Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos kerékpár, robogó házilag
Lapozás: OK   2 / 228
(#) Sebi válasza dbase hozzászólására (») Ápr 7, 2006 /
 
Toroiddal fel lehet menni gond nélkül 400Hz-ig biztosan, de valszeg még feljebb. A hatásfok akkor se lesz jobb 70% körüli értéknél. Én arra szavaznék, hogy be kell tenni 1 másik akkut 1 relével, ami csak akkor köti őket sorba amikor kell a 24V. (így volt a régi Csepelekben is, csak ott alapban volt 24V, indításnál párhuzamosan tette őket 1 relé mert az indítómotor 12V-os volt)
(#) speki válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 8, 2006 /
 
A FET -et hogy lehet megcsinálni hogy feszültséget csökentsen
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 8, 2006 /
 
Hogy képzelted el a vezérlést? Analóg vagy PWM?
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 8, 2006 /
 
Ha már FET-nél tartunk akkor miért nem csinálnak áteresztő FET-es stabilizárort?
Olyan mint az áteresztő tranzisztoros csak FET-el.
Én még ilyen kapcsolást nem láttam.
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 8, 2006 /
 
Én se nagyon láttam még áteresztő tranyó helyett FET-et,(kivéve PWM step down konverter) de olyat már igen ahol szinuszos jellel volt meghajtva és az működött.(DC-AC inverter)
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
anyira nemértek a FET hez kérdeztem hogy nem e lehetne használni szabályozásra mert már mondták hogy ventilátorhoz készitetek szabályozót
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Szerintem, ha ventit akarsz vele szabályozni akkor a legjobb a PWM szabályzás.
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
nem ventit szeretnék vele szabályozni hanem égőt de nem nagyon értek hozzá nem tudom mi az a pwm szabályozás
(#) Tomee válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
[link=http://www.solorb.com/elect/solarcirc/pwm1/]http://www.solorb.com/elect/solarcirc/pwm1/[/link]
[link=http://www.nomad.ee/micros/pwm555.html]http://www.nomad.ee/micros/pwm555.html[/link]
http://torolt_link6/webtartalom/kapcsolasok/pwmdc/motor-pwm.pdf

A PWM jel tulajdonképpen egy négyszögjel sorozat.
A lényeg az, hogy a PWM jel kitöltési tényezőjével arányos a terhelésen átfolyó áram nagysága. Használata azért előnyösebb az analóg szabályzókhoz képest mivel egy tranzisztort (FET) a két véghezetében dolgoztatunk. Vagy nyitva vagy zárva van. Ezáltal kisebb a hővé alakuló teljesítmény veszteség is.
(#) speki válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
ezzek jók csak nekem 40 volt ból kel kis feszültséget csinálni
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
"Impulzus szélesség moduláció" magyarul. a lényeg az hogy 30-40KHz-es négyszögjellel(esetleg többel) kell szaggatni a fogysztó tápját. És a négyszögjel kitöltési tényezőjével kell variálni. tehát ha 50% a kitöltési tényező akkor a fogyasztón fele akkora áram fog átfolyni. ha 10%-os akkor csak nagyon rövidek az impulzusom, ha 90% akkor tovább tartja nyitva a MOSFET-et az áramkör.

És ugye nem 220-as izzót akarsz szabályozni mert az teljesen más tészta.
(#) Tomee válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Oda valami DC-Dc konverter kéne.
pl.: LM2574
És az adatlapja 21. oldalán vagy egy kapcsolás amivel a kimenő feszt szépen be lehet állítani.
max 0.5A-t tud. Ha 12V és 5W kell akkor az 0.41A. Pont elég.
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Azt hittem ezt a dolgot már megoldottuk!!!
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
az igaz de egy kicsit drágálottam az ic nek az árát csak azért hogy 1 égőhöz használjam nemtudom de 3000 nem drága egy kicsit
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Hát szerintem ha meg veszel külön külön mindent és nagy nehezen megépíted akkor kb ugyan ott vagy.
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
az lehet hogy az ára közelit de az esőtől hogy védjem meg az ic-t meg FEt van ithol gondoltam hátha van valakinek valami ötlete vagy kapcsolása rá
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
Ötletem az lenne. nem muszály pont azzal az IC-vel. Jól használható a TL494-es IC is. ez jóval olcsóbb de itt több külső alkatrész kell.
(#) Tomee válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
De ha neki egy 12V 5W-s égőhőz kell csak akkor PWM szabályzással szerintem meg lehetne oldani.
Vagy nincs igazam?
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
minden jó ötletet és rajzot szivesen fogadok
(#) eSDi válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
dehogy nem! akár 100W-os izzóhoz is lehet PWM szab.-ot csinálni, sőt annál csak az ajánlott.
(#) speki válasza Tomee hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
nem ragaszkodom a 12 volt 5w hoz tőlem 12 től lehet kevessebb is mert a 6 voltos kerékpárizzó is nagyon jó fényt add most a sima biciglibe egy 6 voltos halogén égő van és király a fénye nekem az is jó ha ahoz le tudom csökenteni a feszt
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
akár mekkorára le lehet csökkenteni a fesz. sőt még növelni is, de az már egy másik történet.
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2006 /
 
az lehet csak a kérdés,hogy ,hogyan
(#) speki válasza speki hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI HOGY EBBEN A KAPCSOLÁSI RAJZBAN FONTOS E AZ L1 TEKERCS SZÜKSÉGES E BEÉPITENI ÉS HA KIHAGYNÁM MI TÖRTÉNNE

2576.JPG
    
(#) eSDi válasza speki hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Ha L1-et kihagyod akkor nem működik! Mivel az a lényege az egésznek.
(#) speki válasza eSDi hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
De az mit csinál ott
(#) Norberto válasza speki hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
Tárolja az energiát, ha jól tudom.
(#) speki válasza Norberto hozzászólására (») Máj 16, 2006 /
 
nem csak valami szürés???
(#) Slope válasza eSDi hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
Idézet:
„Ha L1-et kihagyod akkor nem működik!”

Kivétel, ha C2-t is kihagyod

Ápropó Speki, legközelebb tömörítsd a képet mielött feltolod, 1.27M kissé sok! Leszedni is, meg tárolni is. THX
(#) Frankye válasza Slope hozzászólására (») Máj 17, 2006 /
 
A képet javítottam.
Következő: »»   2 / 228
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem