 
Barátom (Dimitrisz) 40. születésnapjára készült.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2015 / 1
 
Elfér a kijelzőn?
(#) kaqkk válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
4 digites !
(#) mineral válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
CL4021BH kijelzőm volt csak. A közös katód miatt csak így tudtam megoldani.
(#) kaqkk válasza mineral hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Nem a munkádat kritizáltam az nagyon tetszik ötletes szép munka , Zolika60 hsz-é re reagáltam .Az vicc volt ..
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) mineral válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 23, 2015 /
 
Tudom. Nincs gond. Értettem a viccet. Csak reagáltam. Egy kellően nagy pohárban elfér egy Arduino micro. Azzal már lehetne látványos dolgokat csinálni. kérdés, hogy a szükséges áramot átlehet-e vinni ezzel az áramkörrel. Majd csinálok már mérést.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2015
(#) kaqkk válasza mineral hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Én megpróbáltam piccel , nem ment.Ahhoz nagyobb teljesítményű bázis kell
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Szia!
Alvó és/vagy valami energiatakarékos üzemmóddal próbáltad?
Azt is meg lehet csinálni, hogy csak néha ébred fel a proci, addig pedig gyűjtjük egy kondiban az energiát. AVR-nél 1mA a normál fogyasztás 3v3-on 1MHz-en, aztán 0,3mA idle módban, és alvóban pedig 10-0,3uA. Plusz 2V-tól már működnek. Csak az újraprogramozáshoz mindig ki kell ásni a viaszból a procit Vagy kint kell hagyni a programozó csatlakozót
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Nem veszkődtem vele sokat , kipróbáltam (ha jól emlékszem egy 16f628 al) nem ment , ezért elölről kezdtem és szivárvány ledet kapott az már több éve üzemel .Úgy gondoltam egy ilyen áramkört kár túlbonyolítani
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 24, 2015 /
 
Hát persze. Szivárvány LED van nekem is, bőven elég. Aki megkapta ajándéknak, szerintem azóta sem kapcsolta be, csak aznap, mikor átadtam
(#) mineral hozzászólása Nov 28, 2015 / 1
 
Elkészült egy újabb példány. Ez csak egy szivárvány ledet kapott.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Karácsonyra is készítettem pár gyertyát. Megunhatatlan és remek ajándék. Köszönöm Skori-nak a kapcsolást.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
A porhárban tengerparti homok van. Az apró kék üveg gyöngy pedig a tengert szimbolizálja.
(#) Huangho99 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Hali!

Megforrasztottam az áramkört, és telejsen jól működik, viszont a C3-as kondenzátor nagyon hamar felmelegszik. Másnak is volt ilyen problémája?
A 9-10V-osat csináltam meg. Minden megfelelő értékű.
(#) Huangho99 hozzászólása Jún 6, 2016 /
 
Illetve kb 4-5 órája megy folyamatosan és most egy idő után ellaszik. ha leveszem elemről és kis idő után visszarakom újra ég egy darabig.

Megmértem a feszkójtát és mikor rá van kötve akkor kb 2,5 V ha nincs a rendszerre kötve 6,4 V körül volt.

Ötlet?
(#) Jirka557 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
Hi, sorry I´m to the CZ and neither English is not my forte. So let's simply write.
I would like to modify chess Harry Potter. Normal efekt https://www.youtube.com/watch?v=LboqC4i5j-o

modify perhaps - foto

this device I've tried to be a single LED could but when I plugged sounds so enough. ...
It needs 64x? - because the fields 64
If so I can give 8 8 parallel and serial source = 48V 2A (96W)

It would suffice me 3-5 cm from the board.
One field has 5x5cm but the figures are about half that.
Thanks for any advice
(#) Jirka557 hozzászólása Jún 13, 2016 /
 
This fotto

image.jpeg
    
(#) Skori hozzászólása Aug 12, 2016 / 2
 
Készítettem két kisméretű (3cm) vezeték nélküli led meghajtót. Annyiban tér el az eddigiektől, hogy mindkét (adó/vevő) tekercs 4 menetes. Az adó oldalon 3+1 menet az elosztás, 1 menet a tranzisztor bázisa felé, 3 menet a kollektor felé, így 12V-os tápfeszültséggel tud üzemelni. A bázis ellenállás 33k, az áramfelvétel 45mA körüli. (a kondenzátorok 4,7nF 1nF 100nF)
(#) Kera_Will hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
Ezek a kis felharmónikus generátorok mit csinálnak a közép/rövid hullámú tartományban?
Próbáltatok már müködésük közben rádiót hallgatni?
Jó persze ki hallgat manapság KH/RH rádiót?
Vannak 1 páran még .

Milyen jelalakot generálnak az oszcillátorok és kb hol rezegnek (pár kHzen maximum )?
Szinusz vagy inkább négyszög vagy egyébb tüskéket?
Szkóppal lestétek már , mi történik?

Persze 5V és párszor 10-20 mA nem sok energia , meg "csak" a sokadik felharmónikus esik a rádiók vételi tartományába. De ez is elég lehet arra , hogy kissé zavarogjon és az EMC kérdés körét felvesse !
(#) Skori válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
3MHz környékén üzemel, és jó közelítéssel szinuszos feszültséget állít elő, a hullámhosszhoz hozzámérhető nagyságú antennája viszont nincs. Nyugodtam lehet rádiózni mellette.
(#) Kera_Will válasza Skori hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Kösszi a választ!
No majd kipróbálom miként érezhető a hatása.
(#) CIROKL hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Bővebben: Link

A zselét nekem sem sikerült kiöntenem csak levegősen de szerintem igy is szép lett , a képek nem ezer szálalékosak de élőben szép nagyon ez a lényeg aki eddig látta az hanyat vágta magát .
Nem is értem miért nem gyártja már ezt valaki sorozatban , pl -ul a kinaiak .
(#) Skori hozzászólása Nov 22, 2017 / 1
 
Itt kapható nagyobb kiszerelésben: gyertyazselé 3kg-os. Régebben olcsóbb volt, de Ft/kg-ra még mindig jobb mint a kis kiszerelések.
(#) Skori hozzászólása Dec 16, 2017 / 4
 
Készítettem nyákra épített tekerccsel, vezeték nélküli led-meghajtó elektronikát.
1 adó akár 3 vevőt is ellát.
C1= 1nF
R1= 56k
C2+C3+C4= 2,5nF (2,2nF + 330pF NPO)
C5= 100nF
BD139
Táp: 12V kb. 25mA
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Azért van 3db párhuzamos kondi a terven, hogy könnyű legyen 3,5MHz-re belőni - és azért pont ennyire, hogy kompatibilis legyen a régebben készült ledes gyertyákkal, azaz azokat is meg tudja hajtani az adó. Ha a kompatibilitásra nincs szükség akkor elegendő egyetlen 2,2nF-os kondit beültetni a tekerccsel párhuzamosan.
(#) zolee1209 válasza Skori hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Szia!

A mért áramfelvétel egy, vagy három vevővel értendő?
(#) Skori válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Ha nagyon be van terhelve (pl. egymásra teszem a paneleket) akkor felmegy 30...35mA-re az áramfelvétel. Amúgy az áramfelvétel maximuma a bázisellenállás változtatásával eléggé kézben tartható. Úgy, ahogy a képen van 30mA alatt marad.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) jonconor hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Én pontosan lemásoltam a Skori féle kapcsolást simán elindult jópár tranzisztort kipróbáltam még régi orosz gyártmányokat is KT817,KT805 stb de C5888 stb szinte mindel kifogástalan müködött.12 V tipust épitettem a C5888 job mint a BD139.A C5888 megépitett adórészel 5 darab külön vevörészt és ledet müködtetett mindenféle gond nélkül.Épitettem belöle kerámia kondival azal sincs probléma simán megy hatótáv 12-18 CM csak minden kondinak kerámiának kell lenie.Aztán gondolkodtam hogyan lehetne nagyobb teljesitményt kiszedni belöle 6 menetü kb 1mm vastag sima töbszálas szigetelt vezetéket használtam és 560 pf os kerámia kondit a feszültség majdnem eléri a 12V ott terhelés alatt igy egy Globaled 3W os spot ott hajt meg 6 darab led matrica van bene matricánként kb 6 V on világit rendesen igy átkötöttem ketött sorosan és lett 3 pár amit párhozamosan kötöttem fogtam egy ipari cérnás rulont beszereltem az aljába a tekercset a tetejére ráraktam a spotott és lefestettem fehér bronzal és simán müködik,még a fényeröt is lehet változtatni.Rakok fel róla képet de tervezem hogy még többet szedek ki belöle mert lehetséges egyszerüen irtam melöztem a divatos szakhalandzsát hogy mindenkinek értehtöbb legyen.Egyébként ez a szakmám és a hobim is évekig dolgoztam a nokiánál mig fel nem bomlott a cég,rádió frekvenciával és mágneses eröterekel foglalkoztam.Ha valakinek problémája akad az utánépitésel szivesev segitek.
(#) igor4122 hozzászólása Okt 12, 2019 /
 
Üdv mindenkinek.

Kissé kihalt ez a topik, de sebaj, hozok bele némi vérfrissítést.

Öt hozzászólással feljebb ITT látható Skori kapcsolása, aminél a tekercs magán a nyáklapon van kialakítva.
Ez nagyon megtetszett, ezért magam is nekiláttam megtervezni a kapcsolást, a Skori által feltöltött JPG képeket használva.

A kapcsolást Sprint Layout Programmal meg is terveztem, és Skori előzetes engedélyével fel is teszem ide. (A kapcsolás INNEN (http://skory.gylcomp.hu/kapcs/kapcs.html) származik.)
Bocsánat a teljesen kiírt linkért, a második Linket valamiért nem engedte az oldal.

Igyekeztem annyira precízen dolgozni amennyire csak lehet, ennek ellenére lehetnek benne hibák, így megkérek mindenkit, aki hibát talál jelezze, ahogy időm engedi javítom.

További jó hétvégét, és jó barkácsolást kívánok mindenkinek.
(#) Skori hozzászólása Aug 17, 2023 /
 
Felhoznám egy kicsit ezt a témát. Az évekkel ezelőtt készült ledes gyertyák, a nyitott pohár miatt, felül beporosodtak, összeszedtek némi koszt, muslicát, stb... egyszóval már nem voltak olyan szépek. Ezért azt találtam ki, hogy ezek átköltöznek kicsi befőttesüvegekbe (a bepiszkolódott részt eltávolítom és pótolom), és ezentúl "világító befőtt"-ként működnek tovább!

Ez könnyen takarítható, a befőttes üveg megvédi a tatalmát hosszú évekig, és ha ügyesen csináljuk még jól is fog kinézni. Bővebben: VIDEO
A videon szereplő "befőtt" pár perce készült el, még tele van buborékokkal, de azok pár nap alatt távoznak majd belőle.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2023

gyertya.jpg
    
Következő: »»   58 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem