Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapunyitás gombnyomásra olcsón! - avagy automata kapu házilag
Lapozás: OK   86 / 107
(#) doki99 válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szerinted ha a magnest 2centire teszem,vagyis 2centire all meg a red cso felett az megfelelo e .Vagyis az erdekel hogy milyen tartomanyban mukodik jol?
(#) uniman válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A végálláskapcsolók szerkezete (fotója) érdekelt volna meg, hogy, miért kell oda a 20 mm-es távolság...ez nagyon sok. Megoldható ugyan, de kétlem, hogy üzembiztosan... Az is gond lehet, hogy közel lehetnek más mágnesezhető fémalkatrészek.
A reed sem örök életű, akár még gyakrabban is meghibásodhat, mint egy jól elhelyezett mikrokapcsoló...
A tolókapuknál kellenének mechanikus végállás "akadályok" is...meg túláramvédelem a motornak, akkor nagy baj nem történhet.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) doki99 válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Most nem tudok kepet kesziteni mert esik az eso.Mechanikus vegallas akadaly van de tularamvedelem nincs,viszont mar gondoltam ra.A 10 mm is beleferne ,csak azert gondoltam 20 mm-re hogy biztosan elkeruljem az utkozest.Tularamvedelemet meg soha nem keszitettem.
(#) Pixi válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A távolság cső és mágnes függvénye. Volt olyan mágnesem ami már 5 centiről aktiválta a csövet.
(#) doki99 válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Szerinted uzembiztosabb mint a mikrokapcsolo?
(#) Pixi válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Nekem lassan fél éve vannak bent a csövek, azóta nem volt gond.
(#) pont válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Végálláskapcsolót lehet csinálni 500 Ft-ból is meg 20 ezerből is, Reed szintén ezerféle minőségben készül, de ahogy írták is a reed is "elhasználódik", szerintem előbb mint egy jó minőségű kapcsoló.
(#) zsoltee0001 válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ha nincsenek terhelve a mikrokapcsolók akkor örök életnek kellene lennie (sose ez megy tönkre) fölösleges rongyrázás a reed cső meg az indukciós jeladós végállás, viszont cserébe vagány, mert lehet a szomszéd előtt vagánykodni vele, ha más mindenkinek olyan van az utcába XD... max nem megy be az egér, ennyi haszna azért van.
Üdv
(#) uniman válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Idézet:
„"hogy biztosan elkerüljem az ütkozést"”

Nehogy már a végálláskapcsoló szolgáljon "vég"-állásnak...itt valami nagyon el lehet "konstruálva" ! ...vagy nem? Ezért kellene róla fénykép...
(#) Pixi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Nekem szerintem a pára tette tönkre a mikro nyomógombokat. Ezért jobb oda a cső, mert az teljesen zárt és nem probléma a nedvesség. De hamarosan kiderül, mert a gombok nagyjából fél évet szoktak húzni. Nekem amúgy nem probléma ha a kapcsoló elromlik, mert kuplungos a meghajtás, és a motorok áramellátása is időzített, így az átlag nyitás-csukás idő után még max 10mp-ig vannak áram alatt a motorok. Biztos ami tuti!
(#) doki99 hozzászólása Feb 21, 2016 /
 
Koszonom a jo tanacsokat nagyon hasznosak .A valaszokbol azt szurtem ki hogy az atalakitasnak nem nagy haszna lenne.A szomszed elott vaganykodni nem szeretnek,meg nincs ertelme.Nekem az lenne a fontos hogy sok evig mukodjon anelkul hogy szerelgetni keljen.Megegyszer koszonom!
(#) doki99 válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Nem a vegallaskapcsolo szolgal vegallasnak,csak en arra gondoltam hogy nem szeretnem ha kozel lennenek egymashoz.Meg nem tartom tul nagy tavolsagnak a 10mm-tert.
(#) zsoltee0001 válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Én most erről a fajta mikrokapcsolóról beszélek
Nyilván az nem derült ki, hogy mekkora áram megy át rajta, ha a motor áramfölvétele, ráadásul 24 voltos rendszer, akkor nem csoda, ha sűrűn megdöglik, ha csak jel, akkor tényleg örök élet kellene lennie, ipari megoldásoknál is használják, sőt sorompóknál, napi 150 föl-le nyitás, egy otthoni használat hol van ettől?!
üdv
(#) uniman válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Léteznek ám masszív burkolatba szerelt végálláskapcsolók is... Bővebben: Link
(#) Pixi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Nekem ilyenek voltak eredetileg. Az egyik oldalon 1 a másikon két 12V-os omron váltó relét kapcsol. Vagyis nincsenek nagyon leterhelve, így nem azért mentek tönkre, főleg hogy az egy relés oldalon is úgyan annyi időt bírt mint a másikon.
(#) uniman válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ezt látva minden érthető...az csak egy "nyomógomb" !
Ezeket meg ezt nevezhetnénk végálláskapcsolónak...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) doki99 válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Sajnos en sokkal gyengebb minosegu kapcsolot szereltem be.Valoszinuleg ezert repedt meg.
(#) zsoltee0001 válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Pfff... ja, ne csodálkozz, ha szétszedsz egy nyomtatót, vagy bármit amibe ilyenek vannak, nem véletlen van fölöttük porvédő fólia, fater thomson TV-ját nem bírtam távir nélkül átkapcsolni annak ellenére, hogy az életbe nem volt még használva.

Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetbe NC kapcsolatot illene megvalósítani, ezek a nyomógombok pedig NO, szóval 1-el több mhibalehetőség.

üdv
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2016
(#) uniman válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Amit előzőleg mutattam végálláskapcsolókat, azokban egy hajlékony rugószárat "pöcköl" egy mechanikus ütköző, így a kapcsolóra sehogy sem juthat nagy erőhatás.
(#) doki99 válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ami a kapcsolot pockolgeti azt en csinaltam hazilag.Ezidaig ketszer kellet cserelni nyolc ev alatt.Csak az a kerdes hogy ha nem veszem idoben eszre?
(#) uniman válasza doki99 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A kapuk végállását nem csak egyetlen kapcsolóra bízzuk...időzítés, a végállások előtt lassított üzemmód (kisebb teljesítményen).
(#) doki99 válasza uniman hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ez erdekel nekem nincs ilyen .Ha tudsz vagy akarsz segiteni ebben a temaban szivesen vennem.Az en kapum motorja 230v-al mukodik ,a relek amik a forgasiranyt valtjak 12v-voltosak.A megallas elotti lasitas jo otlet.
(#) Pixi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Ezeket nem én tettem bele hanem ez a gyári volt a tolómotorokban! Azért írtam is, hogy mikro nyomógombok voltak benne nem végállás kapcsolók. Amit régebben csináltam saját gyártású mechanikát abban ilyen karos végálláskapcsolók voltak. Majd meglátom a reed csövek hogy válnak be. Ugye karos kapcsolónak nincs hely a tóló mechanikában.
(#) zsoltee0001 válasza Pixi hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Az elég gáz, ha gyárilag ilyen, sürgősen kiváltani!
(#) Pixi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
Kiváltottam reed csövekkel!
(#) lonewolf hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Üdv. Nektek! Todi2 itt vagy? Megigértem, megoldodott, Varisztor, szupresszor dioda stb. A hálozati szűrőket őszintén neon elektronikus gyujtóból bontottam, ez volt a hunyó!!! Hát itt van minden. Jövök fotókkal is... A PIC-ben csak ennyi van: 1-ik szárny indul, a másik 2msp késöbb, kb. 30msp táp. Csukásnál forditva... A figyelmeztető lámpát is a PIC vezerli, van még 1 plusz vezérlés is, csakis a PIC-től, csukásnál ad tápot a fénysorompónak. (nálam nincs bekötve) Kapcsirajz, panel a csattolmányban. Tovább bővithető, megépítem hozzá a fórumon talált motor fogyasztás figyelőt is... „reset-et” majd adja neki... Csak az időm engedje...  A PIC-progit nem én irtam, csak hex. van. Most már mondhatom 6. vagy 7. éve szolgál, csorog az eső, nyitod-v.csukod... aranyat ér!!! További segítséggel szolgálok, segítek minden epítőnek. Kellemes 7-et minden forumozónak! Bocs ha elvétettem karaktert, ékezetet, rohanás... „Erről szól az életem!”...
(#) lonewolf hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Itt a panel, Eagle6.4 es hex.
Kellemes 7vg-ét!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
(#) lonewolf hozzászólása Feb 26, 2016 /
 
Kellemes 7vg-ét!
(#) proli007 válasza lonewolf hozzászólására (») Feb 26, 2016 /
 
Ha már ennyit dologtál vele, akkor nem vagy lusta. Hagyd már kérlek ezeket az idétlen rövidítéseket! Gondolom a csavarokat sem kalapáccsal verted be, mert úgy gyorsabb..
(#) lonewolf válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2016 1 /
 
Igen, proli007! Ennyit "dologtam" vele Todi2 fórumtársnak szántam és a további epítőknek! Jó éjt!
Következő: »»   86 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem