Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   772 / 1203
(#) steweo hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok! Melyik programozási nyelvben érdemes elkezdeni amit plc knél is tudnám hasznosítani? Honnan tudnám azt a programozást megtanulni (konyv, video, stb)?
(#) Marko Ramiusz válasza steweo hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
steweo! Egyiket sem. A PLC programozás merőben más. Kérdés, hogy melyik plc programozási nyelvvel akar foglalkozni?
(#) steweo válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Plc vel egyenlőre nem, viszon pic kel igen. Melyik programozási nyelvet érdemes elsajátítani? Azt honnan tudom megtanulni?
(#) bbalazs_ válasza steweo hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
A programozasi nyelv igazabol mindegy. A programozasi gondolkodas elsajatitasa sokkal nehezebb es az a lenyegesebb. Vagyis, hogyan tudod a feladatot olyan lepesekre bontani, ami aztan (barmilyen) geppel megoldhato, szenzorok es aktuatorok fuggvenyeben.
Ha inkabb logikai dolgok kerulnenek eloterbe, vagyis sok tizedesjegyu, trigonometriai szamolas, gepi intelligencia kell, akkor mindenkeppen magasszintu nyelv fele mozdulnek el. Ha viszont tokegyszeru lepesek -kijelzore rajzolas, frekvencia pontos kepzese, jelidok merese, gyors (us ideju idozitesek), gyors adatmozgatas vagy barmi olyan feladat, aminek a feldolgozasat vagy PC vagy offline valami mas vegzi - akkor inkabb alacsonyszintu nyelv javallott, C vagy assembly.
(#) lastewer válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm , Itt válaszoltam a kérdésedre.

Megnézem akkor a biztosítékot.
(#) Amenophis válasza brato hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Üdv!

Sajna még mindig ugyan az a helyzet. Kiírja a kijelzőre hogy 00, de a pletier nem megy, ha a szenzort leválasztom akkor elindul a modul.
(#) brato válasza Amenophis hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Van egy olyan rajzod amin minden szerepel ami az áramkörre van kötve?
(#) Amenophis válasza brato hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ezek azok. Azért van két darabban, mert nem akartam bele rondítani az eredetibe.
(#) Vacok válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Igen ezen én is elgondolkoztam, a jelenlegi konfigurációmban van LPT port és működik is, nem tervezem lecserélni, de ha mégis, mi a véleményed ERRŐL az égetőről?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) Bakman válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Inkább egy PICkit2 klónt vegyél.
(#) Hp41C válasza Vacok hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Én is inkább a PICkit2 klón vásárlását vagy építését ajánlom.
(#) renegat1 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a JR féle égetőt: Bővebben: Link
A gondom, hogy a 2 stab IC-nél 5V ill. 13V helyett 6,4V ill. 14,6V - ot mérek. Vadi új IC mindegyik. Csere?
(#) Prendick válasza Amenophis hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Biztos, hogy A0-ás a TC74-es szenzorod? Mert az i2c olvasásba szokott úgy belefagyni a program, ahogy írtad és a program A0-ás című szenzort vár. Ha TO-220-as a szenzor, akkor TC74A0-nak kell rajta lennie, ha smd, akkor U0 +valaminek. Ha ez jó, akkor a szenzorra menő vezetősávokat kell átnézni, mert valami nem stimmel arrafelé.
(#) benjami válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Ha a +5V-ost sikerül rendbe raknod, akkor a +13V-nak is meg kell javulnia, mert az a +5V-hoz képest van +8V-al eltolva, és a méréseid szerint is pont annyival több.
(#) Amenophis válasza brato hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Üdv!

Köszönöm az eddigi segítséget, sikerült, a progi most már fut a PIC-be, be is kapcsol a peltier, de viszont nem áll meg a megadott értéknél, hanem tovább működik. Ezt mi okozhatja?
(#) renegat1 válasza benjami hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia!
Kicseréltem a 78L05-ös IC-t, de így is ugyanaz a helyzet. Ez a kettő IC-m volt. Rossz lehet mind a kettő? Más ötletem nincs. A nyákot sokadszorra néztem át, de zárlatot nem találtam. Van valami ötleted?
(#) ktamas66 válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
A 7805 két lábán méred a feszültséget, vagy a dip toknál?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) Elektro.on válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Probáld ki a 7805 -öt labortáppal vagy aksival.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2016
(#) renegat1 válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia!
Mértem a két lábán és a dip toknál is. A dip toknál is magasabbak a feszültségek.
(#) ktamas66 válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Nem látom van-e rajta valami minimális terhelés, tegyél rá mondjuk 4,7k-t.
(#) Gum007 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Sziasztok!
Belső felhúzó ellenállást hogyan lehet beállítani C nyelven nyomógombhoz?Mplab-ot használok XC8 fordítóval.Köszönöm.
(#) brato válasza Amenophis hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Üdv!

Az a helyzet, hogy a szimulátorban próbálgattam a programot de nem korrekt a működése.
Elkezdtem átírni, de nem sok időm van.
Ha készen leszek vele elküldöm.
(#) Csirkefej válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Nem értem, hogy miért nem veszed már ki az áramkörből és méred meg önmagában, akár egy 9 voltos elemről.

A tápodat nem látta senki, fogalmunk sincs, hogy mi a rossz. A táp, a stabkocka a panel vagy a szomszéd légkondija.
Bármi okozhatja a hibát.
Logikus hibakeresés első lépése, hogy ha van rá mód, akkor önmagában méred a hibásnak tekintett alkatrészt.
(#) benjami válasza Gum007 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Be kell kapcsolni (ennyi infóból szerintem más sem tud többet mondani). Milyen típus, melyik láb?
(#) Gum007 válasza benjami hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
PIC12F508 és GP3 a láb.
(#) benjami válasza Gum007 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 / 1
 
OPTION.GPPU = 0 (adatlap 22.oldal)
(#) Gum007 válasza benjami hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Sikerült.Köszönöm!
(#) eSDi válasza renegat1 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Üdv!

Dobd ki a 7808-at és tegyél helyette 7812-t, aminek a GND lábát két darab 1N4148-as diódával a GND-re kötöd. Bővebben: Link

Csak kíváncsiságból. A multimétered eleme nincs véletlenül merülőben?
(#) proli007 válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Hello! Bocs, hogy belebeszélek, de nem lehet az a hiba oka, hogy esetleg nincs az áramkörben a 7406? Mert akkor az 5V-ot csak a D2 árama terheli, ami 3mA körül van, a 7808 "GND árama" meg több és az húzza fel az 5V feszültséget. A 7406 tápáramfelvétele már elegendő a 7808 áramának elszívásához..
(#) eSDi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Valami ilyesmi lehet a dologban, ezért is írtam a fenti megoldást. Szerintem az korrektebb.
Következő: »»   772 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem