Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1857 / 2208
(#) csavarkulcs hozzászólása Máj 23, 2016
Nem is tudtam hogy lehet egyenirányítónak használni, de ez is érdekeklne, ha valaki ke tudná rajzolni...

És esetleg egy PCL86? 85? alkalmas lenne egy mononak?

végfok javítva

illetve van itthon egy trafóm aminek a kimenetein 6,6V 5,3V és1V mérhető.
a bemenetei pedig szerintem tud egyszerre kimenet is lenni, olyan 150V környékén mértem ott.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
Beírod a keresőbe (Google) a cső nevét/jelét, és megtudod, melyik mire használatos. PCL85/86: előerősítő-végerősítő, alkalmasak erősítőnek. A téma képei közt több kapcsolást is találsz ezekhez. Csöves tápmegoldásokat is. P/E; Y/Z egyenirányítókkal.
A trafód valószínűleg 2×115 V-os primerű (sorba kötve 230 V-ra alkalmas). Vagy régi típusú, ahol kétféle tekercselés van, de ugyanazt a célt szolgálja (illetőleg többféle hálózati feszültséghez alkalmazható).
Lehet, hogy trafód kimenő volt? Honnan van, légrés van benne? UL kapcsolásnál lehet 230-hoz képest 150 V.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2016
(#) Peter_S válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
Idézet:
„Nem is tudtam hogy lehet egyenirányítónak használni, de ez is érdekeklne, ha valaki ke tudná rajzolni...”

Ugyanúgy mint egy Si diódát, csak ezt még be is kell fűteni hogy működjön.
Tehát egy darab PY88 esetén kell egy 26V 300mA-es fűtőtekercs a trafóra, meg ugye az egyenirányítandó feszültség.
Azt érdemes számításba venni, hogy az egyenirányító csöveken több feszültség esik mint egy Si diódán.
(#) djcaveman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
A PCL 85-86 már alkalmas erősítő építésére. A trafódról mit lehet tudni még? A kimenőtranszformátor feladata a cső nagy impedanciáját az elérhető 4-8 Ohmra illeszteni. Egy 230V-ra használt hálózati trafót ne keverjünk össze egy kimenőtrafóval.... Nem lesz illesztve a cső, és a hangszóró... ez nem kis torzításban fog első körben jelentkezni.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Máj 23, 2016
Ujra itt. Hoztam egy olyan trafót aminek primere: 0-210-220-240 ,szekundere pedig 230V /300W-os. Ebből már megfelelő táp lenne?
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 23, 2016
Ha a huzal is bírja, akár egy PP -hez is.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Máj 23, 2016
Hát nem vékonyka trafó,szerintem a huzallal nem lesz gond.
(#) mark.budai válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
Idézet:
„.a bemenetei pedig szerintem tud egyszerre kimenet is lenni...”

Ekkora elektronikai tudással, ne akarj elektroncsöves erősítőt építeni. Ez annál nehezebb dió. Kezdj el ismerkedni az elektronikával, építs félvezetős cuccokat, amik alacsony feszültségről működnek. Ezt csak a te érdekedben írom.
(#) csavarkulcs válasza mark.budai hozzászólására (») Máj 23, 2016
Öh.
Nem láttad a trafót, küldök képet.
Egy gaz66 rádiós teherautóból lett kibontva.
Beleépítve egy akku töltőbe majd hozzám került.
De azért kösz. a törődést!
(#) Peter_S válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
Ez elég karcsú, kb. egy darab kisebb teljesítményű 6,3V-os csövet, és egy darab P-s csövet (ami 10V-nál kevesebbet kér fűtésnek) tudsz befűteni vele. Tehát egy PCL86-ot már nem.

th-127.jpg
    
(#) mark.budai válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 23, 2016
Teljesen mindegy, miből való. Egy trafónak nincs bemenete, meg kimenete.
Jótanácsként fogadd, amit írtam az előbb, én csak a te épségedet, és a pénztárcádat szeretném megvédeni.
(#) csavarkulcs válasza Peter_S hozzászólására (») Máj 23, 2016
Köszönöm! Ez a kép nagyon jól jött ugyanis 4 ilyen trafóm van.
csak az a baj hogy nem egyezik azzal amit mérek, kivonódnak egymásból a feszültségek és nem összeadódnak a 9-11 és a 12-14 pontok között. Nem lett megbontva, és szerintem ez LEGALÁBB 200 Wattos és pont 3 kilós. De azért lementettem, kiindulásnak jó lesz.

mark.budai- De, van ki és bemenet is, csak felcserélhető.Gondolom megnézted a profilom, és abból gondoltad hogy nem igazán értek ezekhez, így volt?
(#) JZoli válasza csavarkulcs hozzászólására (») Máj 24, 2016
Ugyan nem nekem írtál, de válaszolok rá én is. A hozzászólásaidból simán le lehet szűrni, hogy nem értesz az elektronikához nagyon sokat. Ezt nem sértő, vagy leszóló hangsúlynak szeretném! Jó lenne kicsit több tudást/gyakorlatot szerezni , utána minden érthetőbb és könnyebb lenne!
De csak biztatni szeretnélek, ne add fel !
(#) Andrei1181 hozzászólása Máj 24, 2016
Elkészült az első csöves gitárerősítőm, mit mondjak, rengeteget tanultam belőle. Egy hibás HB kombót vettem jelentéktelen összegért bontásra, majd elrendeztem a sorsát
Az épített erősítő 90%-ban ugyanaz, mint itt az oldalon a cikkek között lévő, ami Abukodonozo munkája. 6N2P, EL84, EZ80
Sajnos elkövettem hülye hibákat az építés során, így a képeken még nem a végleges állapot van. A hálótrafót és a csőfoglalatokat is megfordítottam, hogy a fűtésvezetékek minél kevésbé keresztezzék a többi kábelt. Hiba még, hogy egy nyákra összeraktam a tápot és az erősítőt is, így a zaj jelenleg túl nagy, főleg magas gain állásoknál. Ha lesz időm rá, a tápot leszedem erről a nyákról és maratok neki egyet.
Érdekes eltalálni a 6.3V fűtéseket, amikor egyik nap 233V van a konnektorban, másik nap pedig 248V. Egy fél ohmos ellenállással az egyik fűtőkört el kellett lássam.

Kérdés: tudom-e a hangerőt felezni úgy, hogy kapcsolóval a 4 ohmos hangszóró elé teszek egy 4 ohmos ellenállást, meg az egésszel egy 8 ohmost párhuzamosan?
Sajnos magas gain-en is kevés a torzítás, kell neki a nagy hangerő, hogy a végfokcső is bekapcsolódjon a tutiba, viszont ekkor már hangos szobában.
(#) kristikoma válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 24, 2016
Inkább módosítanék az erősítő munkapontjain, mert a kimenőd áthúz, ha leveszed a terhelést. Vagy használj kevésbé érzékeny hangszórót, azzal már nem szól olyan nagyot, de a gitárnál elengedhetlen torzításod is meglesz.
(#) mofesa válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 24, 2016
6,3V a fűtés, és +-10% a határérték. A szabvány 230V a hálózaton. Nálunk például 220V van átlagosan. Én a két érték közé tenném az optimumot, annyira nem para ez. Az alul fűtés jobban károsítja a csöveket.
(#) Peter_S válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 24, 2016
Idézet:
„Sajnos magas gain-en is kevés a torzítás”

Én is így jártam amikor összedobtam egy 6Н9С-6П6С-5Ц4С gitárerősítőt.
Aztán tettem az egész elé egy EF86-ot, azóta béke van
Mondjuk ezzel kissé túltoltam, de mivel csak légszerelt deszkamodell, még lehet variálni.
(#) Andrei1181 válasza Peter_S hozzászólására (») Máj 24, 2016
Még amikor rádióval kísérleteztem gitározni, én is építettem egy kis 6N1P-s boostert. Matsumin valvecaster volt asszem a neve és 9V-ról ment (eredetileg 12AU7). Én adtam neki 50V-ot, hát boostolt rendesen
Lehet próbálkozok majd még vele, csak először a zajt tüntessem el.
(#) Eet Fuk hozzászólása Máj 25, 2016
Sziasztok!

Csöves gitárerősÍtő hibája ügyében ide Írjak, avagy másik topikba? Utóbbit nem találtam sehol.

Köszi!
(#) Andrei1181 válasza Eet Fuk hozzászólására (») Máj 25, 2016
Van gitárerősítő nevű téma, ami néha pörög, meg van egy Gitár Torzító / Effekt / Erősítő / Pickup nevű, ami gyakrabban pörög.
De egyúttal már feltehetted volna a kérdést is.
(#) pucuka válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 25, 2016
Már többször elmondtuk, leírtuk. Az a téma pörög, amibe írnak.
Mindenkinek van kedvenc témája, amibe felvette az őt érdeklő témákat. Ha ilyenbe új bejegyzés érkezik, akár évek múltán is a hozzáértőknél jelezni fog.
Ha más témába ír valaki, mint amibe kéne, meglehet elsikkad a dolog, mert pár hozzászólással később senki nem fogja átböngészni, hogy mire nem válaszoltak még.
(#) Abukodonozo válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 26, 2016
Na, hát ez egészen pofás lett! Ha a belsején majd javítani szeretnél, akkor ajánlom figyelmedbe az úgynevezett point-to-point huzalozást, azzal ha ügyesen csinálod nem lesz zaj.
(#) konyak6 hozzászólása Máj 26, 2016
Én így alakítottam át a HB kombót. Fender Bassman lett belőle.
(#) Andrei1181 válasza konyak6 hozzászólására (») Máj 26, 2016
Ez milyen forrléc, amit használsz?
(#) konyak6 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Máj 27, 2016
Üdv,
Ebay-ről veszem.
Bővebben: Link
(#) spirik hozzászólása Máj 28, 2016
Szia mindenki.el 84 ef 86. Jöhet a kábeleket berakása.

image.jpeg
    
(#) pucuka válasza spirik hozzászólására (») Máj 29, 2016
Nagyon szép, de nem biztos, hogy jó is lesz. Nagyon sok, hosszú összekötő vezetéket kell alkalmaznod, ami zavarforrás lehet.
Jobb lett volna, ha a csőfoglalat két oldalán van a forrléc, és a csőfoglalat lábai, és a forrléc között vannak az alkatrészek zöme, és csak az összekötések vannak a forrlécen.
(#) TL54 hozzászólása Máj 29, 2016
Sziasztok!

Kész vagyok 6F6S-es ampom mechanikai szerelésével.Az áramköri részre csak a tél környékén lesz időm foglalkozni ,így a hangjáról még nem tudok beszámolni.

Egy valami biztos:a szél nem fogja elfújni. Van benne anyag rendesen.

A gép csöves házimozirendszeremben a frontot fogja nyomni HS282-vel.

Az egyenirányítók mellet még hagytam helyet az anódköri fojtóknak,amiket még nem tudtam beszerezni(vagyis két egyformát még nem).

Esetleg ha tudtok ebben segíteni azt szívesen venném ( 300 V, 10-15H, 100mA).

6F6S_ amp.jpg
    
(#) spirik válasza pucuka hozzászólására (») Máj 29, 2016
Gerjedésst említést"
(#) FordPrefect válasza spirik hozzászólására (») Máj 29, 2016
Valaki elmagyarázhatná ennek a szerelésnek az előnyét. Van sok alkatrész, amit élettartam alatt-elvileg-nem kell cserélni. Meg lesz kábelrengeteg, sok forrasztás, . Elhiszem, hogy korhű, de ennek manapság sok értelme nincs. Valami vagy OLD TIMER, vagy korszerű. Egy jó nyák nagyban egyszerűsítené a munkát, ha valaki HANGSZER ERŐSÍTŐNÉL hangban eltérést érzékel a a madzagolás javára, gratulálok, várom beszámolóját.
Másik a higend mánia, de ott legalább lábtól-lábig szerelnek, aminek esetleg lehet műszaki magyarázata is...
Következő: »»   1857 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem