Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1843 / 2208
(#) FordPrefect válasza KeMa hozzászólására (») Feb 15, 2016
Valószínűleg komoly értéke van, ha nem lestrapált. Nem kell kapkodni, idővel csak több lesz az értéke
(#) KeMa válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 15, 2016
Véletlenül kitöröltem az előző kommentem :S

Eladni semmiképp sem szeretném. Megpróbálok hozzá párt keresni. Tegnap vittek el egyet előlem a jófogáson. Mondjuk könnyű dolga volt az illetőnek, mert ő pesten volt, én meg még mindig genfben vagyok
(#) mohinger hozzászólása Feb 17, 2016
Tegnap megérkeztek a PCL86-osok a Conradtól. Kicsit elcsodálkoztam, amikor kibontottam a csomagot: RFT csődobozok fogadtak. Kibontva őket viszont YUGO EI feliratú csövek voltak benne. Leteszteltem őket és pont két párat sikerült összehozni. Teljesen rendben vannak emisszióra, semmi gázosodás nincs az elmúlt harmincegynéhány év óta.
(#) konyak6 hozzászólása Feb 17, 2016
Korábban feltettem egy-két kérdést. Ma rájöttem hogy hülyeséget kérdeztem, illetve gondoltam.
PP illetve PPP erősítőknél nem lehet csövenként állítani a nyugalmi áramot, mivel két cső párhuzamosan van kötve. Vagyis -mindig- kellenek a párba válogatott csövek.
Katódellenállásnak csak 1,8 Ohm 3W-os ellenállást találtam itthon. Gondolom ez nem gond, I=U/R képletet használom majd a nyugalmi áram beállításánál.
Mekkora eltérés lehet két cső között? Hány % eltéréstől számít válogatott csöveknek?
Ha ugyanarra az értékre (sikerül) beállítom az összes csövet, az rendben van?

Ez hülye kérdés volt! Persze hogy rendben van!
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) lalibatyo válasza mofesa hozzászólására (») Feb 17, 2016
üdv
egyszer megcsináltam egy hasonló Plachtovics féle kapcsolást PL 509 el ott is volt ez a katódköri visszacsatolás. Javaslom csak akkor kezdj el vele foglalkozni ha már minden rendesen működik nélküle is. Komoly gerjedéseket tud csinálni és a hang is rosszabb vele szerintem. Nekem nem jött be ki is kötöttem a végleges változatban. Az 40 wattos volt a cikk szerint, de én 63 wattot mértem csak már arra nem emléxem mekkora ellenálláson. Brutálisat tudott szólni
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2016
(#) Imi65 válasza konyak6 hozzászólására (») Feb 17, 2016
10 Ohm -os ellenállásod nincs? Az is jó ám.....
(#) Imi65 válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 17, 2016
6P45Sz-ekkel 76W lett a "vége". Igaz, nem az Rt Évkönyv alapján csináltam.
(#) lalibatyo válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 17, 2016
ja hát az orosz űrtechnika az hozza magát
(#) mofesa válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 17, 2016
Kicsit mellé lőttél. Én csak a kapcsolási rajzot kerestem ki. Nincs szándékomban megépíteni. Egyenlőre más vizeken evezek.
(#) lalibatyo válasza mofesa hozzászólására (») Feb 17, 2016
talán másnak hasznos lehet a véleményem még ha a te felrakott rajzodra is írtam .
(#) djcaveman válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 17, 2016
Jelenleg én is valami hasonlón töröm a fejemet, de nincs külön katódköri tekercs, hanem a szekunder van úgy tekerve (4, 8, 16Ohm), hogy szimmetrikusan vissza lehet kötni a két végcső katódkörébe.
(#) mofesa válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 17, 2016
Erre a kérésre válaszoltam. Nem mondtam, hogy nincs igazad, csak annyit, hogy más a címzett.
(#) lalibatyo válasza djcaveman hozzászólására (») Feb 18, 2016
Ott kezdődik hogy nem mindegy a tekercselési irány, mi a kezdő és mi a befejező kivezetés a katódköri tekercsen tehát független kell legyen mindkét vége mindentől. Ez az egész katód köri dolog egy pozitív visszacsatolás tehát érzékeny és gerjedést okoz. Persze lehet úgy kimenőt csinálni hogy a szekunder több tekercséből valamelyiket nem kötjük be mert mondjuk 4-8-16 ohmra készült és mondjuk 8 ohmos hangfalat akarunk használni, de nagy csodát nem kell várni ha a szép hang a cél. Megjegyzem a szerző emlékeim szerint két teljesen egyforma tekercset javasolt, sőt ezt bifilárisan is kellene tekercselni épp a teljesen egyforma paraméterek miatt ezért talán nem kellene azt a kimenő szekunder dolgot erőltetni. Nem koll oda oly sok menet hogy gondot okozhatna az elkészítése akár még úgy is hogy feltekered utólag legfelülre aztán ha jó és bevált akkor a javasolt rétegrendben is csinálsz majd kimenőt. Viszont pl egy gitár erősítőnek ahol sokszor az a szép ha torz nem mondom hogy akár még jobb is lehet tőle az erősítő.
(#) lalibatyo válasza mofesa hozzászólására (») Feb 18, 2016
köszi világos minden én nem figyeltem eléggé
(#) djcaveman válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 18, 2016
Természetesen nem életbevágó a megléte ennek a szimmetrikus visszacsatolásnak, csak érdekelne a dolog, mivel láttam már ily módon készült kimenővel erősítőt, így érdekel eme kapcsolástechnika is. aztán persze lehet majd nem hozza meg azt amit vártam, és marad egy sima 807PP.
(#) lalibatyo válasza djcaveman hozzászólására (») Feb 18, 2016
Igen a az újdonság varázsa nagy csábító erő és hát hogy kinek mi a jó és szép hang ebben aztán hatalmas különbségek is vannak. Pár dolgot összeraktam egykor én is aztán "valamiért"
mégis csak a minőségi alkatrészekből készült egyszerű triódás kapcsolások jutottak be a nappaliba
(#) djcaveman válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 18, 2016
Igen eléggé különböző ki mit hall jónak.... Én most a tetródák mellett voksolok... De kinek a pap, kinek a papné...
(#) lalibatyo válasza djcaveman hozzászólására (») Feb 18, 2016
nekem inkább a lányuk
(#) FordPrefect válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 18, 2016
Idézet:
„Ott kezdődik hogy nem mindegy a tekercselési irány, mi a kezdő és mi a befejező kivezetés a katódköri tekercsen tehát független kell legyen mindkét vége mindentől. Ez az egész katód köri dolog egy pozitív visszacsatolás tehát érzékeny és gerjedést okoz.”
Ne találjunk ki újdonságokat. A katódvisszacsatolás NEGATÍV visszacsatolás. Annyira nem lehet rossz, ha az ARC is alkalmazza legtöbb erősítőjében, a kimenő szekunderét felhasználva. Külön tekercs nélkül.
(#) lalibatyo válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 18, 2016
Talán a hivatkozott cikket el kéne olvasni először. Amúgy meg mindenki azt talál ki amit akar ARCcal vagy nélküle is
(#) mofesa válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 18, 2016
Feltételezem, hogy jobban méretezik, mint anno a rádióknál.
(#) djcaveman válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 18, 2016
Igen, én is akartam említeni, hogy az ARC D75 volt a minta aminél láttam ezt a kapcsolást.
(#) FordPrefect válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 18, 2016
Anno olvastam a cikket, most újra elolvastam, de sehol nem találtam benne, hogy ez pozitív visszacsatolás lenne. Pozitív áramvisszacsatolást egyébként lehet alkalmazni erősítőnél, (negatívval kombinálva) ha a cél a 0 kimeneti impedancia. De az egy másfajta dolog. Ne keverjük a szezont a fazonnal.
(#) lalibatyo válasza FordPrefect hozzászólására (») Feb 18, 2016
Szerintem ez a lényegen sokat nem változtat, mert a hangra rossz hatással van és gerjedékeny is lesz az erősítő. Nem véletlenül raknak méregdrága non induktív ellenállásokat és nagyon jó nevű nem épp olcsó kondikat a katód körbe. De mint már írtam nekem nem jött be más meg ha akar kísérletezgessen. Amúgy a 96 os RT évkönyv 204. oldalán említi a szerző a "pozitív visszacsatolást" a legfelső rajzban. Persze az is felejtős ugyanúgy mint a katódköri. Aztán hogy ez most a szezon vagy a fazon ? Vagy csak nyomda hiba ? Hidd el nem érdekel.
(#) netuddki hozzászólása Feb 18, 2016
Sziasztok!
Van 2db 6zs1b-v mini elektron csövem, tudna valaki adatot róla?
Sehol nem találok róluk infót.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) FordPrefect válasza lalibatyo hozzászólására (») Feb 18, 2016
Idézet:
„Aztán hogy ez most a szezon vagy a fazon ? Vagy csak nyomda hiba ? Hidd el nem érdekel.”
Ez a baj. Ne osszuk az észt, ha nem tudunk valamit. Itt sok kezdő van...
(#) granpa válasza netuddki hozzászólására (») Feb 18, 2016
Keresd 5702-ként a Frank's El. tube-on, vagy a Vademecumon.
(#) ronin75 válasza netuddki hozzászólására (») Feb 18, 2016
Link
De 6sh1b néven is rákereshetsz.
(#) FordPrefect hozzászólása Feb 18, 2016
Idézet:
„Amúgy a 96 os RT évkönyv 204. oldalán említi a szerző a "pozitív visszacsatolást" a legfelső rajzban.”
Pontosan. De ez nem a katódvisszacsatolás, hanem az említett áramvisszacsatolás.
Amúgy itt lehet csemegézni: ARC Jópárnak ott a kapcsolása. Majdnem mindegyik erősítőjük katódvisszacsatolással készült. Neked nem jött be, ez egy tiszteletben tartandó vélemény. Mindenesetre jó megéltek belőle. Részemről itt a vége.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2016
(#) Peter_S válasza netuddki hozzászólására (») Feb 18, 2016
Következő: »»   1843 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem