Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bemenetválasztó
 
Témaindító: Cs.Janika, idő: Nov 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 28
(#) steelbird válasza Helios hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nem követtem a fejlesztést sajnos, csak a reset -re emlékeztem, hogy azt írta proli007 kolléga.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nem vágtál át, mivel elvetettem a CD4022-es ötletet... CD4017-esem van itthon, csak a 22-es dobozába lett belerakva, szortirozáskor. Elnéztem.
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
De igy már jónak kell lennie, ugyanis a két GND teljesen el van különitve. Igy már tuti hogy áthallásmentesnek kell lennie. Már csak egy normális fokozat kel a kimenetre és kész is. A 2,2µF-os elko-kat benn hagytam, mivel a jelenlegiben is annyi van. MAximum ha nem tetszik akkor kicserélem 220nF-osra, ahogy mondtad.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Ha nincs különösebb indok, nem célszerű elkót használni. Hiszen az egy poarizált kondi. Itt meg nincs rajta villany..
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Rendben. Akkor javitom, ha az biztosabb. Van még valami amit elrontottam? Mert ha nincs akkor lenyugtázom a panelt és készitek hozzá egy kapcsolási rajzot, hátha kell valakinek esetleg.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Nos, azt illett volna elsőként készíteni hozzá, hogy ne a nyáktervből kelljen kibogarászni mi micsoda. De én nem látok hibát már benne. (Mondjuk az nem jelent semmit, csak nekem..)
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
Hát amit eddig segitettél összerakni, az működik. Bizok benne hogy ez is fog.
(#) JOJO hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Tiszteletem most hogy komplett a rajzot nem lehet ide feltenni ?
(#) Helios válasza JOJO hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szia! Folyamatban van.
(#) Helios hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
A kapcsolási rajz képe és sch-ja.
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A tranyók kollektor-emittere fel van cserélve, és a relével párhuzamos diódák is fordítva vannak.
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Pedig a BC337-es szerint raktam be. Javitottam.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Bármilyen tranyó van benne, attól még a kollektor a kollektor. NPN-nél az emitter megy a GND-re, kollektor a relére..
(#) Helios válasza proli007 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Rendben. Megjegyeztem. Remélem már nincs benne hiba, mert már idegesit egy kicsit.
(#) metabo123 válasza Helios hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia!
Csak egy kérdés: megépítetted már? Ha igen, milyenek a tapasztalatok?
Gondolkodom a megépítésén.
Üdv.
(#) Helios válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Szia!

Folyamatban van, ma megyek nyomtatni, a tapasztalatokkal jelentkezem.
(#) Helios hozzászólása Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok! Egy szaki segitségét kérném. Megépitettem ezt. De semmit nem csinál.
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Végig mértem a tápfeszt is. Az IC stabil 15V-ot kap. A kimeneteken mikor lépek 7,3V feszültséget mér a műszerem. A relé próbaképp egy 5V-os stabon keresztül kapnak tápot. De valamiért mégsem húznak meg.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia! Mekkora a relé névleges feszültsége és mit cselekedtél az R10 330ohm ellenállással mikor 5V-ról mennek a relék?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia. A relék névleges feszültsége 5V (RY5Wk). a 330Ohm-os ellenállást kiiktattam, mert ugy nem működött. a helyére betettem egy 78L05-öt azzal működésre tudtam birni, de vannak még bajok. Például a reset kör nem akar ujra indulni, ahogy eléri az utolsó (vagy első) relét, megakad és nem kezd ujból, továbbá a LED-ek sem funkcionálnak valami jól, mert az aktiv bemenetet jelző LED mellett a másik 2 LED is világit.

*szürke irás: a 78L05 kicsit langyos, de ez amúgy is egy teszt panel.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Hogy fest ennek a NYÁK-ja, vagy hogyan van összeállítva?
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Tessék a NYÁK.

IN.lay
    
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Nem látok hibát, a GND bekötési ponthoz képest 0V mérhető a 4017 8-as lábán?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Igen. Többször is ellenőriztem. A diodákat is ki kellett vennem, mivel amig benn voltak nem működött a kapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) proba válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Ha az ic kimenetén bármikor 7V van 15V táp mellett, akkor vagy erősen túlterhelt, vagy szalad körbe körbe. kezdetnek az ic 8 lábához ( nem a testhez) képest mérnék a 16 lábon feszültséget, ha ez rendben, megmérném a kimeneteket is szintén ehhez a lábhoz képest. Ha még mindíg 7V ot mutat, kivenném a rá csatlakozó ellenállást is. Ha így helyre áll a rend (rendes feszültségszinteket mérsz ) akkor a tranzisztorokkal baltáztál el valamit. Mint írtad, a reléket külön tápról hajtottad, azt hogyan kötötted össze a kapcsolás tápjával? Még egy ötlet, azt a feszültséget akkor is mérheted, ha az összes tranzisztor EC kapcsát felcserélted ( 15-7V az pont a te általad mért érték.)
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2016
(#) Helios válasza proba hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Az IC 8-as és 16-os lábain mért feszültség 14,8V. Az IC külön tápellátását úgy eszközöltem be, hogy a 330R-es ellenállás helyére alulról (lévén hogy teszt panel) beforrasztottam a 78L05-öt. A lenn beillesztett rajzon a jelenlegi állapot van, diódák kivéve, 78L05 benn.

inww.JPG
    
(#) proba válasza Helios hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Amit kipróbálnák, kivenném az összes tranzisztor felé menő ellenállást, és műszerrel ellenőrizném a kimeneteket. Szerintem úgy működnie kellene.
(#) Helios válasza proba hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Szia, délután megnézem amit mondasz. De attól függetlenül a reset kör még sem akar működni.
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Márc 6, 2016 /
 
Sziasztok. Nem tudtam gépközelben lenni, de most már ott vagyok. Folytathatjuk a probléma feltárását.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 7, 2016 /
 
Sziasztok szeretnék olyan bemenetválasztót ami tud fogadni mondjuk 4-5 jelforrást és legalább 8 eszközre (gondolok itt erősítő,fényorgona,és egyéb jellel vezérelt dolgok) ugyan azt a jelet továbbítva,Egymás beterhelése nélkül természetesen.
Ha van valakinek a birtokában ilyen vagy ehhez hasonló kapcsolás azt nagyon megköszönöm.
Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2016
Következő: »»   21 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem