Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   323 / 398
(#) szendi001 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Az 5.1 verzióra ez az érték van tervezve. Akartam kérdezni nincs-e elütve az érték, de gondolom így jött ki az áramkorlát megfelelő értékre. Valószínű a huzallal próbálkozom előbb.
(#) szendi001 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Igen tökéletes megoldás, csak az összképet viszi el a panelen. Megpróbálom a huzalt. Köszi!
(#) Ge Lee válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Vagy módosítod magát az áramkorlátot, és akkor jó lehet akár egy kerek 0,1 is.
(#) hapro válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Erről írj kérlek bővebben, mit kéne pontosan módosítani. Köszönöm
(#) Ge Lee válasza hapro hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Igazából ha nem gond az arányosan nagyobb disszipáció a söntön akkor semmit. Az ellenállásból lehet kisebbet is csinálni, mert ugye az áramkorlátnál az a lényeg, hogy adott átfolyó áram mekkora feszültséget ejt rajta.
A rajzon van egy R1 ami 0,063ohm, meg van egy R3 ami 0,1ohm. Ha ez utóbbival párhuzamosan kötünk egy osztót aminek az értékei kellően nagyok ahhoz, hogy ne módosítsák jelentősen az eredeti 0,1 értéket, akkor a VF2 és VF3 pontok között ugyanakkora feszültséget kapunk, mintha egy 0,063ohmos ellenállás lenne a körben. Persze a 0,1ohmon nagyobb feszültség fog esni, emiatt többet is fog disszipálni. Látszik, hogy a VF1-VF2 és a VF2-VF3 pontok között is ugyanakkora a feszültség, adott átfolyó áram mellett.

100m-63m.jpg
    
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ez sem mutatna szebben, mint a párhuzamos tagokkal felépített megoldás, sőt még a panelt is piszkálni kellene.
(#) Alkotó válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Az összképet nem rontja a duplázott megoldás, mert ide eredetileg is duplát terveztem (hasonlóan az emittereken lévőkhöz és az R30-R31 -hez). Ott a teljesítmény miatt, itt meg az érték beállíthatóság miatt. Csak aztán olyan kézenfekvő volt az ellenálláshuzalból történő megoldás, hogy kivettem az "ikertagot", mert nem akartam lyukas helyet a panelon (de a helye ott van).
(#) Ge Lee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Az ellenállás alatt a fóliaoldalon még 2db SMD ellenállás pont ugyanúgy nézne ki, mintha ott sem lenne.
(#) szendi001 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Ma jöttek meg a cuccok. Megvan a panel is és most állunk neki a gyerekekkel forrasztani. Jelentkezem mire jutottuk. A csillámot felejtettem el, morgok is . Végül HQ-ban vettem végtranyót.
(#) szendi001 válasza Justo hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Sziasztok! Ezerrel építem az erősítőket. Ami szembe tűnt. Ha ZPD36 kerül a meghajtó körbe az azt jelenti, hogy alacsony tápról nem is járatható az erősítő? Gondolom +- 30 voltos tápnál ki sem nyit a két dióda. Elkerülte a figyelmemet ez a mod régi Quadban itt ellenállás volt. Esetleg megoldás ZPD24 beszerelése alacsonyabb tápfesz igény esetén? Ami még kérdés merült fel bennem, hogy, ha 0.063 ohmos ellenállással csinálok áramkorlátot az 10 Ampernél ad 0.6 Volt hibajelet, de a biztosíték eleve 4 Amperes. Csúcsra értendő a védelem?
(#) reloop válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia! A Zener a dupla tranzisztor által kiszélesített S.O.A. miatt már a csúcsfeszültség előtt 12-14V-tal engedi az áramkorlát maximális értékét.
A tápot félhullám terheli, 10A négyszögnél az átlag 5A, szinusznál pedig 3,5A.
(#) szendi001 válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
Szia Reloop. Bocs nem értem az első mondatot. Sem az elejét sem a végét : S.O.A ,micsoda? Amennyire értem a Zener "előszabályoz. ZPD18 mondjuk 6,8 k val másképp viselkedne? Eredetileg itt 15k ellenállás volt.
(#) reloop válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 4, 2016 /
 
A S.O.A. a biztonságos terhelési tartománya a tranzisztornak, adatlapban találkozhatsz vele: Bővebben: Link
Esetünkben a Zeneren folyó áram feszültséget ejt a 0,063Ω-mal soros ellenálláson, így nullátmenet közelében az áramkorlátozó tranyó hamarabb tud nyitni. Ha a kimenőjel elég nagy, a Zeneren nem folyik áram, csak a 0,063Ω-on eső feszültség határozza meg a korlátozást.
(#) szendi001 válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
S.O.A. leesett és köszönöm a tájékoztatást. BC327 el raktam össze két modult, úgy tűnik BC640-re kellene cserélnem néhány tranyót, mert félek eldurranik lévén csak 50 voltos. Érdekes, mert a javasolt BC307b is 50 Voltos. Egész nagy tudomány ez a QUAD építés. Régi szép idők, amikor csak BC212 volt boltban
(#) bboy123 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Sziasztok. Építettem egy quad 405öt és valamiért -43V van a kimeneten...Mit vizsgáljak meg?Hol kezdjem a hibakeresést? A tranyók működnek rendesen.
Ezt a kapcsit használom: Bővebben: Link
(#) vipera1997 válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ha a teljes táp kint van akkor az az esetek 80%ban a végtranzisztor vagy a meghajtó.Azokat ellenőrizd szerintem először.
(#) bboy123 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
A meghajtó T1 ugye? A végtranyó T9 vagy T10?
(#) bboy123 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
Ja és a db 510Ohm nagyon melegszik...
(#) nandika76 válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Szia a meghajtók t7 t8 végtranyok t9 t10.
Szerintem t8 t10-nél vizsgálódj.
(#) bboy123 hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
T8 túl van vezérelve és így T8 túlvezérli T10-et?
(#) nandika76 válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 12, 2016 /
 
Ellenőrizd a pozíciót nem e fordítva raktad be valamelyiket.
Amúgy milyen tranzisztort raktál a végére?
(#) bboy123 válasza nandika76 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Úgy van a nyák tervezve, hogy TO3-as 2N3442 a végtranyó, azonban azt még nem raktam be, csak tyúkbeleztem egy BD249-et meg egy 2SC5200-át.Ami azonban érdekes, hogy működött a cucc és tegnap raktam át új nyákba, mert a régi az eléggé gány volt.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Szia! Az R30-R31 akkor melegszik erősen, ha a pozitív táp van a kimeneten. Itt egy kipróbált módszer a hiba feltárására.
(#) bboy123 hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Na megoldódott.Bd249 volt rossz.. Azonban vezérlőjel nélkül még mindig búg a drága..:S
(#) szendi001 hozzászólása Márc 13, 2016 /
 
Sziasztok! Az újabb rajzokban (pl. Alkotó 5.1) Mi a szerepe a két 330 nF kondinak? Ez nem volt a gyáriban. Lassítja a védelmet? Azon hezitálok a ZPD36-ot kiveszem és sima 15k teszek oda, de a kondi esete még kérdés. Azért érdeklődök, mert nem tudom alacsonyabb tápról jól elketyeg-e az erősítő. Köszi bárkinek, aki tudja a választ!
(#) Ge Lee válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Könnyebb lett volna ha csatolsz rajzot, így csak tippelek. Az áramkorlátban (analóg végfok esetén) bárminemű kondi általában arra hivatott hogy az esetleges gerjedést megakadályozza, ezáltal korrekt működésű maradjon az áramkorlát.
Az alap verzióba emlékeim szerint nem 15k kell csak a RT cikk szerint, azzal simán tönkremegy a végtranyó.
(#) szendi001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Bővebben: Link Bocs, igazad van. Ez a rajz ami szerint építgetek.
(#) Ge Lee válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Itt is vannak zöldségek leírva, de ha quad-ot építenék akkor inkább ezzel a moddal próbálkoznék.
(#) dokidoki válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
miliHenry-nek írja a mikroHenry-t.
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
A DCD mod3-hoz is van többszörösen kipróbált paneltervem.
Következő: »»   323 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem