Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Walkie Talkie
 
Témaindító: vviktor2, idő: Júl 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) gerenk válasza petergreenpeace hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia !
Itt mindent megtalálsz.
Tr1 trafónak megfelel egy kis japán zsebrádió kimenő trafója, az oszcillátor tekercs 3+3 menet
a kicsatoló 2 menet 0,25 mm-es zománchuzalból 8 mm tekercstesten 6 mm-es ferritmaggal
30-35 pF közötti párhuzamos kapacitással. A stabil rezgést a ferritmag 2/3-os becsavarásakor kell
elérni, ehhez változtasd a soros kapacitás értékét.
(#) sany válasza petergreenpeace hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
De sokat hallgattam a taxisokat ezzel a rádió adó vevővel.
(#) petergreenpeace hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Kösz a segitséget.
(#) petergreenpeace hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Sziasztok,

Tudja valaki hogy kell szétszedni a Motorola TLKR-T3 Walkie Talkiet? Hátul az elemek alatt kicsavartam azt az egy csavart, de tovább nem tudom hogy kell szétszedni és nem akarom megrongálni, túlfesziteni a burkolatot.

Kösz
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2016
(#) petergreenpeace hozzászólása Ápr 1, 2016 /
 
Sziasztok,

megoldodott, van még két csavar a két szélén is ,amire két fekete pont formájú izolálás van ragasztva azért nem látszanak.Azokat fel kell venni és akkor látszanak a csavarok.
(#) villanyipi hozzászólása Ápr 2, 2016 /
 
Üdv!
Volna egy motorola tlkr-t7 es walki talkie, ami olyan hangot ad mint a rádió ha épp nem fog be semmilyen adót, ezt mi okozhatja? Beszélni lehet róla, hallgatni is de olyankor ez a zúgás hallatszik a párjában is, a másik csendes.Ha az adás gombot lenyomom ez se zúg de a párjában hallani lehet, ha a gombot lenyomom ez lesz csendes.
Minden tanácsnak örülnék, a másik hogyan lehet szétszedni, mert a 4 csavart kihajtva sem akaródzik megindulni?!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2016
(#) pucuka válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 2, 2016 /
 
Nyitva maradt a zajzár. Vagy meghibásodott, de lehet, hogy csak elállítódott. Mivel a készülék szimplex, ha benyomod az adás gombot, a vevő némítva van. Az alsó végén, lehet enyhén feszegetni, az antenna felőli végén van egy köröm, amit csak kiakasztani lehet, ha már az alsó vége szétjött.
(#) petergreenpeace hozzászólása Ápr 3, 2016 /
 
Sziasztok,

Egy ismerősömnek van két darab SN 881 Walkie Talkie-ja.A probléma az, hogy amikor most nemrégiben kipróbáltuk , a hangerőt maximálisra csavarva sem lehetett hallani a beszédet egyikről a másikra.Olvastam az interneten hogy mások is igy jártak ezzel a Walkie Talkieval.Az elkókat kicsréltem, és a tranzisztorok is jók, valamelyik kerámia lenne rossz , vagy egy ellenállás talán ? Az adó gomb lenyomásánál lehet hallani a másik walkien hogy csendesebb lessz(gondolom veszi a jelet) de csak ennyi , hang nem megy át még ha belekiáltok a hangszóróba sem. A morzé gomb lenyomásakor a sipolás átmegy.Mi lehet a baj?
Kösz
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) villanyipi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
A zajzár az szoftveres vagy vagy valami alkatrész függő? Találtam egy service manual-t igen hosszú idegen nyelv szöveggel zérus kapcsolási rajzzal .
(#) pucuka válasza villanyipi hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
A zajzár nem szokott szoftveres lenni. Általában a vevő IC -nek az egyik lábáról kijövő jelet kell osztón keresztül visszakötni egy másik lábára. Mondjuk Motorolát még nem szedtem szét, sajnos jellemző, hogy nincs rajz. Nézd meg, a vevő IC típusát, abból már lehet tovább lépni. Ne hangolgass semmit!
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Illetve, még a zajzárra hatással lehet a központi proci is. Nézd meg, hogy a SCAN üzemmódban megtalálja-e az adásra kapcsolt párját.
De ez egy PMR, abban a topikban kéne folytatni, mert ez itt OFF.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) villanyipi válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Rendben köszönöm, nem tervezek belemélyülni alkatrész hibát látok az még belefér máshoz nincs felszereltségem úgysem.
(#) Moderátor hozzászólása petergreenpeace hozzászólására (») Ápr 5, 2016
 
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) Bizmut1 hozzászólása Jún 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Nem sikerül összehangolnom a korábban vásárolt Cobra micro TALK License Free MT 115 Walkie Talkie-mat az új Motorola TLKR T50 WALKIE TALKIE val. Mind a kettőnek 1 csatorna van megadva és míg ha a motorolába beszélek/vele csörgetek azt hallom a cobrával, fordítva már nem működik sajnos a dolog.
Tudna segíteni valaki abban, hogy mit tehetek azért, hogy mind a kettő működjön, oda és vissza?
Előre is hálásan köszönöm a segítséget!
Üdv,
Anna )
(#) Inhouse válasza Bizmut1 hozzászólására (») Jún 26, 2016 /
 
Motorolával nekem is volt ilyesmi gondom, csak magával volt kompatibilis...
(#) Ktulu válasza Bizmut1 hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
A Motorolán kapcsold ki a CTCSS/DCS kódot. Az akkuszint mutató alatt ne legyen semmi szám látható.
(SEL gombot addig nyomkodod, amíg ez a szám villog, majd le/fel gombokkal nullára állítod)
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2016
(#) Bizmut1 válasza Ktulu hozzászólására (») Jún 27, 2016 /
 
Kedves Ktulu! Nagyon szépen köszönöm! Működik!!!!!!!!!!!!!!!
(#) Balint1224 hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok! Egy Motorola TLKR t50- es walkie-talkiem van. Egyik haverommal szeretnénk azon keresztül beszélni, úgy , hogy mind a ketten otthon vagyunk.
Már próbáltuk de csak úgy működött, ha kimentem az kerünk szélére.
Lehetne-e egy kicsit növelni a hatótávot akkorára hogy mindketten a házban lehessünk?
(#) Bakman válasza Balint1224 hozzászólására (») Jan 27, 2019 /
 
Nem, szabálytalan. Egyébként sem lenne olyan egyszerű, eléggé bonyolult a belső felépítése.
(#) szsrobert válasza Balint1224 hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Mindkettot kirakjatok vizmentes dobozban olyan helyre, ahol meg mukodik a beszedkapcsolat, majd elektromos tapot es mikrofon-hangszoro hosszabbitast hasznaltok hozza.
(#) Balint1224 válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 28, 2019 /
 
Köszi a válaszokat, de közben megoldódott mert tudjuk használni a papagájt.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2019
(#) velegiistvan hozzászólása Szept 23, 2019 /
 
Sziasztok!

Hozzájutottam két db Motorola p040-es walkie-talkie készülékhez. Elvileg 403-470 MHz-es tartományban képes adni-venni és 16 csatorna programozható be rajta. Teljesítményük 4 W. Pmr sávban legálisan használhatom őket? Van valakinek tapasztalata ilyen rádió programozásával? Ha lehet, nem win98 alatt szeretném programozni az r1.0-s szoftverrel, hanem valami mással, ami windows 10-en is fut, persze, csak, ha lehetséges.
Szakmámat tekintve informatikus vagyok, így nem jelent gondot a soros kapcsolat beállítása.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Kera_Will válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Eléggé kétséges a pmr üzemelés , a rádió csak 12,5 kHz raszterű.
A pmr csati kiosztasa 12,5 lépésű az igaz ... DE nem kerek 000 frekiről indul hanem 6.25kHzel eltolva.
Onnan ugrik 12.5 kHzet. Programozhatósága ezt nem biztos , hogy megengedi a 6.25kHz rasztert mert 12.5kHz lépésközű a pll benne.
W98 azért lenne jobb mert az még jobban megengedte azt , "alányúljanak a hardvernek " az oprendszertol fuggetlenul, soros beszélgető programnak ez fontos lehet.
Lehet 1 2 csati 12.5 raszter közelébe esik , némi torz vétel lehetséges így, de sokkal többre ne számitsál.
Az eleve 1 W kimenő meg már kitolja az eszközt a pmr szabványból + a levehető cserélhető antenna is.
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Legkisebb lépésköze 12.5 kHz ... amikor ezt gyártották akkor lehet nem volt még 6.25kHz raszter használatban.
(#) velegiistvan válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Értem, köszi az infót. Hol használhatták ezt a rádiót? Tényleg tud ez uhf-et és vhf-et is? Mert két, egymásnak ellentmondó infót találtam erőrl a neten.
(#) pucuka válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Az user manuáljából azt szűrtem le, hogy három változat létezik.
Bővebben: Link
A P40 a VHF, a P80 az UHF sávra. Professzionális készülékeknél nem szokás mindkét sávra készíteni, ez az amatőrök számára készülteknél szokás. A nem túl sok programozható csatorna is erre utal.
A linkelt oldal adatai között is úgy van írva, hogy VHF or (vagy) UHF, Erről az oldalról letöltheted a manuálját is, meg a programozó szoftverét is. (bár gondolom, már megtetted)
Ha ez a készülék valóban VHF sávú, akkor ennek legális használatára nem sok esély van, esetleg egy rádióamatőr tudja hasznosítani.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
A szerviz manuáljában megtalálod a P40, P80 típuson belül a modell számokat is ami alapján be tudod azonosítani, hogy a tied pontosan melyik modell változat.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Ha van FM rádió beépítve, akkor azt lehet hallgatni rajta.
(#) Lucifer válasza velegiistvan hozzászólására (») Szept 23, 2019 /
 
Én vagy 10 éve GP300-at (ennek elődje bűvöltem).

Ha a tiéd toolja megy DOS alatt akkor DOSBox, ha W98 kell neki akkor VirtualBox + soros passtrough-t ajánlom.

Annot tele volt a net sírással, hogy jaj az RSS milyen időzítéskritikus és csak régi gépen megy, de fenét: a sorosportok jelszintjei lettek kisebbek el az újabb alaplapokon.
A köpőcsészémbe le is jegyeztem az akkori élményeimet:
http://users.atw.hu/balubati/blog/index.php?entry=entry100103-163212
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2019
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Szept 24, 2019 / 1
 
Linkeltem a doksiait, olvasd el, ebben nincs FM rádió, ez egy professzionális készülék. Ezzel dolgozni szoktak, nincs helye elterelő játékoknak. FM rádió vevők csak a gagyi játék kategóriájú készülékekben vannak.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem