Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelzős hőmérő
Lapozás: OK   21 / 23
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Olyanra gondoltam, amit itt már megcsinált valaki. (csináltam már így googlen rákeresve, nagyon vibrált a multiplex...)
(#) gepesz13 hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni ezt a kapcsolást
Ebben az IC adatlapjában nem találtam meg, hogy az IC közös anódos vagy közös katódos led kijelzőthajt-e meg.
Ez a DISPLAY jó lesz hozzá?
A CD4049 miért szükséges?
Üdv, és köszi
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) ronin75 válasza gepesz13 hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia,
CA típusjelzéses jó hozzá. 4049 csinál -5V-ot az IC-nek.
(#) proli007 válasza gepesz13 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Hello! Azért az érdekes lenne, ha nem lenne az adatlapban..

7107-LED.png
    
(#) steweo válasza fongab hozzászólására (») Okt 10, 2015 1 /
 
A dióda hogy végez hőmérséklet mérést? Változik a karakterisztika? Ezt elmagyarázná valaki? A diódát tegyem gonfolom oda ahol szeretném a hőmérsékletet mérni
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2015
(#) ronin75 válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
A dióda hőmérsékletétől függően változik a nyitóirányú feszültsége, kb. -2,2mV/°C értékkel. Igen, a diódát tedd oda, ahol, aminek a hőmérsékletét mérni szeretnéd.
(#) steweo válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Ezt eddig nem tudtam ,köszi.
(#) ronin75 válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Ha van a multimétereden dióda mérési lehetőség, nyitóirányba kapcsold rá, kb. mutat egy 700-as értéket, majd fogd meg a diódát kézzel. Láthatod a változást. Ez elvileg nem lineáris, de ilyen tartományban és célra tökéletesen megfelelő.
(#) steweo válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Mekkora feszültséget ad az icl 7107 a kimenő lábain?
(#) Bakman válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Áramgenerátoros kimenete van. Pontosabban konstans áramú nyelő kimenetei vannak.
(#) steweo válasza Bakman hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
8-9 ledet meg tud hajtani úgy hogy kb 30-35 mA folyjon rajtuk?
(#) ronin75 válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Szegmensenként? Sorba vagy párhuzamosan kötött ledekre gondolsz? (sorosan biztos nem, hisz ahhoz nem elég a +5V tápfeszültség)
Az adatlapon szerintem megtalálhatóak ezek az adatok.
(#) Bakman válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Biztos, hogy nem. Az adatlapja szerint 5-8 mA-t nyel el szegmensenként. 8-9 LED-hez meghajtót kell építened.
(#) steweo válasza Bakman hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
pl műveleti erősítőből? Tl 804 CM jó lenne hozzá?
(#) Bakman válasza steweo hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Minden bizonnyal egy P csatornás FET is megteszi szegmensenként, amelyik kibírja a LED-ek áramát. Milyen LED-eket szeretnél hajtani? 30 - 35 mA kicsit soknak tűnik. Esetleg ami az adatlapban is van, 7407 -es IC-vel "megerősíteni" a kimenetet.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2015
(#) steweo válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Sima ledeket, 8-9db szegmensenként
(#) exabit hozzászólása Jan 1, 2016 /
 
Még régen vettem egy hőmérő kitet a hestore-ból. A problémám, hogy hiába kalibráltam be 0 és 100 fokra 20 fokon valahogy mindig 17 fokot mutat. A kalibrálást az tuti pontosan végeztem, többször egymás után oda-vissza, miközben egy jófajta hőelem hőmérővel is ellenőriztem a hőfokokat.
Valaki el tudna indítani a hibakeresés rögös útján?

homero.png
    
(#) Peter65 válasza exabit hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
Ha jól látom, a hőmérsékletet egy diódával érzékeli. Ennek a karakterisztikája nem biztos, hogy annyira lineáris, mint ahogy szeretnéd, és ennyi hiba könnyedén lehet benne.
Talán legegyszerűbb, ha kicseréled a diódát egy másikra, és azzal próbálkozol. Ha egy tucatot végigmérsz, akkor kiválaszthatod a legpontosabbat...
(#) kalmi.kalmi válasza exabit hozzászólására (») Jan 2, 2016 / 1
 
Én is építettem nem egy hőmérőt 7107-tel nekem mind pontos. Az enyémben nincs 741.
(#) exabit válasza Peter65 hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Eredetileg vettem mellé 50 db 4148-at hogy két hasonló karakterisztikájú diódát tudjak egy váltókapcsolóval kapcsolni a bemenetre. Akkor sokat végigmértem és mindegyik elég hasonló volt.
Megpróbálom majd kicserélni a műveleti erősítőt és újrakalibrálni, hátha.
(#) kalmi.kalmi válasza exabit hozzászólására (») Jan 2, 2016 /
 
Nekem mindenféle diódával jól mér, sőt az autóba egy szigetelt tokos teljesítménytranzisztor B-E diódája a szonda.
(#) Coyote05 hozzászólása Feb 24, 2016 /
 
Hello!

Szeretnék készíteni olyan 4 digites 7 szegmenses kijelzővel szerelt hőmérőt, ami század pontossággal jeleníti meg az értéket. Programozóm nincs ezért csak olyan áramkör jöhet szóba, amihez nem szükséges program vagy egyéb meghajtó. Mivel csak szobán belül akarok mérni elegendő, ha ki tudja jelezni a 99,99-et. Itt a fórumban és a neten is próbáltam keresni ilyet, de csak arduinós megoldást találtam. Köszönöm a segítséget!
(#) gerry válasza Coyote05 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
(#) vargaf válasza Coyote05 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Milyen érzékelővel és A/D átalakítóval érsz el 0,1 % pontosságot? Miért kell szobán belül 0,01 ºC pontossággal mérni?
(#) proli007 válasza Coyote05 hozzászólására (») Feb 24, 2016 /
 
Hello! Én is egyetértek Ferivel, hogy értelmetlen célkitűzés. Nincs rá szükség, és analóg módon kivitelezhetetlen. Mert már az érzékelő nem fogja megengedni ezt a pontosságot. Csak átlagolásokkal és egyedi kalibrációval/korrekcióval lehet hasonló pontosságot elérni.
(Cseppet megfertőzte a mai világot a számítógép. Mert ha valami számjegyekkel van kijelezve, még nem jelenti azt, hogy a pontossága is az. A világ pedig analóg és nem digitális..)
(#) vargaf válasza proli007 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Szia!
Mint méréstechnika szakon végzett mérnök mindig elgondolkodom azon, hogy miből gondolják azt, ha 4 számjegyű kijelzővel látnak el egy két-három helyérték pontosságot biztosító áramkört, akkor attól pontosabb lesz. Eben az esetben legfeljebb 3 helyértéknek van jelentősége. Az is érdekes, hogy a kérdést feltevő pár perce járt az oldalon, de nem reagál a bejegyzéseinkre.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) KBal76 válasza Coyote05 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Az is jó, hogy
Idézet:
„Programozóm nincs ezért csak olyan áramkör jöhet szóba, amihez nem szükséges program”
(...)
Idézet:
„de csak arduinós megoldást találtam”

Az Arduinohoz pont nem kell programozó, csak egy szabad USB (esetleg soros) port a számítógépen. Ettôl is annyira népszerû, úgyhogy ez nem lehet kifogás.
(#) vargaf válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ha egy kicsit is körültekintőbb, akkor talált volna MSP430-as megoldást is, akár külső hőérzékelő nélkül is, ahhoz sem kell programozó.
MSP430 hőmérés a beépített szenzorral
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) Coyote05 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Tudom, hogy nem lesz század pontosságú a mérés, de a kijelzésnek akkor is 99,99-nek kell lennie.
(#) Coyote05 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Nem vagyok túl jó a hétszegmenses vezérlésben, ezért lenne szükségem komplett kapcsolási rajzra. Az MSP430 jónak tűnik, de soros porton történik az adatok kiolvasása.
Következő: »»   21 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem