Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Két érzékelős hőfokkapcsoló
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Bakman válasza Polip111 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Nem, annak más felbontása van (max. 0,5 °C). Lehetne használni, de ahhoz egy csomó dolgot át kellene írni a programban, ami eredetileg a DS18B20-hoz készült, az pedig 0,0625 °C -os felbontású.
(#) Polip111 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, sajnos csak a DS18S20-om van, marad a vásárlás.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) don_peter hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Uraim, nincs valakinek egy C18-as működő DS18B20-as programja?
Vagy C programja?
Kipróbáltam párat és sajnos egyikkel sem működik megfelelően.
Előre is köszönöm.
(#) programtech hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Adott egy helyiség, ahol alapvetően hűvös van.

Ezt a helyiséget szeretném hűvösen tartani, de szellőztetni is. A célom az, hogy a szabadba vezető fali áttörésbe beépített kb 20cm átmérőjű ventillátor kapcsoljon be akkor, ha a kinti hőmérséklet hűvösebb a bentinél (egy esetleg beállítható értékkel).

Természetesen lesz egy másik sima termosztát, ami például 18C-nál nem engedi lejjebb a hőmérsékletet.

Próbáltam keresni kész két darab hőérzékelős gyári termosztátot, de nem találtam.

Csinált valaki ehhez hasonlót? (vagy pont ilyent...
(#) Bakman válasza programtech hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
(#) Kékróka válasza Bakman hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
A saját készítésűnek semmi nem pótolja a varázsát, de ha nagy falatnak találod,
egy ABP mini plc is megteheti, de sajnos ott is neked kell megtanítani a dobozkát a feladatra.
Grafikusan programozható, mindenféle időzítésekkel is cifrázhatgod, a maradék be és kimenetekre meg még mást is rá lehet bízni.
(#) programtech válasza Bakman hozzászólására (») Feb 28, 2016 /
 
KÖSZÖNÖM!
(#) gyula84 hozzászólása Máj 18, 2017 /
 
Üdv

Megépítettem Bakman Két érzékelős termosztátját lenne egy kérdésem. Ez mikor kapcsol le, mert be bekapcsol ahogy kell, de le az istenért nem akar Napkollektorral fűtők egy puffer tartályt pl 55foknál beindul, de például 35foknál már nem kéne, hogy menjen és nem akar lekapcsolni, ezt be tudom egyáltalán állítani egyáltalán? Köszi a válaszokat
(#) Bakman válasza gyula84 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Hova vannak rakva a hőmérő szenzorok?
(#) gyula84 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
egyik a kollektoron a másik meg a tartályban amit fűtene fel
(#) Bakman válasza gyula84 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Ha a kollektorban melegebb a víz mint a tartályban, akkor normális, hogy nem kapcsol ki. A leírásban is ez van.
(#) gyula84 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
akkor ez ide nem lesz jó, mert szerintem semmi értelme keringetni a vizet ha csak pár fokkal melegebb a kollektor
(#) Bakman válasza gyula84 hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
Kinek a pap, kinek a paplan.
(#) gyula84 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 18, 2017 /
 
azért köszi keresek valami mást
(#) Bakman válasza gyula84 hozzászólására (») Máj 19, 2017 / 1
 
Kis türelmet, hétvégén kibővítem a programot, hogy minimális különbséget is meg lehessen adni, ami alatt már kikapcsol a termosztát (3-as paraméter kiegészítése). Ez az opció annó eszembe sem jutott. Így legalább nem vész kárba az eddigi munkád.
(#) gyula84 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 19, 2017 /
 
köszönöm szépen
(#) Bakman válasza gyula84 hozzászólására (») Jún 10, 2017 / 2
 
Elnézést a késlekedésért, "kicsit" el voltam havazva...

Mellékletben az általad kért módosítással megspékelt program. Az eredeti cikkhez képest a lényeges változások:

A 3-as paraméter neve 3.1-re változott, funkcióját tekintve maradt a régi.
A 3.1-es paraméter után a 3.2-es következik. Ebben tudod megadni, hogy minimum mennyi legyen a hőmérsékletkülönbség a két oldal között. Ha ettől kevesebb, a termosztát kikapcsol. Itt is, mint a többi hasonló változónál, 0,1 x szorzót kell alkalmazni.

Pl.:
3.1 értéke 50, 3.2 értéke 10. Ha a két szonda közötti hőmérséklet 5 °C vagy több, bekapcsol, ha kevesebb mint 1°C, akkor kikapcsol.
(#) gyula84 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Köszi szépen a fáradozást
(#) Szemmy hozzászólása Nov 10, 2017 / 4
 
Megépítettem én is. Majd próba cseresznye.
(#) fecoman hozzászólása Feb 16, 2018 /
 
Sziasztok,
Tudom a különbségi termosztátának a gyakoribb felhasználása a fűtési rendszerekben van.
Én ennek a hűtési változatát szeretném, azaz a hőmérséklet csökkenésével, illetve a különbség csökkenésével kacsolna be és a hőmérséklet növekedésével kapcsolna ki.
Nem tudom, hogy csak a mikrocontroller-ben kell-e megváltoztatni a a programot, vagy teljesen át kell-e tervezni az egészet? (Bakman verzióira gondolok)
Vagy ha van már valakinek ilyen jellegű vezérlője, akkor megkukkolnám...
Heteket szántam rá, hogy keresek hasonlót a neten, de szinte csak fűtésre találtam megoldást, hűtésre nem.
Mire lehetne használni?
Például plafonhűtés esetén a hűtőközeg (víz) hőmérsékletének szabályozására, hogy a harmatpontot ne haladja meg a különbség a plafon és a szoba között.
Üdv.
(#) Bakman válasza fecoman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Ha a két érzékelőt megcseréled, hűtő termosztátot kapsz.
(#) fecoman válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Biztos?
"A két szondához egyszerre tartozik egy differencia érték. A relé csak akkor húz meg, ha a két szonda közötti különbség nagyobb, mint a beállított érték."
Hűtésnél alap állapotban soha nem lesz nagyobb, mert a szoba és a hűtő rész közel egyforma hőmérsékletű.
Teljesen mindegy a szondákat hova teszem, a különbség a lényeg, mivel alap esetben nem lesz ezért nem fog bekapcsolni.
Hacsak nem veszem a differencia értéket 0-ra, de akkor egy szimpla termosztátot kapok.
Vagy rosszul gondolom?
(#) Bakman válasza fecoman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Kicsit félreértettem a dolgot. Ha a különbség növelése a cél, akkor a kimenetre egy olyan relét kell tenni, amelyiknek van alaphelyzeben zárt érintkezője. A különbség elérésekor aktivizálódik a kimenet, meghzúzza a relét és ezzel éppen leállítja a különbség növelését.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) fecoman válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Igen ez jó ötlet, ellentétesen kell kapcsolni mint a fűtés esetén, amit egy ellentétesen működő relével is el lehet érni.
Hiszen a hűtő/fűtő termosztátorokban is hasonló van, no nem 2 relé, hanem szerintem valami váltó relé (nem biztos, h így hívják), amíg az egyik kimenete kapcsol, míg a másik old.
Ha valaki már esetleg megépítette, kb mennyiből jön ki?
Köszönöm.
(#) Bakman válasza fecoman hozzászólására (») Feb 16, 2018 /
 
Azok az ipari termosztátok, amelyeket mi szoktunk használni fűtésvezérléshez, tudják a két üzemmódot, külön-külön. Vagy hűtésre vagy fűtésre lehet őket beállítani, egy szimpla záróérintkezős relé van bennük.

Az anyagkötlség olyan 15 000 Ft körül lehet, minden alkatrész elérhető a HEStore-ban.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2018
(#) Szili Zoltán hozzászólása Ápr 17, 2018 / 3
 
Bakman termosztátja (után építés).
Az előlap 5mm plexi lemez, ebbe lett besüllyesztve a három nyomógomb,
imitálva a fólia tasztatúrát.
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Medencefűtés építése előtt állok. A téma topikjában tanácsként kaptam a kétérzékelős termosztát használatát mint vezérlés. Építeni nem fogok, mert nem értek hozzá, tehát készen vennék. Amiben elakadtam, hogy milyen módon tudom az érzékelőket a rendszerre kapcsolni? Egyik ugye lenne a medencében, de nem szeretném belógatni, hanem a szivattyúhoz vezető lpe-be kellene beleaplikálni. A másikat, pedig a legmelegebb részen a tetőn lévő szintén lpe csőkígyó rendszerbe. Ezt hogyan tudom megcsinálni?
(#) Bakman válasza Cocos hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Idézet:
„a szivattyúhoz vezető lpe-be kellene beleaplikálni”
Így nem a medencében lévő víz hőmérsékletét fogod mérni.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Attól függ, melyik ágba teszi. A csőkígyó bemenete nagyjából megegyezik a medence vizének hőmérsékletével.
(#) Cocos hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
A medence oldalfala lenne a fenékhez közel átvezetve.Innen menne a szivattyúhoz a cső, ami kb.0,5m-re lenne a medencétől. Ebbe az ágba tervezem bekötni. Itt gyakorlatilag ua. a hőmérséklet,mint a medencében.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem