Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zöld lézer
 
Témaindító: Valteri, idő: Márc 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 76
(#) Collector válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Mi az a szalagkábel? 2 fehér csatlakozót látok JP5 és JP valamennyi, rajzold vissza a 2 csatlakozó környezetét legalább az IC-ig, úgy van esély, hogy kitalálja valaki. Az IC típusa sem ártana, mert azt sem tudom leolvasni a képről.
(#) morzsa15 válasza Collector hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Az a szalagkábel megy a lézerbe. Én sem értem hogy minek hogy miért. Sajnos egyszerűen nem bírom vissza követni minden fele megy a vezetősáv. P87LPC7688N CD724S típusú ic van benne. Küldjek nagyobb felbontású képeket?
(#) epyn válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Idézet:
„Küldjek nagyobb felbontású képeket?”

Nem ártana.A modulról is egyet.
Mi egyéb mást kell tudni még?
BTW feltettem egy kérdést a PL-en ,hátha valaki felismeri.
(#) morzsa15 válasza epyn hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Sajnos csak így tudom feltölteni a képeket ide. Mi az a PL?
Kép
kép 2
kép 3
kép 4
kép 5
kép 6
(#) epyn válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
A modul nem lett bemutatva. (gyártó,típus stb adatok kellenének)
PL

Nem biztos hogy szakszerű,de ha működik -'világít' a lézer egy 47- 100 ohm ellenállással egy pillanatra zárd rövidre a JP5-öst -le kell kapcsolódnia a lézernek. (feltételezem ,mivel TTL-es így alapesetben moduláció jel nélkül be kell kapcsolnia) Ha így lesz akkor megvan a TTL bemenet.
Ha nem akkor -esetleg a másikkal JP3-val is elvégezheted.
(#) morzsa15 válasza epyn hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Sajnos semmi sem történek. Szerinted a tip42 kapcsolná a lézert?
(#) morzsa15 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Valaki?
(#) epyn válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Még nem kaptam választ
(#) morzsa15 válasza epyn hozzászólására (») Jan 23, 2016 /
 
Látom sajnos azóta sem jutottam semmire sajnos :/
(#) MeTsYsEhTkCuF hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Üdv!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek elfekvőben 303 zöld lézerhez alaktrész. konkrétan a dióda végén lévő kis műanyaglencse érdekelne mivel sikeresen eltörtem és így sajnos a lézerpont eléggé megnőtt. Ha esetleg valaki tudna eladó alkatrészt hozzá vagy esetleg ismer olyan oldalt ahol rendelni lehet kérem jelezze facebook üzenetben. (https://www.facebook.com/6MetsysehtkcuF9) Előre is köszönöm a segítséget.

DSCF4159.JPG
    
(#) ktamas66 hozzászólása Szept 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy leselejtezett lézer modult ami 808nm-es, láttam, hogy az eredeti helyén zölden működik, ezért gondolom valami hasonló megoldású fejegysége lehet. A modulból egy optikai szálon jön ki a sugár, aminek egyszerűen le van vágva a vége. Milyen módon lehet ezt megoldani? Ehhez gondolom kellene valami ház, amibe beépíthetők a lencsék, csak a neten annyiféle van, hogy nem tudok kiigazodni. A modul új korában kb. 30W-os lehetett.
(#) Gegmen hozzászólása Nov 10, 2016 /
 
Sziasztok.
Kaptam 1 lézeles fény játékot piros és zöld színben dolgozik. De a zöld hidegben nem működik. Lehet vele csinálni valamit? Esetleg kicserélni benne a zöldet olyanra ami bírja a hideget? Márha van olyan.
(#) zenetom válasza Gegmen hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
Szia!
Fűteni kell, ezek ilyenek.. Viszont arra vigyázni kell, hogy ne melegedjen túl, mert akkor kinyírja magát.
De a témában jártasabbak majd leírják a miérteket.
(#) Djatis válasza Gegmen hozzászólására (») Nov 14, 2016 /
 
Üdv!

ki l lehet cserélni zöld 520nm es diódalézerre is.
kKis teljesítményben pl 30 mw ban nem is olyan drágák kb 6000 ft áron hozzá lehet jutni.
Egyébként az eredeti amit írtál vagy haldoklik vagy elmászott a beállítása a meghajtó dióda és a kristály helyzetéhez képest,vagy pedig nagyon hidegen nehezen indul mert az optimális kristály hőfok asszem kb 22 fok körül van.
ha nagyon hidegben kell indulnia ott szoktak még komolyabb peltier elemes hűtést alkalmazni amin ha polaritást cserél az elektronika egy hőfokszabályzó segítségével akkor gyorsan felmelegíti a hűtőfelületet induláskor utána beindul a szabályozás.
(#) Zoli09 hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Üdv mindenkinek
(#) Nigi984 válasza Gegmen hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Nekem is pont ugyanilyen problémám van. Piacokon vásárolható zöld/piros fényjáték, ami a ház falára mozgó pöttyöket vetít. (MW001RG)
Kivittem a kertbe és 15 perc után már csak a piros fény játszik, azt nem zavarja a hideg.
(mire rájöttem, hogy nem a lencse párásodik le, hanem a zöld led adja meg magát)
Mivel kellene melegíteni? Még nem jöttem rá a tuti megoldásra.
(#) dave500 válasza Nigi984 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Üdv!
Az Lézer nem LED. Melegíteni nem nagyon tudod, csak peltier elemmel hőfokszabályzással, fent már leírták, a kristálynak 20-22 fok körüli hőmérséklet az optimális, az alatt nem nagyon működik.
Az a legegyszerűbb megoldás, ha dióda lézerre cseréled, annak majdnem mindegy a hőfok (lefelé termesztésen).
(#) kaqkk válasza Nigi984 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Ha a tápegysége elbírja tegyél bele egy 5w os szofita izzót az egy akkora dobozt biztosan melegen tud tartani .
(#) Nigi984 hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Köszönöm szépen a tanácsokat, sajnos a táp már nem bír el semmit, ezért külön megtáplálva egy kb 5-8 wattos izzó melegíti, így tökéltes lett. (befaragása nem volt egyszerű menet, de végül sikerült)
(#) kasas hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
ZÖld pointer .Mi lehet a baja? Egyik pillanatról a másikra lecsökkent a fénye kb 5mW ra 100mW ról . Ütés nem érte . Elképzelhető hogy elcsúszott a kristály? Az áramot felveszi és melegszik is mintha teljes üzemben tolná. Nincs szétesve a sugár mint amikor túlhajtod az infra diódát és kinyíródik.
Tippelek még a kis smd potira hogy feladta de akkor nem venné fel az áramot sem vagy igen ?
(#) luigi71 hozzászólása Jan 3, 2018 /
 
Sziasztok! Kellene segítség zöld léterhez. Leesett a dióda előtti lencse mert piszkáltam. Azóta megnőtt a laser átmérője rendesen. Milyen lencsére cserélhetem? Már próbáltam sok fajtával de eredménytelenül. Ha tudtok légyszíves segítsetek.
(#) kasas válasza luigi71 hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Összetört vagy elveszett? Nem fogsz találni csak ebayen kollimátor lencsét . de amugy 1800ft ért van zöld építő kit ház nélkül is. Brutál erős én is inkább vettem egyet mert megdöglött a diódám ahogy alább írtam.
(#) KalaposPatrik hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok !
Van két lézer a DJ projektor gépembe, és mind a kettő nagyon halványan világít, mitől lehet ?
Köszönöm !
piros, 120 mW, 650 nm és zöld, 60 mW, 532 nm
(#) dave500 válasza KalaposPatrik hozzászólására (») Máj 21, 2018 /
 
Szia!
Valószínűleg túlmelegedtek, és megadták magukat, nagyon érzékenyének a hőmérsékletre. De a tápjuk is megszaladhatott..
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Júl 22, 2018 /
 
Sziasztok! Csillagászati távcsöveknél szokás használni zöld lézert a keresés, célpontraállás megkönnyítésére. Egész egyszerűen egy sima lézerceruzát szoktak feltenni, de úgy tudom, alacsony hőmérsékleten nem igazán működnek megfelelően, és ez ellen van is valami elektronikai trükk. Szerintem egész egyszerűen a ceruzaelemeket valamilyen nagyobb áramsűrűség leadására képes áramforrásra kell cserélni. Szerintetek ennyi elég, vagy más is kell? Köszönöm!

skyfinder.jpg
    
(#) dave500 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szia!
Nem a ceruzaelemmel van a gond, hanem a lézerben lévő kristállyal, az nem ,szereti a hideget. (kb. 20 fokon érzi jól magát).
(#) kasas válasza dave500 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
De már léteznek direkt zöld diódák is ,azokra talán nem fog hatni a hideg.
(#) dB_Thunder hozzászólása Dec 28, 2021 /
 
Szevasztok!

Lett egy ILYEN zöld lézerem! Erős mint a ...., le kellene "tekerni" a fényerejét, mert ez így több mint veszélyes! És az sem volna baj, ha sokáig bírná a dióda..
Valaki szedett már szét ilyet? Van e benne valami áramkör?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2021
(#) Kovidivi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Szerintem ha a betápját meggyengíted (soros ellenállással pl.), akkor a lézer is kevesebb áramot fog kapni. Így nem kell szétszedni sem.
(#) dB_Thunder válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 29, 2021 /
 
Mindenképp szét akarom szedni, mert csak a modul kell. RGB lézert akarok csinálni, már csak zöld hiányzott hozzá... meg pár dichro tükör, de arra találtam forrás. Csak valami beállító foglalatot kell néznem még hozzá...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2021
Következő: »»   75 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem