Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   66 / 130
(#) teglascs válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Szia, most tudtam fotózni.
Sajnos olcsó kis gépet tudtam vinni, és közelről homályos képeket csinált, de talán kivehető, milyen lehet a bojler az alsó műa. burkolat alatt.
Szerinted ehhez lehet alkatrészt kapni? - Köszi előre is!
(#) Hp41C válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Elvarázsolt típus...
(#) teglascs válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Uhhh... ettől féltem. Mármint attól, hogy nem lehet előre kideríteni, hogy van-e hozzá alkatrész, viszont ha szétszedem, , és nem fogom tudni összerakni, ha mégsem kapok hozzá pótalkatrészt (minimum a gumi tömítés cserélendő lesz és nyilván az anód is elfogyott már, stb).
(#) Hp41C válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 1
 
Eddig csak hőfokszabályzót találtam, mert más típusokban is hasonló van.
(#) Bakman válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 1
 
Arra készülj, hogy nem lesz hozzá alkatrész. Még csak képen sem láttam ilyet, az elvarázsolt jelző nagyon is illik rá.
(#) teglascs válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Értem, köszi. Nem tudom egyelőre.
Lehet, hogy összeszedem a bátorságom, és valamikor szétszedem, lesz, ami lesz, mert nagyon "muzsikál" már, amikor fűt.
De egyelőre nem nyúlok hozzá.
(#) teglascs válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
(#) Bakman válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 1
 
Villanyszerelő kollégám itt áll mellettem, csodálkozik ő is rendesen, mint szegény apóka a zsiráf előtt.
(#) teglascs válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
"Ilyen állat már pedig nincs..."?
Háááát....
Az igazság az, hogy én ilyen bojlert láttam már régebben, de hozzá nyúlnom nem kellett.
A mai árakon ezek 30, amíg a jó alkatrészellátással rendelkező Hajdú 50e Ft. Csak hát ha nincs alkatrész, és komplett bojler kell cserélni?!
(#) Bakman válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Van egy cimborám, aki épületgépészeti áruházban dolgozik. Azt mondta, mindegyik bojler ****, de a Hajdu -val van a legkevesebb problémájuk.
(#) teglascs válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Egyet kell értsek.
Köszi, hogy megpróbáltatok segíteni, perpill. "így jártam"...
(#) teglascs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 21, 2016 /
 
Az Orczyban azt mondták, hogy szedjem szét, vigyem oda az alkatrészeket, akkor fog csak kiderülni, hogy van-e nekik hozzá valami....
(#) zolika60 válasza teglascs hozzászólására (») Jan 21, 2016 / 1
 
Ez valami Ariston klón lehet. Itt nézelődj. De persze ha nem ismered fel az alkatrészeit, akkor marad a boltba vivős módszer.
(#) teglascs válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Köszi!
(#) VIM válasza teglascs hozzászólására (») Jan 22, 2016 / 1
 
Szia! A problémát azzal kezd, hogy nézd meg a rudas termosztát paramétereit és akkor össze tudod hasonlítani a bojleredhez kapható alkatrészekkel. Ugyan így kellene az alsó kúpos alaplapot is feltérképezned (levenni a méreteket az ovális részről) és a boltban már visszaellenőrizve a méreteket, tudsz hozzá venni alkatrészt. Egy olasz rudas termosztát, alaplap és fűtőszál
(#) teglascs válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2016 /
 
Köszi a jó tanácsot, és a linket!
A képeket elnézve valószínűleg ilyen cuccok kellenek a kérdéses bojlerhez...
(#) Busz hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy ilyen kínai átfolyós vízmelegítő mennyire biztonságos szerintetek? Illetve 1 fázisról 7kWh fogyasztás sem túl egészséges szerintem.
Ismerősöm akarja majd felszerelni.
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nem venném komolyan azt a durván 30A-t azon a dróton.
(#) Josi777 válasza Busz hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Elvileg működhet, gyakorlatilag ha nincs 30-31A a bejövő áram, ami valószínű, akkor nem fogja tudni használni. Háztartásban nincs ilyen terhelhetőség 1 fázisra (a kép alapján 1 fázisú).
(#) Bakman válasza Busz hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
"Kicsit" erősnek tűnik az a 7000 W. Vagy a kábele nem fogja elbírni, vagy nem 7 kW-os a fűtőbetét. Ha mindenáron átfolyósat akar felszerelni, legalább megbízható eszközt vegyen. HA a teljesítményben hazudnak, miben még? Amennyiben nincs Fi-relé, az első lépés annak beszereltetése legyen!
(#) adapter hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Tisztelt Fórumtársak!
Szeretném kérni a segítségeteket abban, hogy végleg megpukkant a V4-es kéményes vízmelegítőnk....
Kellene cserélnem valamire de mire?
Mit ajánlotok, (a boltban bármit rám tudnának sózni semmiről nem tudok sokat) mit válasszak?
Szempontok:-megbízható legyen, ne kelljen egzotikus alkatrészeket évente cserélni 30e/alkalom áron
-lehetőleg 100e alatt legyen
-nem kell átfolyós legyen
(Keresgéltem neten már, melyikről mit írnak, de egy-egy típust ugyanannyian fikáznak mint dicsérnek...)

Persze, tudom, és el is fogadom, hogy bármelyik meghibásodhat, de azért mégis van tendencia, általában melyik megbízhatóbb.
Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szia! Mi ment benne tönkre? Azt szinte nem lehet tönkre tenni olyan masszív konstrukció. És mire szeretnéd lecserélni, gázosra vagy villanyra?
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Első körben gázosra gondoltam, mivel minden adott hozzá (a villanybojlerhez kéne új kábelt kihúznom, és olyan helyen van ahonnan ez körülményes...).
Többször is volt már a hőcserélő tisztíttatva, legutóbb azt mondta a szerelő, hogy mégbegyet már nem bír el.
A gázszabályzó szelep nem működik, már hiába állítom akár melyik pozícióba, a lángon állít valamicskét szemmel látszik de olyan rossz gázt adnak, hogy nem melegebb a víz.
A fő gondunk vele, (korábban is jellemző volt ez) de most már nagyon idegesítő lett, hogy megnyitom a meleg vizet bárhol, jön ugyan de random hideg lesz, akkor elzárom, ujra megnyitom tökig a meleget, ujra meleg jön valameddig, aztán újra és újra. A család már tudja, hogy ha valaki zuhanyzik a többi a vizcsapokra de még a WC-re sem néz mert már attól is elmegy a melegvíz...
Egy fürdés alatt 3-10 alkalommal elmegy a melegvíz.
(Már gyomoridegünk van ha csapra nézünk, "a végleg meg pukkant"-at arra értettem, hogy tegnap este bárhogy nyitogattuk, bármely csapot csak őrláng maradt, ma viszont megint megy a melegítő -úgyagyhogy eddig....)
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Feb 21, 2016 / 1
 
Ez egy rém egyszerű gázkészülék és nem értem, hogy mit tisztított a szerelő a hőcserélőben mikor lágyvizes helyen laksz itt a szomszédban. A vízcsapházban szokott tönkremenni a membrán és a rugója és a tömszelence. A vízmennyiség szabályzó az be szokott szorulni és nem lehet szabályozni a vízhozamot. Ha az állítóművekre nem akar reagálni akkor a membránon lévő műanyag tárcsa el van törve vagy annak a visszatérítő rugója ..... de ezt a dolgot inkább a gázkazános topikban kellene megbeszélni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) granpa válasza adapter hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Mindent lehet hozzá kapni, nem 'aranyárban'; a kazán pl. ~28-30eFT. És jobbat, olcsóbban, tartósabbat nem találsz sehol. Nálam 22 évig ment (1 membráncserével, 2 évente kimostam port, kormot, príma volt még mikor eladtam lakást.
(#) Prometheus01 hozzászólása Feb 23, 2016 /
 
Sziasztok! A közelmúltban lerombbant a kis hajdu FT10-es bojlerem. Szétszedni nem sikerül, pedig a csavarjait kiszedtem. Én néztem el valamit, vagy van valami mesterfogás erre?
(#) zolika60 válasza Prometheus01 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Valamikor régen szedtem szét, de nem emlékszem semmi trükkre.
(#) luczó norbert hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
sziasztok!Adott egy Hajdú 50Literes régebbi villanybojler.Csütörtökön voltam kitakaritani(10-12 éve nem volt a tulaj szerint,volt is benne vizkő) elmondás szerint néha leveri a biztositékot a Fi relé melett.Cseréltem tömitéseket,fűtőszálat,anódot mert 3 felé volt törve.Összerakás után minden patent,nem szivárog,visszaszereltem mindent,próba következett nappali áramról (FI relével) tökéletes,majd visszakötöttem éjszakaira azzal is üzemelt úgy hagytam ott persze mérések után.Ma délelőtt szóltak megint leverte a Fi meletti biztit C10.Visszamentem mindent ellenőriztem nincs szivárgás,minden sarú szoros.Mig ott voltam kbfél óra tökéletesen fűtött.Bocsi ha hosszúra sikerült Valakinek esetleg tipp??Köszönöm!!
(#) Bakman válasza luczó norbert hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ha ki tudod cserélni a kismegszakítót, akkor tedd azt. Vagy fáradt, vagy határon van terhelve.
(#) luczó norbert válasza Bakman hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
1800w-os fűtőszál van benne.Éjszakai óra melett eleve B10 van.A Fi relé meletti C10 és 1-2 éves(xbs) Korlátozó csinálhat ilyet?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2016
Következő: »»   66 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem