Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1151 / 1384
(#) pjg válasza balint730 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Pauszra lézerrel nyomtatok és 30 másodpercig világítom.
(#) Gafly hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Akkor ha jól értem, sikerült "felizgatnom" a társaságot ezzel a "nem vasalós, oldószeres megoldással".

Ezek szerint működik is.
Nem akarja valaki összefoglalni (pl. cikk)?
(#) eyess válasza Gafly hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Attól függ , mert ha a kapott minőség nem üti meg a szintet , akkor lehet akármilyen eljárás , és akármilyen oldószeres , vagy oldószer nélküli , vagy vasalás , vagy vasalás nélküli , akkor az nem ok.
(#) balint730 hozzászólása Jan 10, 2016 /
 
Budapesten hol lehet a legolcsobban helyben azonnal venni tintasugaras fóliát levilágításhoz? kb 10-15db-ra lenne szükségem.
(#) Ge Lee válasza balint730 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Nekem van itthon egy 20-as csomag, 4-5db hiányozhat belőle, de elég messze vagyok Pesttől.
(#) nagym6 válasza balint730 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
Papírboltokban.
(#) papus51 válasza balint730 hozzászólására (») Jan 10, 2016 /
 
OfficeDepot.
(#) Alkotó válasza killer9 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Nekem van egy pontosan ugyanilyen nyomtatóm. Sok mindent tud valóban, szépen szkenel, de nekem még nem sikerült normálisan nyomtatni vele. Első perctől az a bajom vele, hogy a nyomat hiába szép, letörölhető a papírról. Iskolai anyagnál, mire hazaér a nyomat a suliból, már inkább szürke a papíron lévő nyomatmaradék, mint fekete.
Eredeti festékével a legrosszabb az eredmény. Az irodagépes által betöltött festék sokkal jobb, de még mindig messze elmarad a minimálisan elvárt nyomat-stabilitástól.
Másik bajom vele, hogy egyszer tettem bele műnyomó papírt (120g matt), ami úgy akadt el benne, hogy szervízbe kellet vinni.
Mostanában meg azt csinálj, hogy hol felveszi a papírt hol nem. kb. 50%-ban nem sikerül neki, és ilyenkor üzenetet küld papírhiány miatt (persze van benne).

Nagy örömömre szolgálna, ha elmondanád miként lehet értelmesen használni a nyomtató funkciót. Illetve milyen festéktonert vegyek bele. Az irodagép szervizes ismerősöm szerint sajnos konstrukciós a hiba, mert nem a régi klasszikus nyomóhengeres stabilizálás van, hanem valamilyen kapacitív fóliás (ha jól értettem), ahol nincs valódi benyomás, csak a meleggel operál a nyomtató.
(#) Beela07 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Ha nem akarok pepecselni a nyák gyártással akkor hol tudok olcsón nyákot csináltatni???
(#) soskajoska hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Ezzel az alkoholos "masszírozós" módszerrel próbált már valaki előlapot gyártani?
(#) edison14 hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Na a mai alkotás is jól sikerült
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2016
(#) elactrofan válasza Beela07 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szerintem olcsón sehol, nyákot gyártatni nem olcsó egy darabnál semmi értelme.
esetleg itt meg nézed az apróba hátha valaki megcsinálja.
(#) elactrofan hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Tegnap készültek.

image4144.png
    
(#) furko válasza edison14 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szia!
Hogyan készült?
(#) edison14 válasza furko hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Szia!

Fototechnikás eljárással.
(#) orcika70 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Összességében jól sikerült, viszont egy-két forrpontot szerintem karcsúra tervezted.
(#) edison14 válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Pont most végeztem az összerakásával. Minden forrpont tökéletes lett.
(#) furko hozzászólása Jan 13, 2016 / 3
 
Sziasztok!
Kipróbáltam a Gafly által linkelt módszert.
EZT
Nem maradt fent minden, mert szerintem nem pucoltam le tökéletesen a nyákot, de ígéretesnek tűnik. A papír 135 gr fényes műnyomó, az oldat 30% nitrohígító és 70% denaturált szesz.

DSCF6619.JPG
    
(#) gulasoft hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Hali!
Próbáltam kémia ónozót gyártani, mert a 2 évig használt és mindig egy kis ónII kloriddal feljafított folyadékom, egyszer csak már nem csinált semmit.
Azt írta itt valaki, hogyvizes kénsavba feloldom az ónII kloridot, és kész a kémiai ónozó.
Hát nem megy, nem csinál semmit, felhívtam a vegyszerboltot, mert a tn160 dobozán van valami tiokarbamid amiből több van benne mint ónszulfátból meg kénsavból együtt, és azt mondta a csávó, hogy az a felelős a felületen kirakódásért és valami 10 deka 200 forint.
Kérdés, próbálta már valaki előállítani így kézzel, és tényleg kell ez a tiokarbamit, vagy elrontottam az arányt a kénsav víz on2 klorid között.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Kell a tiokarbamid !Én kevertem tavaly és jó volt valahol itt a témában van pontos leírás talán papus51 írta le ?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2016
(#) papus51 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Ón(II)-klorid 3,8 g/l
Tiokarbamid 49,5 g/l
Kénsav 12 ml/l
Ne csinálj egyszerre sokat. Az a tapasztalatom, hogy eleinte nagyon jól működik, majd néhány hónap elteltével bedöglik. Szerintem a fenti recept 1/10 része elég egy bekeverésre.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Milyen tömény a kénsav?
Nem kell hígítani.
(#) gulasoft válasza papus51 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ok, Köszi.Holnap hoz az asszony a vegyszerboltból. lénsavból az akumlátorsavazóm van 37%-os abból kell 12ml egy literbe?
(#) papus51 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 14, 2016 / 1
 
gulasoft és pjg uraknak!
A kénsav mennyisége tömény (96%) kénsavra van megadva. Hígabb savból arányosan több kell.
(#) papus51 hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Van még egy ónozó recept:
10gr ón(II)klorid gr/liter
300 gr timsó gr/liter

Ezt nem próbáltam, viszont olcsóbbnak tűnik, mint a tiokarbamidos.
(#) gulasoft válasza papus51 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
trisó van itthon, akkor ahhoz nem kell kénsav?
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Nem trisó! Timsó.
(#) papus51 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Nem trisó, hanem timsó, abból is az ammónium-alumínium szulfát.
(#) kissattila88 válasza papus51 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ezeket hol lehet venni?
(#) siletto hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Tisztelt Urak! Nem szeretnék blogot írni, ahogyan az utasításban is le van írva.
Nagy nehezen sikerült vidéken is műnyomót találni. Elvittem, lefénymásolták rá a NYÁK-tervet.
Rávasaltam rendesen, legalább 3-4 percen keresztül. Két fajta papírom is volt, mint ahogy utólag lemértem a mérlegen, 265 és 320 grammos. Mindent úgy csináltam, ahogy a pa-elektronikás cikkben volt.
Csatoltam két képet, az első a könnyebb, a második a nehezebb lappal van. Első vasalásaim, szóval biztosan user error is van benne. Az lenne csak a kérdésem, hogy a képen látható hibákat, hogy az apró részletek nem ragadtak át, okozhatja a nagyon nehéz papír? A vasaló 230 és 170 fok között kapcsolgatott.
A leázás is 5-10 perc volt, a nehezebbet szinte lehetetlen volt levakarni, és a festék is jött vele, annyira kellett.

Nem tudom kérdezte-e már más, de létezik túlvasalás? vagyis ha túl sok ideig vasalom és eloxidálódik a festék, vagy valami, és ezért nem ragad rá rendesen

Van nyomatom bőven, szóval higítóval lemostam és újra kezdtem, de nem tudom a végtelenségig csinálni, mert nem tudom min változtassak.


Egy másik érdekes kérdés, Ti kemény felületen, vagy rugalmasan vasaltok? Arra gondoltam, hogy ha a vasaló talpa sík, de a nyák alátéten van valami kis egyenetlenség, már akkor is okozhat ilyet, de a rugalmas alátét kivenné a hibát gondolom.

Máté


Egy
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
Következő: »»   1151 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem