Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénysorompó
Lapozás: OK   7 / 7
(#) proli007 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Hello! Hú de elvarázsolnád.. A prioritás azt jelenti, hogy ha A-nak magasabb a prioritása, mint B-nek, akkor hiába igaz mindkettő, az eredmény A.
De két lehetőség van. Egyik, időre működne. Ha B elindít egy monostabilt, és annak ideje alatt A hatása tiltva van. Másik pld. egy D tároló. Egy D tároló úgy működik, hogy az órajel felfutó élére bemásolja a D állapotát a Q kimenetre.

A D bemenetre kötöd a B negált jelet, és A-t az órajelre, akkor ..
Ha A felől érkezik valaki, akkor B negált magas szintű A felfutó élénél. Vagy is Q is magas szintű lesz.
Ha B felől érkezik, akkor az A felfutó élénél a B negált alacsony szintű lesz. Vagy is Q marad alacsony szinten.
A tárolóval, még az időzítés is könnyedén megoldható. Működés kritériuma, hogy áthaladáskor A és B között átfedés legyen.
(#) szamóca válasza proli007 hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Köszi! Utánanézek ennek a tárolónak. Az átfedés alatt az értendő, hogy a két IR sugár közel legyen egymáshoz?
(#) proli007 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Természetesen, mert ha nem, akkor a kapcsolások időben máshova esnek. Nincs mit mivel összehasonlítani, hiszen a jeleknek egyidőben kell rendelkezésre állnia. Embereknél ez elég gáz, mert a karját előre lendítheti.. Ezekre gondolni kell. Mert a logika csak azt tudja "logikusan megoldani", amiben ismert összefüggések vannak..
(#) eadx hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Üdv!
Szükségem lenne egy olyan infra sorompóra ami, ha 5-6 cm megközelíti egy patkány nagyságú állat, kapcsoljon be. 12 V-os minden további alkatrész így erre a feszültségre kellene.
Az itt található sorompó esetleg menne 12 V-ról is?
adó
vevő
(#) gyeneratus94 hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek a következőkben! Arra gondoltam építenék egy ojasmit, hogy , Egy led világítson egy pillanatra ha elmegyek előtte. Amolyan irányfényre gondoltam. Ehez esetleg lenne egy kapcsolási rajzotok és egy kis magyarázatotok, hogy hogy is működik ez. Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza gyeneratus94 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Hello! Arra célra nem fénysorompó, hanem PIR mozgásérzékelő való..
Az IR közelítés érzékelők hatótávolsága is nagyon kicsi.
(#) gyeneratus94 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Akkor rossz helyre írtam Elnézést! Köszönöm az útmutatást!
(#) sziszipuszi válasza madrol hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
(#) proli007 válasza sziszipuszi hozzászólására (») Dec 12, 2020 / 1
 
Hello! Valóban rossz a rajz, csak Madrol 107 hónapja járt errefelé..
(#) sziszipuszi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2020 /
 
Köszi láttam de az utókornak is rossz lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2020
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem