Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   51 / 125
(#) Gafly válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Szia Gábor,
Az úgy működik, hogy:
- A "fázis kijön a kazánból direktben".
- Ha bekapcsol termosztát, akkor elindul a szivattyú és "begyújt" a cirkó (kapcsolt szál).
- Nulla meg csak azért kell neki, hogy ne legyen akkora hiszterézis (amikor elindul a cirkó, akkor "előfűt" és így csak tipikusan 0.5 fok a hiszterézis, nem 5)...
Sakkozd ki, két végen három pont, közte három vezeték.
Ha nem sikerül, van ajándékba zsír új PT102 termosztátom, hogy a szomszéd néni ne maradjon fűtés nélkül Karácsonykor

Üdv,
Gábor
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) bakos13gab válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Szia!
Ez is új.

Hát tudom, hogy 3 vezetékvéget nem lehet túl bonyolult bekötni...
Csak nem azt mérem és látom, amit várnék és nem akartam belenyúlni semmibe, eddig jól működött csak az előző termosztát már elfelejtett bekapcsolni.
Működik most is persze jól, nem sürgős. Ma nagyon gyök2-vel megy a gondolkodás...
(#) Gafly válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Azért írtam le, hogy hogyan működik a ZC18 és a PT termosztát (nekem is az volt sokáig, azért ismerem).
Röviden:
- Van egy "direkt fázis"
- Van egy "direkt nulla"
- Van egy "kapcsoló szál"
Idézet:
„csak az előző termosztát már elfelejtett bekapcsolni”

Megtisztítottad a érintkezőjét? (Szeret beégni...).
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) bakos13gab válasza Gafly hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Nem bonyolódtam bele, omron mikrokapcsolós volt. A bimetállal lehetett valami, mert csavarhúzóval pöccinthető volt.
(#) zoszka válasza bakos13gab hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Cseréld meg a zs-t és a k -t. Úgy jó lesz. A kazánban a 4-es a fix fázis, az 5-ös a nulla, a 3-as a vezérlő fázis.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) bakos13gab válasza zoszka hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Én is arra jutottam, hogy sikerült megcserélem a direkt fázist a kapcsolt szállal. Majd holnap kiderül.
(#) agro hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok.Vaillant kazánhoz vettem egy VRT35.ős termosztátot.2 szálas bekötése van. Be is kötöttem csak az a problémám hogy hiába állítom be a fokot amit szeretnék nem fűti fel.Max 19-20C. A víz hőmérséklete a kazánnál 65 fok. Mi lehet a probléma?
(#) elektrorudi válasza agro hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Lehet, hogy a 65°C-os víz kevés a felmelegítéshez? Korábban elég volt ez a vízhőmérséklet? Próbaképp tekerd fel a víz hőmérsékletét 70-75°C-ra. Ha a víz ennyire felmelegszik, akkor a termosztat kapcsol.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2015
(#) szaki112 hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Hali hocserelovel kapcsolatban kerdeznek. Hocserelo mindket oldalan egyforma a viz es tomegaram. A helyzet a kovetkezo a radiator korben 50 fok az eloremeno, a padlo eloremeno pedig csak 32 fok, padlo eloremeno 26 fok. Szerintem valami jem jo. Joval melegebbnek kene lenni legalabb 40 foknak. Segitsetek. Ja szivattyusebessegek ugyanakkorak mindket oldalon.
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Mivel mérted a tömegáramot? Milyen hőfokúak a visszatérők? Ellenáramú a bekötés?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) nagys hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Sziasztok! Boldog Új Évet!!!
Történt nálam egy szobatermosztát csere az új termosztát finder 1T.31.9.003 típusú. A korábbi termosztát bekötése két vezetékkel történt, azonban ezen akárhogy variálom a két vezeték helyét a termosztát nem kapcsol. Valaki el tudná nekem mondani érthetően teljesen laikus számára, hogy melyik színű vezetéket melyik helyre kell bekötni? Egyenlőre a kazán teljesen kézi vezérléssel két vezeték összeérintésével és bontásával működik.
Segítségeteke előre is köszönöm!

Még annyit hozzá, hogy a kapcsolási rajzon C, NC, NO jelzések vannak.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) Kovabe válasza nagys hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
C és NO-ba kell kötni. Nem kell minden csokiba feltétlenül vezeték.
Ajánlom figyelmedbe az 5.-ik oldalt Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) zoszka válasza nagys hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
A termosztát nem kapcsol,, vagy a készüléket nem kapcsolja be? Mert nem mindegy.
(#) nagys hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
A termosztát nem kapcsol
(#) zoszka válasza nagys hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
A kijelzője megy? Jelzi az aktuális hőfokot, időt?
(#) nagys hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Igen. A kijelzője működik!
(#) szaki112 hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Udv! A computherm q3 rf radios termosztatom nem kapcsolja le a kazant, olyan mintha elvesztene a jelet. Valahogy lehetjavitani? Mar ujrahangoltam de ugy is elveszti egy ido utan.
(#) zoszka válasza nagys hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Egyszer oda vissza kéne állítani a minimumra és a maximumra. Mindkét állítás után várni 5 percet. Kattanást kell hallani. Ha hallható és mégse kapcsol be a fűtés, akkor bekötési, vagy termosztát hiba lesz. A bekötést nemrég leírták.Ezen kívül alkáli tartós elemnek kell benne lennie, a hagyimányos nem jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Esetleg elem csere és mindenképp alkáli.
(#) szaki112 válasza zoszka hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Okes, de nekem a bekapcsolassal abszolut nincs semmi gond, csak a kikapcsolassal. Neha elfelejti lekapcsolni a kazant. Bekotessel nincs baj, az tokeletes.

Ezt a max es minimumra vetelt nem ertem. Mikent kell?
Akkor csinaljam a fel es levetelt min es maxra amikor elvesztette a termosztat es a vevo a jelet?


Itt leirjak egy javitasi modszert. A szaki szerint a kondenzatort kell cserelni.
http://m.youtube.com/watch?v=0rHWUsmMZ74
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Az a hozzászólás nem neked szólt... Neked csak az elemcserét javasoltam. A hozzászólás (zöld) fejlécében látod, hogy kinek szól. A termosztát 5 percenként frissíti az állapotot (ha változás áll fenn). A normál elemnek kicsi a teljesítménye, azaz mássképp reagál a terhelésre, így vagy működik rendesen, vagy nem. De inkább nem.
A videó egyébként rosszul mondja el a szinkronizálást
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
(#) szaki112 hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Ja igen latom mar bocs. Akkor veszek alkali elemet most nem az van benne.
(#) zoszka válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 1, 2016 /
 
Akkor az lesz a baj...
(#) szaki112 hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Mert most az van hogyha eleri a szobahomerseklet a beallitott erteket akkor a termosztat nem kuld jelet a vevo fel. A vevon eg tovabb a piros led ami jelzi hogy fut.
(#) szaki112 hozzászólása Jan 2, 2016 /
 
Kicsereltem az elemet alakalira es jo minosegure ugyhogy varom hogy mi lesz. Egyebkent ezt a jelelveszteses dolog akkor tortenik ha atteszem a masik szobaba a termosztatot ami a vevotol kb. 6 m-re van.
(#) ericssonfan2 hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Üdv!
Egy Saunier Duval Combitek F24 kazánt szeretnék vezérelni egy Computherm Q7RF termosztáttal. A kazánban hárompólusú sorkapocs van jelöletlen vezetékekkel és fogalmam sincs, mit kössek hova. Leírást sehol nem találok. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) zoszka válasza ericssonfan2 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Elfelejtetted odaírni, hogy új a készülék, engedélyek ablakba és sosem látta beüzemelő szakszervíz....
Ha szorgalmasan visszaolvasol, valaki elkotyogta már a megoldást, hozzáteszem rosszul tette. Vigyázz vele, nehogy vezérlés csere legyen a vége.
(#) Fazer1 hozzászólása Jan 7, 2016 /
 
Sziasztok!
Múlt héten bekötötték ( villanyszerelő ) a Q7 termosztat adóvevőjét a kazánhoz. Csak azt nem értem, nem kellett volna az eBUS hoz is hozzá kötni (valamit ) ? Mert a kazán könyvében az eBUS úgy írják hogy "eBUS szabályzó vagy rádiós vevőegység" !! Ja, azt hozzá teszem hogy a szerelő vakarta a fejét amikor mondtam neki hogy ezt be kell kötni....
A segítségüket előre is köszönöm!
(#) otika123 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Computherm Q7RF hibám van, de nem tudom még melyik része.
A termosztát kapcsol, a vevő veszi a jelet, kigyullad rajta a piros LED, kattan a relé majd gyorsan megint egyet, a kazán is indult, majd 1 mp után leáll.
Ha a kazánon rövidre zárom a termosztát két csatlakozóját, megy folyamatosan.
Kipróbáltam másik vevőegységgel azzal működik rendesen.
Mi lehet a baja vevőegységnek, relé vagy a táp részében valami?

Köszi a segítséget.
(#) proli007 válasza otika123 hozzászólására (») Jan 12, 2016 / 2
 
Hello! Várhatóan a táprészben a "sárga kondi" kapacitás vesztes lett. Így csak addig húz meg a relé, míg a puffer ellátja energiával.
Következő: »»   51 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem