Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1147 / 1385
(#) morgo válasza niedziela hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Szia!
Sima fenyőgyanta. Törd apróra, akkor hamarabb feloldódik az alkoholban, denszeszben.
Ha lekenek vele egy nyákot, 5-10 perc múlva egyáltalán nem ragad.
(#) niedziela válasza morgo hozzászólására (») Dec 9, 2015 /
 
Köszi fiúk !
(#) alex0 válasza niedziela hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
De az Akrilan lakk is jó, az is forrasztható, persze az is vékonyan használatos. A szerepe annyi, hogy megvédje a rezet a levegőtől.
(#) pont hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
Sziasztok! Egy kiegészítést szeretnék megosztani veletek a vasalásos technikához,( ha már ismert és csak feltaláltam a spanyolviaszt akkor bocs.) Szóval: megfigyeltem, ha valamiért le kell mosnom a vasalást, mert például nem sikerült jól, utána a második mindig jobb lett. Nitro hígítóval szoktam ezt elkövetni. Innen jött az ötlet, hogy jobb lenne alapozni, vasalás előtt. Ezt úgy oldottam meg, hogy tonerport feloldottam nitro-val és felkentem a nyákra, egy laza törlés és mehet a vasalás. Az eddigi eredmények biztatóak, három alkalommal csináltam, mindhárom tökéletes lett. Persze a jó felület előkészítés, gondos vasalás, hengerezés stb. továbbra is a lényeg, de ártani biztos nem árt...
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Ez nekem nem teljesen érhető.Felkented a feloldott toner port , aztán csak lazán letörölted .
Ami után gondolom ment rá a rajzolat majd vasaltad.
A felkent ott maradt toner por ott marad maradványaival mi lesz utána .?
Jó lenne kép a végeredményről , vagy erről a folyamatról , mert nem teljesen egyértelmű.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
A tonerporral vigyázzatok. Erősen rákkeltő.
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Annyira letörlöm, hogy nem is látszik, de egy nagyon vékony filmréteg biztos marad, mert megnő a tapadás.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
Én azt tudom
(#) Hp41C hozzászólása Dec 13, 2015 /
 
(#) kissattila88 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Nincs meg magyarul?
(#) Hp41C válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Sajnos nincs és a többi (benne megemlített) dokumentumot sem találom még angolul sem.
(#) Peppe hozzászólása Dec 14, 2015 /
 
Üdv Urak,

Valaki gyártatott már Kapton fóliából paszta maszkot?
Rengeteg videót látni, hogy kisebb szériánál ez is jól szolgál.
Mik a tapasztalatok?
Nem sokára lenne 100db-os nyák széria amit ültetnem kéne házilag.

Köszönöm Péter
(#) eyess válasza Peppe hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Mekkora méretű lenne a dolog ? Egyébként a kaptont nem tudod kivitelezni , ha csak nincs lézer vágó géped .
(#) Peppe válasza eyess hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Nem is azt mondtam, hogy én akarom. Legyártatni szeretném.
10x20cm (0603,0805, TQFP0.5 mm )
Olyan sűrű mint ez pl.
De meg van a nyerő cég asszem.
Befutó cég
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2015
(#) eyess válasza Peppe hozzászólására (») Dec 14, 2015 /
 
Igen hát több darabnál jobb legyártatni , hogy strapa bíró legyen .Bár kérdés , hogy ha egy jó nyomdai filmet csináltatnál maszknak , akkor dry fóliával is meg lehet ezt csinálni.
De ahogy neked jobb.
(#) jdani hozzászólása Dec 19, 2015 /
 
Hali. Ennyi miatt nem szeretném telepíteni a programot. El tudná valaki küldeni a beültetési rajzot, úgy hogy látszik s vezetés is? Nem kell vasalásra, csak látni akarom mi hova van kötve.
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Tessék

xxxxx.JPG
    
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
köszi
(#) Kovidivi válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2015 / 1
 
Van csak viewer is (Sprint Layout Viewer). Az csak egy exe, pár Mbyte, telepíteni sem kell.
(#) kissattila88 válasza jdani hozzászólására (») Dec 22, 2015 /
 
Mire való?
(#) job335577 válasza Peppe hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szia Peppe.

Elarulnad, hogy holszerzel be 0,2-es kapton foliat?
Engem is erdekelne.
Cserebe lezerrel kivagom Neked a pasztamaszkot.

En a par darabos nyakok pasztamaszkjait fenyes nevjegykartonbol keszult lezerrel vagva keszitem el,
De valoban jobb lenne a kapton.

Udv.
(#) Peppe válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Szia,

Az E-bay a bárátom
Pl ez is jó , mondjuk lehet túl vékony. De láttam már vastagabb fóliát is.
Szerintem folytassuk a többit privátban.
(#) rockersrac hozzászólása Dec 31, 2015 /
 
Sziasztok! Ha már a lézeres dolgoknál tartunk: házilag szerintetek mennyire kivitelezhető egy olyan lézer, ami mint egy cnc körberajzolja a nyákon a vezetősávokat? Ez most pusztán csak eszembe jutott, és érdekelne a dologról a véleményetek. Mármint úgy értem a körberajzolja dolgot, hogy ahol kell leégeti a rezet a nyákról, elválasztva ezzel a szükséges vezetősávokat a felesleges részektől.
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Már volt aki próbálta csak nem teljesen így ahogy te gondolod . Feketére festett nyákot tett a lézer alá és leégette a festéket onnan ahol ki kellett marni ,majd savval maratta . A réz kiégetéséhez hatalmas teljesítményű (co2?) lézer kell amit házilag elég nehéz és drága előállítani .
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Az alatta lévő üvegszálas lapot szerintem meggyújtaná vagy egyszerűen azt is átvágná.
(#) rockersrac válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ez úgyis csak érdeklődés. Ehhez a feketére festés leégetős módszerhez kb mekkora lézer kell szerinted?
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Ehhez valószínűleg elég 1-2w is, de elég lassú és büdös .
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
(#) rockersrac válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2015 /
 
Nem szándékom megcsinálni, most pusztán csak érdeklődtem a dologról.
(#) David 3g hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Sziasztok. Melyik nyák készítési módszer a legolcsobb? Vaskloridos dolgot olvastam. Tintaaugaras nyomtató és fotopapir elég lenne hozzá?
(#) Kari55 hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Idézet:
„Tintaaugaras nyomtató és fotopapir elég lenne hozzá?”

Nem, ehhez lézer nyomtató kell.
Következő: »»   1147 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem