Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   384 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Talán lehet izopropil alkohol és melegítés segítségével. (glettvas,spknival kenegetni mint a festők a glettet .) ) Nekem a hűtőben van nem tudom az milyen évek óta nem nézetem..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Hát ez az, én is kb 5 éve nem használtam.
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Itt a file, és a negatív is
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Mivel tudom megnyitni?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
gerber view, ezzel tudod nyomtatni

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Hiába nyitom meg a progival sötétség van csak nem látom a tervet..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
így nem jó? Valamiért tényleg nem nyitja
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nem tudom mérethelyes lesz e? A negatív kéne..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
találtam progit, csinál negatívot is.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016

rotor_v3i.gtp
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Rajta vagyok most talán sikerül.. Lemérem majd mit kinyomtatok annak egyeznie kell a te méreteiddel..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
OK.
Vonalzóval mérve a két szélső led kb 242mm, mindkét oldalon külső méretet mérve.
(#) patexati hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Na vért izzadtam mivel a nyomtató toner is rossz alig fog meg megszorult és azt kellett javítanom. Sikerült egyet elkészíteni de nem tökéletes. Szerintem lehet azért használni ki lehet azt a pár pad-et javítani ha rászitázod a pasztát. Nem volt olyan hosszú sem de szerintem két részben fel lehet pasztázni vele.Fototechnikával gyönyörű lenne de nincs lakkom meg marni is peroxiddal martam mert nincs vasklorid sem..A méret jónak tűnik. Kimarva is passzol a kinyomtatott negatívra..
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Megy ez neked , próbálok én is kreálni valamit.

A PIC32MZ meg szivat ahol csak bír. Nem hajlandó menni 200Mhz en csak a belő RC oscival.
Ha 24MHZ kvarcot akarok rátenni akkor csak kb 1/16 sebességen megy. Már ott tarotk hogy összetöröm mérgemben........Tök alap kellene hogy legyen mégis szivat.

config kvarc: 24mhz/ 3(idiv) * 50 (mul) / 2 (odiv) = 200mhz elvileg de nem annyi
config RC: 8MHZ / 1(idiv) * 50 (mul) / 2 (odiv) = 200mhz Na ez annyi is

próbáltam 2 különféle kvarcot , piszkáltam a POSCBOOST , POSCGAIN biteket de az istenért sem akarja. Még cselélek kondikat a kvarc mellett (most 22pf) hátha de nem találok 0603 ból itthon.
Lehet hogy a vége az RC marad. Nem jó ómen ha így indul a fejlesztés.....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Van paszta is a hűtőben évek óta jól lezárva csomagolva. Ma megnéztem olyan mint mikor vettem. Ha kell akkor küldöm a sablonnal együtt..Írd meg hová menjen..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Köszi, még várj. lehet sikerül valami. Vagy lehet én küldöm a nyákot és ledeket
nem vagyok felkészülve (még) a levegős forrasztásra.
Cserébe kapsz egy garnitúra nyákot ha kell
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Még én sem forrasztottam ilyen pici ledből ennyit Azért valószínű menne a dolog.. A ledekkel kell kezdeni és ha be lett ültetve lecsekkolni mindet egyesével.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nehéz lepróbálni őket. A pozitívjuk közös 12V de a többi a bottom oldalon van az SSOP24 IC padokon.
Jó játék a teszt........kell hozzá egy drótlábú ellenállás a GND re ,meg sok türelem......kis satu...

127*3 LED


és mi van ah egy rossz? Na azt kicserélni jó nagy cumi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ki lehet cserélni felrakom a szűkítőt azt leveszem azt az egyet,pöttyentek fecskendővel kis pasztát azt beforrasztom a másikat. Alámelegítésel nem szokott elszállni.. A 67 ledesből négyet raktam fel nem kellett cserélnem egyet sem..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Igen nekem is jók a tapasztalataim. Soha egy led sem romlott el se forrasztáskor se használat közben.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Van ilyen méretű rgb ledem nem tudom milyen a tieid kiosztása?

1.jpg

2.jpg
   
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
nem jó sajnos.
ilyen kell, felülnézet TOP oldal:
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016

ledpin.png
    
(#) kly hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Közben összejött a kapcsolat 2Mbit en a pic32MZ és Raspbery között RFM73 modullal 8Mhz SPI-n.
Szépen töltögetem fel adattal a frame buffer-t , kár hogy nincs még hol megjeleníteni....
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem értem én ezt. Ha a pic32mx ből kivették az ANSELx regisztert akkor a pic32mz be miért kellett? Kb 1 órája keresem miért nem megy az external interrupt......és persze hogy a "1000" oldalas datasheet alján van a megoldás.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Jó a sokszínűség,de manapság túlzásokba esnek a gyártók..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem minden gyártó. Viszont a Microchip szerintem direkt élvezi a szivatást...
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Nincs itt csak egy kivétel a 32MX330...470 család, melyben nincs ANSEL. A 32MX1xx, 32MX2xx, 32MX5xx -ben van...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Na akkor még jobb a helyzet , azokban miért nincs (vagyis miért nem úgy van a A-D szelekció)? Ez nem szivatás a gyártó részéről?

Igazából az én hibám (főleg)hogy szivatom magam. Amikor új projectet csináltam ugye copy-paste a forrás. Próbáltam lefordítani. Jöttek a hibák a nem létező regiszterekről. Nem kellett volna törölni csak kommentelni a hibás sorokat, vagy legalább megnézni mi a fene is az a regiszter . Tök alap hiba hogy analógba marad a portot és nem működik semmi......Most már mindegy, megy minden.
Persze a kvarcos hiba nem oldódott ,még meg , csak belső RC ről képes 200MHz re.
Erre nincs valami ötleted?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Ráadásul most nézem az adatlapot:

Idézet:
„TABLE A-3: ADC DIFFERENCES (CONTINUED)”

Idézet:
„PIC32MX5XX/6XX/7XX Feature”
sv
Idézet:
PIC32MZ EF Feature”


Na itt említi az ANSEL-t. Ebből nem is következik hogy az MX340 különbözne. Jófejek a srácok. Ha már csinálnak ilyen különbség táblázatot ,legalább benne lenne minden PIC32 típus. Persze akkor a egyből kiderülne mekkora kavarás van az MCU-k között. Szóval van itt zavar rendesen
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Mivel ma rossz idő van ráértem elvégezni néhány tesztet. Könnyen felpasztáztam rádobtam 4 ledet szépen helyükre mentek 380 fokos durva légárammal alámelegítés nélkül.. Még nekimentem kétszer a levegővel de mind a négy led túlélte.A maszkos nyákon szerintem nagyon jól fog forradni
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Ez ma a legjobb hír
Dobj fel majd képet.
Következő: »»   384 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem